Jaki Blu-Ray Player wybrać na dzień dzisiejszy

LUPO78

Banned
mat74 właśnie że jest taki jeden matoł co tak twierdzi ale w nie dosłowny sposób,ma dwie lewe łapy i za robotą do UK emigrował na zmywak w knajpie fast food,po pewnym czasie może awansował na menadżera zmywaka,ale proponował na forum w swoim wątku jesli ktos potrzebuje z UK ,a jest takim wybitnym audiofilem i znawcą sprzętu,sygnałów analogowych jak i cyfrowych-to przydał by mi się mały tv lcd do samochodu tak między 7 a 10 cali z i tu się proszę wczytaj- DVB-T mpeg-4 - bo można w Polsce znaleźć take tv,ale tylko w mpeg-2.Proszę daj znać czy jesteś w stanie taką drobnostkę załatwić przy następnym wyjeździe na urlop do ojczyzny?Ale podkreślam musi odebrać sygnał cyfrowy z anteny w mpeg-4,nie analogowy i nie cyfrowy w mpeg-2.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
:D:D:D:D- w pierwszej chwili chcialem ci nawet cos ostro odpisac zalosny frustracie, ale po co ? zrobilaby sie z tego dyskusja rodem z onet.pl :D
w kazdym badz razie -gdyby tacy jak ja nie wyemigrowali , to na wielu tepych osobnikow pracodawcy nawet by nie spojrzeli....:D
 

LUPO78

Banned
w przeciwieństwie do ciebie to mam pracę od 12 lat w tym samym zakładzie w Polsce bardzo dobrze płatną i wręcz odwrotnie to co niektórzy tępi osobnicy musieli emigrować bo w Polsce nie mogli znaleźć roboty łapy wywinięte na lewą stronę,przyjeżdżają do Polski samochodami za około 1000 funtów i kit cisną że samochód kosztował ich trzy razy tyle,znam takich wielu :p:p:p zakończmy temat bo to bezsensu,ale za tv rozejrzyj się tylko pamiętaj DVB-T w mpeg-4 tu masz adres strony i zapoznaj się co to jest http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T i na pewno to jest cyfrowe :D:D:D:D:D:D:D:D
 

rafal735r

New member
w przeciwieństwie do ciebie to mam pracę od 12 lat w tym samym zakładzie w Polsce bardzo dobrze płatną i wręcz odwrotnie to co niektórzy tępi osobnicy musieli emigrować bo w Polsce nie mogli znaleźć roboty łapy wywinięte na lewą strone

Mozesz i miec 2 prawe. Prawda jest taka ze w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze. A jezeli ty masz dobra prace to sie z niej ciesz i nie pisz bzdur ze tu jest tak wspaniale, bo TY masz dobrze platna prace.
 

jankes15

New member
o czym Wy piszecie?

Panowie, dajcie sobie już spokój ale idźcie na czat romantyczny na Onecie.
Temat Jaki Blu-Ray Player wybrać na dzień dzisiejszy
nie bardzo ma coś wspólnego z tym o czym piszecie. A ostatnie kilka stron to już porażka. Odstawcie osobiste wycieczki na bok.

Żeby nawiązać do tematu napisze, że od tygodnia jestem posiadaczem Pionka 320. Dodam, że do divxów i jakichś dziwnych formatów mam Wiwe zatem pionek ma obsługiwać głównie Blu-ray i DVD. Jak dla mnie ma wszystko czego mi trzeba. Przede wszystkim jakość obrazu w porównaniu do Soniaka z serii 360 jest lepsza gołym okiem!
NIe jestem jakimś maniakiem ale gdy podłączyłem soniaka kumpla byłem bardzo mile zaskoczony! Oczywiście to inna półka cenowa ale utwierdziłem się w tym, że warto było. Poza tym tylko z nim mogłem porównać.
Przyznam, że zastanawiałem się nad poczekaniem na więcej zabawek z DLNA jednak stwierdziłem, że w razie czego mogę kupić jakiegoś PRIMA za jakiś czas a póki co będę katował filmy na bluray`u. Czas oczekiwania po komendach da się przeżyć, nie jest najgorzej. Menu jest jak dla mnie przejrzyste... albo inaczej nie miałem większych problemów z jego opanowaniem. Przynajmniej tych funkcji z których na razie korzystałem. Brak polskiego menu nie przeszkadza, design jak dla mnie jest in plus.
Problemów jak dotąd nie zauważyłem.

