jaki BLU-RAY?

tomasbjj

New member
Witam kolegów.
Panowie, ponieważ zaczynam dopiero przygodę z Blu-ray oraz nie mam za bardzo pojęcia co i jak i z czym skompletować, chciałem się was poradzić.
Mianowicie dostałem amplituner H/K AVR135 i chciałbym do tego kupić jakiś odtwarzacz BD do 2 tyś. I tu właśnie jest problem, nie wiem co i jak, ten ampli podobno ma dekodery na pokładzie więc jak dobrze rozumiem player nie musi juz u siebie dekodować czy jak to jest:niewiem:. Bardzo fajnie wygląda Pioneer BDP 51FD ale czy to jest to co potrzebuje?
Wybaczcie za lamerskie pytanie ale jak juz coś kupić to lepiej sie speców poradzić. Ampli też szkoda mi wymienić bo raz że go dostałem a dwa stan jego to igła przynajmej wizualny, odsłuchałem go na kolumnach Tonsil Fenix i gra super jak dla mnie. Wszystko chciałem puścić na Panasie 42pv80.
Dzieki z góry za wszelkie sugestie i rady.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Twój amplituner nie posiada dekoderów dźwięku HD / a chyba nie posiada / to musisz kupić odtwarzacz BD, który takowe posiada. Przy założeniu, że masz w amplitunerze wielokanałowe wejście 5.1 czy też 6.1.

Musisz w związku z tym szukać odtwarzacza z dekoderami HD. Z tego co widzę to ten model Pioneer BDP 51FD nie posiada np. dekodera DTS HD MA, choć z pewnością jest to dobry sprzęt.
 

tomasbjj

New member
Marciniozo wielkiedzięki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie, w instrukcji tego ampli pisze, że posiada on " zintegrowane dekodery Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic II, DTS, DTS-ES (Discrete Matrix) i DTS Neo:6.
Czy te dekodery są odpowiednie, czy muszą być jakies konkretne, chyba że te które wymieniłem nie są dekoderami HD? Cholera urwanie głowy z tym:roll:
Proszę o odp.
Dziękuje i pozdrawiam.
 

tomasbjj

New member
Dzięki wam panowie za odpowiedzi.
Więc zaczynam się rozglądać za playerem z dekoderami na pokładzie.
Może do 2 tyś. macie jakiś faworytów lub moglibyście na cos mnie nakierować, mam tylko nadzieje że z tym AVR`em zagra dość fajnie.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 

dakkon7

New member
sorka ze się wtrącę a masz w ogóle sprzęt (kolumny) takie co z nich usłyszysz dźwięk "HD" >?

przemyśl sprawę
 

tomasbjj

New member
Na razie kolumny Tonsil Fenix II jak wczesniej pisałem + subwoofer Magnat sub300A. Do nie dawna stereo mi wystarczyło ale trzeba iść do przodu. Najpierw chce kupić odtwarzacz BD, póżniej przyjdzie czas na jakiś zestaw kolumn może JBL`a, rozglądam się w każdym razie, wszystkiego naraz nie dam rady kupić, finansowo nie pociągne, do końca lutego musze kupic player a połowa marca kolumny powinny pęknąć. Takie mam postanowienie, oby wyszło.
 

tomasbjj

New member
Marcin_gps dzięki za podpowiedzi. Troche poczytałem o tych Panasach i myślę ,że się na niego skusze chociaż chodzi mi po głowie jeszcze Sony 350,jutro się wybieram do Saturna obczaić co i jak. Ten Funai też się fajnie prezentuje ciekawe czy mają taki sprzęt.
Dziękuje jeszcze raz.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tomasbjj napisał:
Marcin_gps dzięki za podpowiedzi. Troche poczytałem o tych Panasach i myślę ,że się na niego skusze chociaż chodzi mi po głowie jeszcze Sony 350,jutro się wybieram do Saturna obczaić co i jak. Ten Funai też się fajnie prezentuje ciekawe czy mają taki sprzęt.
Dziękuje jeszcze raz.
Pozdrawiam
sony 350 nie ma wyjsc audio wiec jesli twoj ampli nie przyjmuje dzwieku przez hdmi to nic ci nie daje, wyjscia analogowe ma 550
 

rezzyr

New member
Czytam te posty i mam w zwiazku z tym BD pytanie .ktory zastosowac do HDMI 1.1 w amplitunerze HARMAN KARDON AVR 745.
1-chce odtworzyc DTS HD MASTER chocby po LPCM-nie analogowo
2-co zrobic z podłaczeniem wizji BLU-RAY ma jedno wyjscie i jak je podłacze do Amplitunera to juz nie obejrze nic.chyba że gorszym componentem max 720p,1080i.
zaznacze za harman kardon na wyjsciu hdmi puszcza max 720p.1080i a wiec tylko hd. Podczas proby podłaczenia Blu-ray -amplituner-lcd
po lini obraz był ale cały czerwony i nic wiecej .dopiero po degradacji w odtwarzaczu sygnału do 576p wszystko ruszyło harman podniosł sygnał do 720p .ale nie oto chodzi.co zrobic zeby sygnał podłaczyc do amlitunera i miec dts hd master i jednoczesnie podłaczyc bo do lcd w fullhd.na moje powinny byc dwa wyjscia hdmi w BD ale nie wiem do konca-prosze o wyjasnienie
 
Do góry