Jaki amplituner???

christoph33

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Myślę o wymianie sprzętu na nowszy. Obecnie Yamaha RXv-440RDS plus zestaw kolumn Eltax'a ( koplet mediaM) plus sum Yamahy SW215. Wczesniej topowa wieża Technicsa z procesorem dzwieku. Po przeskoczeniu na KD straciłem strasznie na odsłuchu stereo. Czs na zmiany nadszedł. Prosze o pomoc w wyborze ampla ( i kolumn trochę później)
Wacham się między którymś z ampli HK 135 do 335 i Onkyo 674 polecany bardzo przez sprzedawcę w sklepie.

Pokój 18m2
Odsłuch: muzyka/KD - 60/40
Muzyka bardzo różna od Floydów do Oldfilda, Ery itp

Będę wdzięczny za Waszą pomoc

Christoph
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
A w którym sklepie sprzedawca polecał Ci tego Onkyo 674 ?
Ma bardzo dobre recenzje, ale jeszcze nie miałem okazji go posłuchać. Też myślałem o HK ale one nie mają obróbki obrazu ani HDMI a tu sam widzisz co sie szykuje... nowa platforma HD już za 2 tygodnie i potrzebny jest ampli przynajmniej z 2 wejściami HDMI do obsługi (DVD i n-box).
Chyba kupie tego Onkyo ale chciałbym go posłuchać.
 

gatar

Active member
Bez reklam
christoph33 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów,
Myślę o wymianie sprzętu na nowszy. Obecnie Yamaha RXv-440RDS plus zestaw kolumn Eltax'a ( koplet mediaM) plus sum Yamahy SW215.
Christoph
Jeśli masz kasę to zmień, ale moim zdaniem kup lepsze kolumny i sam usłyszysz, że ten amp gra dobrze. Mam 440 , i miałem Eltaxy. Zmieniłem kolumny na Paradigmy i od razu lepiej. Chyba, że chesz miec cos z hdmi.
 

masaj007

New member
Zrób inaczej. Skoro chcesz poprawić tylko stereo kup wzmacniacz i podłącz pod przednie kolumny. Będzie służył jako końcówka mocy i da dużo lepszy efekt niż amplituner
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Jeżeli zdecydujesz się na HK, posłuchaj go koniecznie z JBL Notrhridge. Słucham podobnej muzyki i dla mnie brzmi wyśmienicie.
 

christoph33

New member
Dzięki Panowie za porady !!! Dalej mam mentlik w głowie. Słuchałem dzisiaj HK 435 + JBL Northridge - powaliło mnie, ale na raz nie wytrzymam cenowo. Zona by mnie zabiła !

Do Fatmana - polecał mi tego Onkyo doradca z Max24 telefonicznie zamiast HK- podobno sam go zakupił i jest b. zadowolony. Nie miałem okazji jeszcze go posłuchać.

Do Blackninji - proszę podaj mi ceny za ile możesz zoorganizować:
HK 135
HK 235
HK 335
Onkyo 674

oraz zestawy kolumn - jeśli można bez suba o ile to możliwe:
GH 2000
GH 3000
GH 5000 - czy te zestawy GH są ok, bo bardzo efektownie wyglądają
JBL Northridge
Quadral Quintas 500
BN - gdzie znajdę oferowany przez Ciebie sprzęt - proszę o link?

Co byście mi radzili i w jakiej kolejności wymieniać sprzęt: najpierw ampla czy kolumny - moja nie przezyje razem, muszę ja jakoś ugłaskać.

Dzięki za wszelkie cenne uwagi

Christoph
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Weź ampla a potem zamawiaj usługę "odsłuch w domu" bo nie ma to jak w swojej chałupie posłuchać. W sklepie zawsze brzmi inaczej.
Albo będziesz ze sobą nosił ampla na odsłuchy. Zawsze to poręczniej niż wozić głosniki :)
 

masaj007

New member
Ja bym kupił najpierw kolumny. Modele elektroniki tak szybko się zmieniają, ze nie nadążysz i za pół roku jak będziesz kupowął kolumny to będzie przestażały ;)
 

christoph33

New member
Witam,

Dziś miałem okazję odsłuchać Onkyo 604 ( nie mieli 674) z kilkoma zestawami kolumn między innymi GH3000, JBL E80 i innych ( odsłuch stereo).
JBL wypadły dla mnie rewelacyjnie i chyba się zdecydowałem na zestaw E80 + E20 + EC25.
Proszę o pomoc w kwestii ampla bo nie wiem czy warto dopłacić do 674 - co tak naprawdę zyskam w stosunku do 604-ki. Obydwa ample mają HDMI a pozostałe różnice wydają się być bardziej chwytem marketingowym niż....
Jeśli ktoś poświęci chwilkę by ten temat jeszcze raz naświetlić będę wdzięczny- zawsze to parę stówek w kieszeni zostaje, a w necie niewiele można jeszcze przeczytać - za świeży sprzęt a jeszcze gorzej znalęźć 674 do odsłuchu.

christoph
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
W 674 masz konwersję wszystkich sygnałów wizyjnych do HDMI.
Masz poza tym we/wy HDMI: 2/1

W 604 masz konwersję do komponentu i nie masz HDMI.
Reszta podobna.

