Jaki Blu-Ray do TV Sony KDL 46 Z5500

konstanty6

New member
Obecnie na rynku w cenie od 600 pln do 2000 pln jest kilka odtwarzaczy blu-raj firmy Sony :BDP S360,BDP S550, BDP S560 oraz BDP S760 .Wymieniłem je w kolejności od najtańszego do najdroższego w tym przedziale cenowym. I tu mam problem. Nie wiem który wybrać.Odtwarzacz ma mi służyć przede wszystkim do oglądania w jak najlepszej jakości filmów Blu-Ray oraz DVD.
Ja nie mam pojecia jakie różnice w tych modelach są ważne a które nie istotne. Czytałem na innych forach o bardzo drobnych zmianach technicznych w tych odtwarzaczach , które to zmiany nie robią większej rewolucji w jakości odtwarzanego obrazu.Ale jak już wcześniej wspomniałem nie mam o tym zielonego pojęcia.Nie wiem które parametry decydują o jakości odtwarzacza Blu -Ray.Czy moglibyście pomóc mi w podjęciu decyzji i wskazać czym te odtwarzacze istotnie się różnią i czy ma to znaczenie w jakości odbioru? Który wybrać według was ? Czy technologicznie któryś ma zdecydowana przewagę?
Wiem ,że wygląda to na wygodnictwo z mojej strony ale na prawdę nie umiem wybrać. No i najgorzej jest być frajerem , wydać większe pieniądze
za nowszy model a potem usłyszeć ,że przepłaciłeś bo to czy tamto...
Właśnie dlatego proszę o pomoc.
Blu-Ray będzie podłączony bezpośrednio do telewizora Sony KDL 46 Z 5500.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiloan

New member
Moim zdaniem powinieneś wybrać najtańszy BDP-S360. Model ten jest następcą "350", którą posiadam dodatkowo wzbogacony o dekoder DTS HD.
Te droższe 560, 760 różnią się złączem USB na przednim panelu i zestawem funkcji Wi-Fi łącznie z funkcją Protected Setup, która pozwala na bezpieczne połączenie odtwarzacza z siecią bezprzewodową przez naciśnięcie jednego przycisku na routerze.
Dodatkowo "760" ma technologię HD Reality Enhancer. która wyrównuje odcienie i zmniejsza szumy (w praktyce niezauważalne, widziałem wszystkie trzy modele w akcji).
Jeśli jednak zechcesz w pełni wykorzystać dźwięk HD to i tak musisz podłączyć Blu-ray pod kino domowe.
W podobnej cenie do Sony masz blu-ray innych firm czytające więcej nowych formatów np. mkv czy divx (LG -BD370 & BD390), ale w Sony masz Bravia Sync a to się przydaje;)
 

konstanty6

New member
Ale BDP S360 posiada USB , czy jest jakaś inna komunikacja z PC? Jaki przewód USB kupić? Odległość od PC ok 4.5m.
I jeszcze jedno ,jaki kabel HDMI wybrac do połączenia z TV? Czy orginalny firmy Sony , który byś polecił?
 

kiloan

New member
Z tego co wiem to gniazdo USB, które znajduje się z tyłu odtwarzacza
służy do podłączenia pamięci ( w tych droższych jako wyposażenie standardowe) przydatne jeśli korzystasz z funkcji BD-Live (pobieranie materiałów z internetu).
Jeśli chodzi o kabel HDMI to wcale nie musi być Sony, tym bardziej, że te kable są drogie.
Ja ze swej strony polecam kable firmy Tech+Link, ProLink lub droższe Profigold. Nawet najtańsze kable tych firm są dobrej jakości (obsługa standardu 1,3a-b).
 
Do góry