Jaki blu ray do 3D ?

JanuszKołeck

New member
bracki7 odświeżę temat :) to jak to w końcu jest? Nie mam jeszcze tv 3D i nie mam jak tego sprawdzić. Posiadam BD bez ''funkcji 3d" czy nie odczyta on w ogóle płyty BR 3D, czy może odczyta a sygnał odpowiednio wyświetli sam telewizor z "funkcją" 3D.
O rety!!!

Płytę 3D można oglądać w odtwarzaczu bez 3D - zostanie odtworzony zwykły film 2D. Film 3D odtwarzany w odtwarzaczu 2D który z kolei jest podpięty do telewizora 3D będzie wyświetlony jako 2D. Jak ktoś chce mieć 3D to i odtwarzacz musi być 3D i telewizor też ma być 3D. I jeszcze kabel ma być 1.4
 

jarjar82

New member
Spokojnie Panie Januszu, nie każdy jest orłem w dziedzinie domowego 3D :D

Wypadałoby wzbogacić Pana odpowiedź o samą konwersje 2D do 3D. Specjalnie nawiązałem do postu niejakiego bracki7, który słusznie wskazał na możliwość oglądania SBS z "pena" . Więc zwykły BD nie posiada odpowiedniego kodeku, hardware ....inne ?

Pozostaje kwestia jakości/ hierarchii 3D

Najlepsza = BD 3D + TV 3D + film BR 3D

Dobra = BD 2D + TV 3D ( zasada konwersji)....czy do niej zalicyzmy filmy z pena lub zew dysku?

Marna = sygnał np DVB-T + TV 3D ( zasada konwersji)

Proszę o wyrozumiałość :)
 

JanuszKołeck

New member
Ja jestem bardzo wyrozumiały. Zwłaszcza dla ludzi zafascynowanych 3D. A to z powodu, że 3D dla bardziej wymagającego odbiorcy jest ciekawostką i niczym więcej. Tak naprawdę to chyba nie ma ludzi, którzy naprawdę lubią 3D z wyjątkiem takich, którzy nie mają własnego zdania i powtarzają slogany reklamowe.

Ale jak kto chce... Ja nikomu nie bronię.

Konwersja do 3D. To nie może się udać. Jeśli już ktoś chce 3D to musi bardzo uważnie wybrać telewizor. Większość obraz 3D pokazuje raczej kiepsko. A i tak to nie zmieni faktu, że obejrzenie jednego pełnometrażowego filmu 3D męczy bardziej niż kilka(naście) filmów 2D oglądanych bez przerwy.

3D to nie dla wszystkich zwłaszcza w wersji aktywnej. Dopóki nie zacznie boleć głowa jeszcze jest ok. Ale potem...
 

jarjar82

New member
Zgadzam się na całej lini, ale 3D jest na razie jakie jest ......a nadal nie mamy uściślonej hierarchii jakości :)

Oprócz tego co już napisałem, męczy mnie jeden fakt..... są produkcje, które studia filmowe konwertują do 3D w postprodukcji, tak ?! pozbawione są one scen typowo efekciarskich "wychodzenia z ekranu" posiadają typową głębie obrazu konwertowanego. Więc jaki sens ma inwestowanie w BD 3D skoro mogę odpalić BD 2D i konwertować go odbiornikiem (tv3D) ???? Uzyskując niezgorszą głębię. Nikt nie wyprowadził nas z błędu, że przepaść w jakości będzie mimo wszystko kolosalna.....będzie ??? czy nie ??? Przydałaby się próba /test porównawczy jednego tytułu wyświetlonego na 3 sposoby z użyciem tego samego odbiornika lecz z BD 3D i BD 2D.

Za dużo wariantów a brak klasyfikacji jakościowej :(
 

JanuszKołeck

New member
3D ma przede wszystkim wartość reklamową. Ma przyciągać uwagę, jest nowością, ciekawostką. nie chcesz kupować nowego telewizora? Ależ mamy coś zupełnie nowego - 3D! Na taki lep złapie się nie jeden. I choć potem stwierdzi, że stary telewizor był lepszy niż nowy, a samo 3D to raczej gadżet, to kasa na telewizor już została wydana i to spora kasa. I o to producentom telewizorów i całej reszty chodzi.

