Jaki amplituner

inox

New member
Witam szanownych Forumowiczów, jako, że słoń mi nadepnął na uszy pytam Was o zdanie bo ja jakoś różnicy wielkiej nie słyszałem w brzmieniu.
Wizyta u laryngologa też nie pomogła.
Słuchałem kilku zestawów i po posłuchaniu kilku wytypowałem Rothy 40 w zestawie 5.0.
Jako amplituner obstawiam trzy Harman Kardon 365, Denon 2312, Yamaha RX V771
Tu rodzi się pytanie który najlepiej zagra z tymi kolumnami na 19m2. Kolumny odsunąć mogę maksymalnie 30cm od tylnej ściany(żelbeton wyłożony dodatkowo kamieniem). Czy to im wystarczy, może lepiej coś z przednim wylotem. Budżet max 3000 na amplituner i max 3000 na 5.0 na kolumny.
Pokój trochę umeblowany zaraz na wprost kolumn kanapy i ława na środku i coś w każdym rogu, obrazy itp.
Muzyka raczej spokojna z wyraźnymi wokalami.
A może
Diamond 10.6
Monitor Audio MR6
Dali Zensor 5
Boston Acoustic A250
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiada 771 i MR6 tez miałem taki dylemat jak Ty i wybrałem to co wybrałem, dla mnie była to najlepsza opcja i jestem bardzo zadowolony, co nie znaczy że Tobie tez musi to podpasować hehe
 

inox

New member
Dzięki za odpowiedź, nie wiem dlaczego, ale sprzedawca Yamahę stanowczo odradzał. Podoba mi, że Yamaha jest dobrze doposażona. Znowu Denon taki mocarny 600 WAT. Skoro u ciebie z MR6 grają ok to myśle, że i z Rothem będzie dobrze. Yamaha gra chyba bardziej ostro, a Harman tak basowo nie wiem z czym to poukładać w pary dobrze brzmieniowo, bo wszystkiego nie odsłucham nie mam takiej możliwości.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiesz zależy z kim sprzedawca ma podpisana tak zwaną lojalnościówkę hehe, jeden Ci odradzi Yamahe inny denona a jeszcze inny harmana, moim zdaniem dziwne że stanowczo odradzał yamahe jak to jedna z lepszych marek w tych klockach, ja na pewno bym sobie darował denona brał bym pod uwagę harmana i yamahe, w harmanie trochę męczy wadliwość
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ze swej strony polecam DENONA ,niewiem jak 2312 ale 2311 naprawdę kozak , super w kinie i w stereo.
 

inox

New member
Yamahę 771 mogę kupić za 2490, Denona z programu ING za 2670 Harmana 365 za 2900. Czy to dobre ceny. A może dorzucić jeszcze Pionka 1021
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ceny dobre najlepiej skontaktuj się z blackninją, ja u niego kupowałem sprzęt i dużo mi doradził co i jak, on na prawdę zna się na rzeczy
 
Do góry