Jaki BD wydobędzie najlepszy dźwięk???

jeanaxel

New member
Proszę o pomoc przy wybraniu BD...aktualnie mam jakiegoś samsunga P1580 kupionego 3 lata temu ....teraz chce kupic BD 3D.....tak do 1000 zł maks......zastanawiam się nad Pansonic BDT 310, Onkyo 309, ewentualnie jakiś Sony ponieważ mam tv Sony 46 w4000, a onkyo mogłoby być bo mam amplituner onkyo 608....i mniej więcej dlatego sugeruje się tymi modelami.......poza tym słyszałem że panasonic ma jakieś polepszacze dźwięku .....Zależy mi na bardzo dobrym obrazie i przede wszystkim dźwięku - chodzi o koncerty na BD i płyty CD.....fajnie byłoby jakby na wyświetlaczu z BD po włożeniu płyty CD było widać numery utworów a nie tylko na włączonym tv.....bo po co włączać tv jak leci płytka CD...........to mniej więcej tyle z wymogów..chyba że macie jakieś lepsze modele mniej więcej w tej cenie a będą pasować do reszty mojego sprzętu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak się nie da. Lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość dźwięku to dobry BD i oddzielny CD. Cenowa będzie podobnie. Jakościowo zdecydowanie lepiej.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Zależy mi na bardzo dobrym obrazie i przede wszystkim dźwięku - chodzi o koncerty na BD i płyty CD.....fajnie byłoby jakby na wyświetlaczu z BD po włożeniu płyty CD było widać numery utworów a nie tylko na włączonym tv.....bo po co włączać tv jak leci płytka CD...........to mniej więcej tyle z wymogów..chyba że macie jakieś lepsze modele mniej więcej w tej cenie a będą pasować do reszty mojego sprzętu[/QUOTE]


Tak naprawdę fajne granie z BD zaczyna się od Denona DBP 1611 i Yamahy BD 1067 a kończąc na dużo droższych konstrukcjach ze świetnymi torami audio.

"fajnie byłoby jakby na wyświetlaczu z BD po włożeniu płyty CD było widać numery utworów a nie tylko na włączonym tv"

w OPPO jest taka możliwość.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Zależy mi na bardzo dobrym obrazie i przede wszystkim dźwięku - chodzi o koncerty na BD i płyty CD.....fajnie byłoby jakby na wyświetlaczu z BD po włożeniu płyty CD było widać numery utworów a nie tylko na włączonym tv.....bo po co włączać tv jak leci płytka CD...........to mniej więcej
Ze swojej strony mogę potwierdzić że YamachaBD 1067 wyświetla numery nagran na wyświetlaczu. Możesz poczytac o tym bd na tym forum, jest kika info na jego temat.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeśli to ma być odtwarzacz BR to Oppo, ale drogi.
Jeśli ma być do 1000 zł to jak napisał Kiki, oddzielny odtwarzacz BR + odtwarzacz CD. Jest szansa, że do 1000 zł zmieścisz się, jednak zapewne jedno z urządzeń będzie używką (sugeruję CD).
 

jeanaxel

New member
a z tych 2 tj. panasonic 310 i sony s780 który polecacie.....czy któryś będzie lepszy miał obraz lub lepsze audio......? oczywiście wezmę pod uwagę wasze propozycje które podaliście wyżej.....chociaż są grubo ponad 1000 zł ....rozumiem że onkyo 309 mam sobie nie zawracać głowy ? ponoć nie jest wart tych pieniędzy?.......albo coś innego tylko nie mogę przekroczyć 1000 zł bo to mi nie przejdzie przez mój budżet domowy
 
Ostatnia edycja:

landr

Member
Witam, zarówno Panasonic 310 jak i Sony 780, jeśli chodzi o obraz to obydwa odtwarzacze reprezentują najwyższy poziom (prasa fachowa i oponie użytkowników), oba posiadają : blu ray 3D,wifi, skypa, a Sony odtwarza dodatkowo SACD (bardzo dobry format audio).Jeśli podłączysz do amplitunera po HDMI , to otrzymasz bardzo dobrą jakość audio, zarówno w kinie (formaty HD)jak i w stereo.
 

landr

Member
Weź także pod uwagę Sony PS3, podłaczona jako transport po HDMI do amplitunera da Ci bardzo dobry obraz(również blu ray 3D, doskonały skaler DVD)i dobry dzwięk, ponadto posiada twardy dysk, wifi , przeglądarke, oraz można sobie jeszcze pograć w rózne gry....kosztuje ok.1000 lub w promocji taniej.
 

Max78

New member
OPPO BD 83 SE - będzie świetny, jeśli na torze audio Tobie zależy :)

Ew. jak radzi Kiki i koledzy - BD a osobno CD.
Używane CDki można dorwać w niezłych cenach, z dobrymi przetwornikami D/A od 100-200PLNek.
Popatrz sobie choćby w moją stopkę. Nie jest to Hi-End, ale po drobnych modyfikacjach wydobywa wszystko (większość), co można wydobyć z 16 bit'ów CD. :)
 

jeanaxel

New member
oppo 83 nawet nie wiem czy jest dostepny w Polsce w normalnej dystrybucji poza tym cena kosmiczna.......konsola to raczej do grania nie wierze æe w audio bédzie lepsza od tych dwóch bd..........co podałem.....jedynie pioneery podane wyżej może rozważe.............a te CD używane jakie polecacie modele albo marki? ....dajcie jakies linki z allegro....tak żeby pasowały do mojego ampli onkyo 608......
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
będę miał swój CD na sprzedaż, Harman/Kardon HD 970, zdobył nagrodę EISA 2005/2006 także musi być dobry :) ... stan kolekcjonerski i kupiony w PL sklepie ... więcej na PW jakbys był zainteresowany.
 

blady73

New member
witam
Podepnę się do tematu. Potrzebuję BR z dobrym obrazem i obsługą płyt SACD. Chciałem sprzedać mojego DVD Denon 1920 i Ampli Denon 1906 i wymienić na coś nowszego. Co za playera polecicie? CD słucham na Denonie 835. Może nie wymyślać i kupić Denona 1912 + Denona DBP 1611 ?
Kolumny JBL E80 Cinema Pack
 
Do góry