In minus można zaliczyć brak wyjść analogowych 5.1 czy 7.1 ale ponieważ mój ampli ma wszystkie dekodery jakie na tą chwile są potrzebne nie był to problem.


Po dokładnie 5 dniach użytkowania i kilku obejrzanych filmach mogę jedynie polecić ten sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
"Przede wszystkim jakość obrazu w porównaniu do Soniaka z serii 360 jest lepsza gołym okiem!"

Coś mi się nie chce wierzyć, niby w czym jeden blu ray może być lepszy od drugiego pod względem wyświetlanego obrazu? W czym widać tą różnicę w modelach, które porównałeś?
 

jankes15

New member
"Przede wszystkim jakość obrazu w porównaniu do Soniaka z serii 360 jest lepsza gołym okiem!"

Coś mi się nie chce wierzyć, niby w czym jeden blu ray może być lepszy od drugiego pod względem wyświetlanego obrazu? W czym widać tą różnicę w modelach, które porównałeś?

a bo ja wiem.. tak samo jak jeden samochód sportowy lepszy od drugiego, tyle że tutaj różnice są bardziej subtelne?:D
Tak jak napisałem ponieważ kumpel ostatnio również kupił więc stwierdziliśmy że zobaczymy czy jest jakaś różnica.

Oba podłączyliśmy do TV Sharp XD1 takimi samymi kablami HDMI Kauber.
Parametrów TV nie zmienialiśmy.
Dodam, że testowaliśmy na kilku filmach DVD na 1080p, która akurat mieliśmy w dwóch kopiach. Oglądaliśmy kawałek na jednym po czym zmienialiśmy źródło sygnału na drugi BD i tak w kilka razy. Może test nie był jakiś super miarodajny. Nie mieliśmy dwóch TV obok siebie, ale dla Nas był wystarczający i nic lepszego nie mogliśmy wymyślić.

Na pierwszy rzut oka przy standardowych ustawieniach rzuciła się w oczy różnica w barwie. Tzn. łopatologicznie pisząc Pionner miał jakby cieplejszą bawrę bardziej żółtą/ czerwoną a Sony bardziej w zieleń/niebieski, ale to nie wpływa na ocene kwestia co się komu podoba dla mnie nie miało to znaczenia.
Dwa to szumy i ostrość i właśnie tu naszym zdaniem Pioneek wypadł lepiej od Soniaka. I teraz zastanawiam się jak to opisać. Dla mnie obraz na Pionku był po prostu ostrzejszy, w scenach z np. Na Krawędzi gdzie widać wielki kanion tudzież jakieś inne podobne góry na pionku obraz był bardziej jakby trójwymiarowy. Głębia i ostrość były niesamowite. W Soniaku... dalsze sceny były bardziej "zlane" czy też mniej ostre i już nie robiły takiego wrażenia.
I ta różnica rzuciła światło na końcową ocenę.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Horhe Ortega no i co ma to zmienić? skoro z tego co mi wiadomo to mowa o w/w RX-V450 nie posiada Pure Direct,a cała wątek zaczą się od połączenia Panasonic DMP-BD80 z Yamahą RX-v450 przez wyjście analogowe 7.1 gdzie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowani optyk lub coacial,pozostali twierdzą że analog bo przez analog też prześle się dźwięk cyfrowy co w tym przypadku jest nie możliwe


Zajmuje się tą tematyką dosyć długo ale takiej bzdury jeszcze nie słyszałem.
 

GRUBEER

New member
Jest tego tyle ze głowa mała a i lajkonikiem w tej dziedzinie jestem .
Telewizor wybrany będzie Philips 42PFL8404H
Amplituner juz jest HK AVR147
Głośniki są S606
i jakieś stare DVD Pioneerka, ale teraz jednak przydało by się zmienić stare dvd na BLU-RAY'a tylko którego polecacie do takiego zestawu nie celuje w najwyższą półkę, ma odtwarzać głównie filmy Blu-Reyowe i dvd, czasem może jakieś zdjęcia i muzyka. Usb może być w opcji ale bez przymusu, głównie kładę nacisk na to żeby to był sprawdzony i polecany playerek ale przede wszystkim "CICHY" po pionku jestem wyczulony na to przez wiecznie słyszalną kręcącą się płytę/silniczek od płyty
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kuba.
 

bluray

Banned
Może już było:
Kup SONY PS3.
Nie do pobicia z uwagi na FENOMENALNĄ funkcjonalność oraz modyfikowalność.
Z zapowiedzianą sprawnością do odtwarzania video 3D włącznie.
Tylko nie daj sobie wmówić, że to konsola do gier.