Dla mnie 3D to zupełnie to samo, co gatunek seriali których nie oglądam. Są bo są. Są amatorzy na to, ich sprawa. Kupią, a potem się męczą. Ale za nic się nie chcą przyznać, że im się nie podoba tak naprawdę, a ten brudny odcień i rozjeżdżanie się obrazu, o zawrotach i bólu głowy nie wspomnę, ich doprowadza do zwątpienia. Ale poszpanować przed znajomymi jest czym.

Co do poukładania tych technik 3D to ja się nie podejmuję. Po wypróbowaniu stwierdzam, że to nie dla mnie. 3D w tej postaci co teraz jest pozostawiam fanom.
 

jarjar82

New member
Rozumie że nikt nie ma w tym temacie doświadczenia :D Więc Kiki może to dobry materiał na test porównawczy ? :) Na pewno większość jest ciekawa takiego porównania :)) Trzeba by przyjąć jakaś skale i zestaw z średniej półki ;) Rozwiałby to wiele wątpliwości ... kto jak kto, ale Kiki ma najlepszy dostęp do sprzętu i chyba filmów BR 3D również :)
 

sipap

New member
Panowie to miał być temat o tym jakie odtwarzacze BR z 3D są polecane,a cały czas trwa dyskusja o konwersjach i innych duperelach. Samych propozycji sprzętowych doliczyłem się raptem ze 3 sztuki. Prośba do właścicieli BR 3D,którzy są zadowoleni lub nie ze swoich maszynek, aby o tym napisali i pomogli w wyborze sprzętu do 3D.
 

mare37

Banned
Nie polecam produktów LG. Jakosc obrazu jest słabsza niż innych producentów. Wychwalany bd660 nie czyta mkv z dysku, tworzonych w vegas studio HD. Dla mnie to dyskwalifikacja takiego sprzętu.
Polecam Samsung e6100 jesli komus zalezy na wifi. Jest 100 drozszy od e5500 bez wifi. Jakosc obrazu wysmienita. Jak to u samsunga za glosny naped podczas zmiany rozdzialow.
Sony kompletnie nie polecam. Posiada dziwne rozwiazania, ktore do konca nie funkcjonuja. Malo uniwersalny sprzet. (dla przykladu powiem o tv hx850 ktorego nie mzona zaktualizowac po usb bo wymaga sieci..to dla mnie totalne nieporozumienie) Panasonic dziala na przyzwoitym poziomie. Czyli typowo socjalistycznym. Sredniak. Reszta jest drozsza i dla normalnego uzytkownika nie warto sie tym interesowac.
 

irek29

Member
Podepnę się pod temat, też myślę o zakupie BR z 3D Mam na wydanie około 1200 zł. Zależy mi, poza oczywiście dobrą jakością dźwięku i obrazu, na wifi oraz na bezproblemowym odtwarzaniu jak największej ilości formatów plików z zewnętrznych nośników.
 

adamlop

New member
To i ja sie podepne.
Oprocz standardowo plyt Blu-ray, chcialbym odtwarzac z dysku zewn. pod usb (NTFS)
MKV (bez zadnych konwersji itp na kompie. Ma latac wszystko)
BD-iso (mile widziane).
Wifi mile widziane, niekonieczne
Nie potrzebuje 3d.
Budzet mysle max 900zll.
No i jeszcze zapomnialem zeby mkv dalo rade pociagnac w 24p
Myslalem ze sony bdp-s790, ale mkv tylko 60hz :(
No wiec takie tytuly jak Wladca Pierscieni, Gwiezdne wojny, Dark Knight itd bede mial na plytach BD, a reszta shitu poleci z mkv.
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
Dla Ciebie to chyba Dune HD Smart B1 bedzie idealny
Ja na razie jestem na etapie Panasa 320, nie wiem czy potrzebuje cos drozszego, ciezko uzyskac jakies porady od "szpecow".
Dla mnie wazne aby widzialo dysk NTFS po usb, no i mkv szly w 24p (takze 720-tki, bo wiem ze typowany wyzej sony ma z tym problem)
 
Ostatnia edycja:
Do góry