jaki blue ray do ampli bez hdmi?

norbiATV

New member
witam.
powoli przymierzam sie do zakupu czegos lepszego niz mam dotychczas w sensie odtwarzania filmów - jak narazie mam tv crt sony 32' 100hz super tv - nawet nie w głowie mi zmiana na lcd,tak więc to zostaje i dvd onkyo 504 - równiez zostaje!
Dźwięk sobie leci przez dość już mozna powiedzieć stary,ale jary amplituner yamahy z dekoderami dts es 6.1 Dolby Ex - jest on jednak bez wejścia hdmi.
Zamierzam kupić projektor Full Hd + odtwarzacz blue ray.
Czytałem że niektóre odtwarzacze blue ray mają wbudowane dekodery nowszych standardów niż mój amplituner.
Rozumiem że aby z nich cieszyć ucho musiałbym mieć wejście hdmi w amplitunerze - tak? czy wystarczy optyczne?
podpowiecie coś.....
 

janusz

New member
Bez reklam
Sprawa jest prosta. Masz 2 wyjścia:
1. Kupić BR z dekoderami HD i wyjćiem 7.(5.1) analogowym. Taki BR jest o 300-400 zł droższy od modeli bez wyjść (często jednak ma również inne zalety np. Wifi). Masz wtedy dźwięk HD, choć wiele osób ma zastrzeżenia do efektu kopńcowego (są wątpliwości czy BR dekoduje dźwięk ze ścieżki HD, czy też tylko z rdzenie, którym jest zwykły DTS lub DD).
2. Kupić BR bez wyjścia analogowego i pozostać przy zwykłym DTS, DD przez wyjście optyczne lub coaxial. Z czasem może jednak zmienisz amplituner na nowszy i wtedy będziesz miał najlepszy efekt.
Wybór należy do Ciepie, opcja pierwsza lepsza ale nieco droższa.
 

norbiATV

New member
super - jasna konkretna odpowiedź,bez zbędnych dywagacji :eek:k:
myślicie,iż mogę zainwestować moje pieniądze w Philipsa 7200? ma wyjście analogowe - czyli nie będzie problemów z podłączeniem pod amplituner,ma wbudowane dekodery. Gdzieś tu też wyczytałem że niektóre odtwarzacze np. denon to to samo co funai. A w przypadku Pilipsa to to samo co np. Onkyo?:roll:
 

actchris

New member
LG BD390 ma analogowe wyjście 7.1 audio właśnie dla tych co nie mają HDMI, poza tym czyta wszystko oprócz płyt chodnikowych do tego można go podpiąć w sieć .....
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o Philipsa BDP7200 to jest to jeden z klonów (Funai, Philips, Onkyo, Marantz, Denon). Możesz o tym poczytać i obejrzeć wnętrzności:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38201&page=6
Mam Funai i jestem zadowolony z jakości audio (jak na swoją cenę, bo jak na cenę Marantza to bym nie był, a miałem okazję posłuchać Marntza, co prawda tylko w sklepie), jeżeli to jest Twoim prioritetem to warto wziąść Philipsa. Polecane przez kolegów LG 390 to świetny sprzęt który pod względem funkcjonalności i nowoczesności jest liderem rynku BR.
 

norbiATV

New member
heh - no właśnie czytałem o tych 'klonach' - normalnie jaja! :D

janusz napisał:
Polecane przez kolegów LG 390 to świetny sprzęt który pod względem funkcjonalności i nowoczesności jest liderem rynku BR.
o to nie wiedziałem o tym - dla mnie wkraczającego w świat HD to bardzo dobra wiadomość!
A co do tego Philipsa to o tyle jest on fajny że ma wyjście 5.1 analogowe - podobnie z resztą jak polecany LG.
Czyli jednym zdaniem warto dołożyć 300zł do LG?
 

janusz

New member
Bez reklam
To zależy czego oczekujesz od odtwarzacza. Jeżeli będziesz odtwarzał tylko oryginalne płyty BR, DVD i CD może się nawet okazać, że lepszą jakość uzyskasz z Philipsa. Jeżeli jednak chcesz odtwarzć formaty HD pobierane z internetu jak DivX HD i .mkv, albo korzystać z Wifi, wtedy warto kupić LG.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gdybym na dzien dzisiejszy stal przed dylematem wyboru playera BD bral bym powaznie pod uwage Oppo, cena 450 dolcow jak na ten sprzet wydaje sie bardzo rozsadna !
moze warte jest to przemyslenia ?! - tymbardziej ,ze posiada wyjscie analgowe 7.1 !
 

norbiATV

New member
więc zdecydowałem sie jednak na tego Philipsa. Skusiła mnie po pierwsze cena 539zł to według mnie naprawdę grosze za tak dobry blue ray - tym bardziej z analogowym wyjściem 5.1. Zrobiłem po prostu rachunek czy tak naprawdę skorzystam z funkcji jakie oferuje polecany lg. No i wyszło że raczej nie. Ja chcę oglądać filmy tylko na blue ray. To tak jak z odtwarzaczem dvd które teraz mam. Onkyo model 504E. Odtworzy wszystko co możliwe,a ja nawet nie mam zamiaru oglądać na nim żadnych divixów. Rzadko puszczam mp3 raczej orginalne płyty. No i za żadne skarby nie chcę widzieć kopii filmów dvd - takich wiecie 'kinowych' - normalnie tak się wkurzam jak nie raz ktoś mi pożyczy taki film że najchętniej to bym otworzył balkon i pozwolił jej wyfrunąć! Tylko oryginalne dvd i kopie ale z oryginalnych płyt dvd na dvd. Czekam - będzie za pewne jutro u mnie w domu. Pierwsze testy w przyszłym tygodniu dopiero jak przyjdzie mi projektor optoma HD20 - a już jutro lecę do pobliskiej apteki po jakieś lekarstwa uspokajające,albo przeciw zawałowe - no bo taki może być właśnie efekt po odpaleniu blue ray + projektor
 

setunia

New member
Bez reklam
Dźwięk HD przez analog 5.1

Miałem tego posta wysłać do norbiATV, ale w sumie chętnie poczytam opinii innych forumowiczów.
Problem ten sam : amplituner z wejściem analog 5.1 i jaki do niego napęd Bluray. Chciałbym jednak najlepiej usłyszeć zdanie osób mających tak połączony sprzęt, lub które słyszały taką konfigurację - jak to brzmi, czy dużo ładniej niż core po optyku? Ja miałem możliwość słyszeć PS3 po HDMI na Yamahę 465 - brzmi zajefajnie, aż sobie usiadłem przy DTS HD-MA.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wlasciwie to bedzie chyba najlepiej jesli zapytasz norbiATV - bo 539 zl to faktycznie nie duzo za mozliwosc odpalenia formatow HD ;)
 

lobo77

Member
mat74 napisał:
gdybym na dzien dzisiejszy stal przed dylematem wyboru playera BD bral bym powaznie pod uwage Oppo, cena 450 dolcow jak na ten sprzet wydaje sie bardzo rozsadna !
moze warte jest to przemyslenia ?! - tymbardziej ,ze posiada wyjscie analgowe 7.1 !
Gdzie można kupić OPPO BD za 450$ ?
 
Do góry