Jaki aplituner do głośników JBL ????

jawor2804

New member
Ustaliłem że kupuję następujące głośniki JBL:

front - JBL Northridge E 100
tył - JBL Northridge E 30
centralny - JBL Northridge EC 25

Moje pytanie brzmi:

jaki dołączyć do tego zestawy aplituner aby wydobyć z tych głośników to co mogą zaoferować ??

najchętniej coś z Yamahy albo Pioniera w okolicach 1600-1800 zł, oczywiście otwarty jestem na inne propozycję.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

Serdello

New member
Zestawiles bardzo dobry sprzet głosnikow, mysle ze z nim poradzi sobie Yamaha 659 lub 661 (starszy model chyba nawet mocniejszy) lub pioneer 916 choc i mocniejszy bylby odpowiedni jak 1016, jednak ciezko bedzie sie zmiescic z tym 1016 w budzecie.
 
Ostatnia edycja:

Andmat

New member
Mnie udało się na Alledrogo kupić w założonej przez ciebie kwocie HK AVR245.Zestawik też mam (JUŻ WŁAŚNIE DZIŚ DO MNIE PRZYJECHAŁ!!!) JBL Northridge.Jeszcze nie wygrzane ale uważam ,że gra to razem całkiem nieźle (sub mógłby być jeszcze większy:D ,chociaż może nie. Trochę szkoda by było jakby chałupka się rozleciała :grin: :grin: )
Na pewno są też inne amplitunery z JBL-ami w parze ,które zagrają równie poprawnie.Ale jak za pewne ci wiadomo JBL,Infinity i HK to jedna firma:) i to daje do myślenia.
 

j.jacek

New member
Witam
Do głośników JBL polecam Yamahe i Harmana.Yamacha potężne brzmienie,przy większej mocy sam to poczujesz pod mostkiem,idealna do kina domowego.Harman bardzo dobry do rocka ,jazu,przy kinie domowym bardzo krystaliczny(zdecydowanie mniejsza moc).Jeżeli masz możliwość porównania tych dwóch firm zrób to (oj będzie ciężki wybór)
pozdrawiam
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Musi być E100 ? Są świetne, sam je mam, ale wymagają mocnego sprzętu. Wszystko poniżej H/K serii 4... będzie namiastką. Może E80 i będziesz miał większe pole manewru (choć z drugiej strony to już nie to brzmienie). Musisz posłuchać i sam zdecydować.

j.jacek napisał:
Harman (...) (zdecydowanie mniejsza moc).
Tego nie byłbym pewien. Na papierze tak ale przy całkiem innych kryteriach pomiaru. Wystarczy porównać pobór mocy z sieci.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zorro

New member
Harman "łoi" większość amplitunerów z jego półki cenowej, jeśli chodzi o moc na kanał przy wysterowaniu wszystkich 5 kolumn. Wydajny zasilacz to podstawa.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
jawor2804 tak jak na innych forach polecę Ci wyższe modele amplitunerów do tych kolumn, E100 to ciężki zawodnik i do dobrego skomponowania minimum to AVR445.
 

Andmat

New member
Zorro napisał:
Harman "łoi" większość amplitunerów z jego półki cenowej, jeśli chodzi o moc na kanał przy wysterowaniu wszystkich 5 kolumn. Wydajny zasilacz to podstawa.
Też tak uważam.Zasadniczo bez znaczenia czy gra 5 głośników czy 2 moc pozostaje praktycznie taka sama.Można powiedzieć,że mój wcześniejszy Sony STR DE445 po przełączeniu ze stereo na 5.1 DRAMATYCZNIE tracił na mocy.Głośniki grały o 50% ciszej niż w stereo przy tym samym ustawieniu głośności.
Herman:) ma po prostu Prawdziwą moc!!! a 445 czy jeszcze wyższe modele to naprawdę bardzo ciekawa alternatywa dla Denona czy Onkyo
 

MarcinPO

New member
Witam,

Trochę odświeżę wątek.

Chciałbym (w pierwszym etapie) zakupić, podobnie jak niektórzy koledzy kolumny JBL e100. W drugim kroku zamienić amplituner aktualny "YAMAHA RX-V350" na jakąś propozycję HK (345 vs. 445), a finalnie dołożyć komplet 5.1 Northridge, czyli e10+ec25+e150p.

Pytanie brzmi - czy taka droga to nie profanacja e100?

Chodzi oczywiście o ten, dosyć ekonomiczny model Yamahy.
Czy nie będzie problemów z podłączeniem kolumn e100? Chodzi też o ew. problemy w konfrontacji mocy kolumn oraz wydajności amplitunera. Czy 90W na końcówkę nie może uszkodzić kolumn?

Dzięki za odpowiedź.
Pzdr,
Marcin
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RXV350 będziesz palił gwizdki w E-100, bo ten wzmacniacz nie ma zasilacza :) , a do tych kolumn trzeba cos w stylu AVR-347, 445, 645.

Jak duży masz pokój?
 
Ostatnia edycja:

MarcinPO

New member
Palił gwizdki? tzn? W ogóle nie powinienem podłączać tych kolumn do tego ampli?

Docelowy salon TV będzie miał ok. 40m2.

Wiem, że pewnie doradzicie E80'tki, ale tutaj roznica w cenie zupelnie nie gra roli, a gabarytowo zdecydowanie bardziej przypadają mi do gustu E100.

Pozdrawiam,
Marcin
 

ArtS007

New member
Bez reklam
E100 są bardzo wymagające jako obciążenie wzmacniacza (amplitunera), dlatego gdy wzmacniacz jest stosunkowo słaby będzie generował zniekształcenia. A w zniekształceniach znajdują się wyższe harmoniczne, które nie są słyszalne ale mogą mieć sporą moc i właśnie uszkadzać gwizdki. Już lepiej jeśli zdecydujesz się na E90 lub E80.

ArtS :)
 

MarcinPO

New member
Wczoraj jeszcze sporo dobrego naczytałem się o Cambridge Audio 540r v2.

Pytanie tylko, czy z e100 też będzie ok.

Reasumując: wielkie dzięki Panowie za wszystkie opinie. Rozumiem, że nie można się porywać na upper_level kolumn, przy słabej bazie.

Zobaczymy czy nie skończe finalnie z jakimś H/K. Pewnie najbardziej optymalny byłby 437?

Pzdr,
Marcin
 

MarcinPO

New member
Jeszcze na chwilę odgrzewając temat - co sądzicie o kompozycji Yamahy RX-V661 z JBL E100?

Bardzo spodobała mi się opcja Yamahy w odniesieniu do iPoda. Wiadomo gadżet, ale jeśli dobrze zagra w kinie i stereo (50/50) przy tych kolumnach, to dla mnie kolejny "+"

Dzięki,
Marcin
 
Do góry