Jaki BD do słuchania muzyki z CD?

kacy21

Member
Posiadam obecnie stary amplituner Yamaha RX-V 795 i odtwarzacz DVD Audio-Video DVD-S 830 również Yamahy , do tego B&W DM 602 przód, DM 601 tył i CC S6 środek, przyzwoite kable sygnałowe i głosnikowe Monster Cable.Amplitunera nie zamierzam zmieniać, bo ma dobry dźwięk, chce tylko kupić odtwarzacz BD.Zależy mi na dobrym torze audio, bo dużo słucham muzyki z cd.Co byście polecili za rozsądne pieniądze?Oczywiście żeby czytał tez mkv.
 

Jacek144

New member
Posiadam obecnie stary amplituner Yamaha RX-V 795 i odtwarzacz DVD Audio-Video DVD-S 830 również Yamahy , do tego B&W DM 602 przód, DM 601 tył i CC S6 środek, przyzwoite kable sygnałowe i głosnikowe Monster Cable.Amplitunera nie zamierzam zmieniać, bo ma dobry dźwięk, chce tylko kupić odtwarzacz BD.Zależy mi na dobrym torze audio, bo dużo słucham muzyki z cd.Co byście polecili za rozsądne pieniądze?Oczywiście żeby czytał tez mkv.
Jeśli jesteś zwolennikiem jakości,to odpowiedź jest taka-ŻADEN.Dobre odtwarzanie płyt CD zapewni tylko dobry odtwarzacz CD i przyzwoity wzmacniacz,a nie amplituner.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tak jak napisał Jacek144. Jednakoż możesz spróbować z Cambridge Audio 650DB, tylko ...... czy jego cena jest dal Ciebie rozsądna ?
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jeśli jesteś zwolennikiem jakości,to odpowiedź jest taka-ŻADEN.Dobre odtwarzanie płyt CD zapewni tylko dobry odtwarzacz CD i przyzwoity wzmacniacz,a nie amplituner.

Są amplitunery z wydzielonym torem stereo średnio-budrzetowe w których nie usłyszysz róznicy niestety ich cena jest trochę wyższa.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Dużo dobrego ludzie piszą o Philips BDP-9500 lub Oppo 83,jednak cena to odpowiednio trochę poniżej 2000zł i "trochę" powyżej 2000zł. Mam podobną sytuację i czekam tylko na kolejną obniżkę 9500:smile:
 

vandel

New member
kup cd i do niego tani odtwarzacz blu i po sprawie np. lg 370/350 v itp lub droższy lg 390 do tego jakiś znośny odtwarzacz cd możne nawet używka. cena podobna do philipsa 9500 i oppo
 

kacy21

Member
kup cd i do niego tani odtwarzacz blu i po sprawie np. lg 370/350 v itp lub droższy lg 390 do tego jakiś znośny odtwarzacz cd możne nawet używka. cena podobna do philipsa 9500 i oppo
Chodzi o to, że nie chcę ustawiać kolejnych klocków.Ma zostac tylko amplituner i wszechstronny odtwarzacz BD.Z tego co piszecie najlepszym wyjściem wydaje się byc Philips 9500.Najlepiej, bym wolał jakąś Yamahę, ale nie doczytałem, żeby jakaś odtwarzała mkv.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Ten Philips ma bardzo dobre procesory audio prawie identyczne jak Pionieer LX 71 i lepsze niż LX 51 będziesz zadowolony.
 

pkomp

New member
dobra ludzie zapominacie o najważniejszym - jak to podłączysz?analogowo czy cyfrowo?jak analogowo to musi mieć porzadne przetworniki na wyjściu...jak cyfrowo to musi wysłać 44.1/16 bit(bez jakiegokolwiek przetwarzania wewnętrznego) i to wszystko
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tylko i wyłącznie osobny odtwarzacz CD. Niedawno wymieniałem sprzęt i zakupiłem odtwarzacz Sony BDP-S560. Do płyt BD i DVD super ale w muzyce mi trochę brakowało. Dokupiłem używany Onkyo Integra DX-7911 i płyty słucham z niesłabnącym zdumieniem dla różnicy w odsłuchu. Wszystko to jest podpięte pod amplituner Onkyo 905.
 

pkomp

New member
podłączyłeś cyfrowo?jak tak to żadnej różnicy nie będzie czy to cd dvd bd czy inny badziew wysyłający po cyfrze bit w bit
a jak usłyszysz różnicę to sprawdź poprawność połączeń cyfrowych (i ewentualną niepotrzebną obróbkę - choćby zmiana sygnały z 44.1/16 przez ampli na 192/24 i wysyłka na końcówke mocy wpływa na dźwięk) albo umyj uszy
 

trendys

New member
Ad. Jaki BD do CD

Posiadam obecnie stary amplituner Yamaha RX-V 795 i odtwarzacz DVD Audio-Video DVD-S 830 również Yamahy , do tego B&W DM 602 przód, DM 601 tył i CC S6 środek, przyzwoite kable sygnałowe i głosnikowe Monster Cable.Amplitunera nie zamierzam zmieniać, bo ma dobry dźwięk, chce tylko kupić odtwarzacz BD.Zależy mi na dobrym torze audio, bo dużo słucham muzyki z cd.Co byście polecili za rozsądne pieniądze?Oczywiście żeby czytał tez mkv.

Polecam koledze lekturę marcowego AudioVideo. Może tekst o OPPO pomoże w wyborze?

Pozdrawiam.

PS. do kupienia w:

Oppo BDP-83SE Blu-ray
lub
Oppo BDP-83SE, Blu-ray Oppo 83SE, Odtwarzacz audiofilski Oppo BDP 83 SE
 
Do góry