Tak naprawdę po ujawnieniu, że większość producentów BD bazuje na tych samych "wkładkach" z Chin i tylko różnicuje ceny w zależności od nazwy, zaś recenzeńci pozycjonują te "szemrane" produkty także w zależności od wartości otrzymanych prezentów to nie masz wyjścia; SONY PS3.
 

Horhe Ortega

New member
BDP7500-jak najbardziej! Czy ten(i kilka innych)modeli LCD Philipsa są faktycznie WUXGA? Jak z mapowaniem 1:1 -1080p-?AVR-147 z PS3?
 
Ostatnia edycja:

jacek wo.

New member
właśnie że się mylisz,no chyba że potrafisz w jakiś sposób wcisnąć kabel hdmi w amplituner który nie ma wejść hdmi-mowa jest cały czas o Yamaha RX-v450 z początku naszego nieszczęsnego wątku i mowa była o tym że lepszym rozwiązaniem jest połączenie przez optyk lub coaxial niż analog,a i też nie twierdziłem że gość będzie miał dźwięk HD przez te połączenia tylko cyfrowy-proponuję przeczytać cały wątek jeszcze raz od początku

Właśnie przeczytałem od początku do końca i jeszcze raz, bo można się pogubić :)

Kolego LUPO78 - masz rację, ale nie do końca słuszną :D

1) owszem, po coaxialu i opticalu możesz z playera przesłać do amplitunera CYFROWE audio ...
... niestety - ale już NIE HD!

Wczytaj się w tą tabelkę dokładnie - tylko w trybie bitstream zakodowane w jednym z systemów DD, DTS, ale juz bez literek HD!

2) owszem, jak amplituner ma dekodery DD/DTS - to odkoduje to i będzie dźwięk 5.1, ale nie w standardzie HD (czyli ani Dolby TrueHD ani DTS-HD)

3) jak jakiś amplituner (choć akurat wyżej wzmiankowana Yamaha 450 ma DD/DTS i punkt 2 będzie spełniony) nie ma dekoderów DD/DTS, to można już tylko uzyskać "zwykłe" 2-kanałowe "stereo" w PCM - tak było np. w moim starym aplitunerze Technicsa, który nie miał dekoderów DD/DTS ani wejść optical/coaxial - ale miał 5.1 kanałowe wejście analogowe i włąsnie dzięki temu mogłem na nim słuchać audio 5.1 zdekodowane w podłączonym analogowo BDP-1400, żeby było śmieszniej jeśli oryginalny materiał był zakodowany w którymś systemie HD Audio, ale nie 7.1 tylko 5.1 (co jest dość powszechne), to można powiedzieć że jest to odtwarzanie w trybie HD !!!! :wink:
I jest to prawda - bo amplituner tylko wzmacnia zdekodowany sygnał wysyłany z odtwarzacza do głośników, czyli robi dokładnie to samo, co dekodery amplitunera z sygnałem zakodowanym i przeslanym przez HDMI (pomijam różnice w jakości sprzętu, kabli etc.)
 

GRUBEER

New member
No wielkie dzieki za odpowiedzi teraz bede usilnie myslal i czytal co wybrac i czy PS3 podejdzie pod AVRka

Pozdrawiam Kuba.
 

Buti

New member
Witam.
Ciągle zastanawiam sie czy i jakiego blu kupić.
Philips 7500 ma super zaletę, bo umożliwia przesunięcie tekstu w pionie i świetnie się sprawdzi przy współpracy z projektorem. Wykonanie niezłe.
W konsoli ps3 chyba takiej możliwości nie ma i w dodatku jest wentylator. Może coś przekonało by mnie do ps3 slim gdybym taki miał u siebie choć przez jeden dzień na testy.
 
Do góry