674 - widziałem oststnio do odsłuchu:
- w Krakowie na Karmelickiej w Big Fox
- w Poznaniu w Starym Browarze w Avansie (wczoraj)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mam nadzieję że blackninja - przkaże po szkoleniu jakie trendy nadchodzą w czołowych zestawach firm Audio.
Ja byłem swiadkiem testów nowego amplitunera Panasonica SA XR 700 - z dwoma wejsciami HDMI i jednym wyjsciem. Sygnał podłączony z nowego blu raya Panasonica
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3198
jakość wręcz znakomita.
Ale w Twoim przypadku siegałbym albo po Harmana AVR 132 - nowość w klasie lub AVR 135.
Z kolumnami JBL a jeszcze lepiej Infinity gra jak poezja.
pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Sorka za zbyt skrótowe-myślowo wyrażenie.
HDMI jest ofkoz ale robi tylko jako switch.
Konwersja obrazu ze źródeł analogowych nie zachodzi i trzeba ciągnąć do telewizora oprócz cieniutkiego kabelka HDMI, wielki trójżylasty, gruby jak potwór i niewygodny kabel komponentowy.
Grubszy (i bardziej niewygodny) jest już tylko kabel euro. ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
[...] Grubszy (i bardziej niewygodny) jest już tylko kabel euro. ;)
Połowa ludzkości to nawet woli te grubsze ;) .

Jeśli będziesz miał (lub masz) DVD z wyjściem HDMI, to konwersja nie będzie wcale potrzebna.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
christoph33 napisał:
Słuchałem dzisiaj HK 435 + JBL Northridge - powaliło mnie, ale na raz nie wytrzymam cenowo.

Tylko czy teraz, cokolwiek kupisz, nie będziesz porównywał? Kiedyś coś takiego czułem i jeżeli mogę z własnego doświadczenia coś powiedzieć, to wolałbym kupić np. sam amplituner i doskładać na kolumny niż brać coś innego, co pozostawi niedosyt.
 

christoph33

New member
Witam forumowiczów!!!

Właśnie od wczoraj mam JBL-e ( E80+E20+EC25) i róznica w odsłuchu jest ogromna - Eltaxy umarły dla mnie :p . Teraz kolej na ampla tylko nie wiem czy warto czekać na HDMI 1.3 czy wystarczy 1.1 jaki ma Onkyo 674. Czy komuś udało się rozwiazać zagadkę róznicy 674 i 604 bo to co znalazłem oficjalnie to skaler obrazu + "tuning". Może ktoś z Was słuchał obydwu i rozwieje moje możliwości.

A tak na deser JBL grają super z Yamahą, nie sądziłem ża ten ampelek się "obudzi" choć wiem że juz jego czas przyszedł. Za wszelkie Wasze opinie z góry dziękuję - a jeszcze jedno - chyba usłuszałem kanał centralny

christoph
 

christoph33

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

dzięki za wszelkie rady - posłuchałem, poczytałem i...mam już JBL-e ( E80+E20+EC25) i ....jest przepaść oczywiście na korzyść JBL :D, a Eltaxy już dla mnie umarły :p . Moja Yamaha chyba się obudziła ( nareszcie) choć pewnie jej czas też już pomału się kończy.

Czy komuś z Was udało się odsłuchać równolegle Onkyo 674 i 604 ? Bo nadal nie wiem czy ten "tuning" o którym pisza media to ściema czy nie - dzięki za info o skalerze obrazu to jest jasne. Czy poza tym sa jakieś różnice na korzyść 674?
Czy moze warto poczekać na HDMI 1.3?
A moze poszukać okazji i kupić Onkyo 703 lub 803.
Z ngóry dzięki za kazdą pomoc.

Black Ninija - proszę może podasz mi różnice w cenach - dzieki.

pozdr

christoph
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Onkyo 674 miałem wreszcie okazję posłuchać dziś z KEF-ami iQ7. Brzmiał ładnie detalicznie i okrąglutko. Nie mogłem się przyczepić. No... może Jopkowa nie wypadła tak ciepło jak to mam zakodowane w główce (koncert "Farath") ale wszystkie kociołki, perkusje, stopki wypadły świetnie (zależało mi na wychwyceniu szybkości i punktualności basu). talerze i trójkąty wypadły re-we-la-cy-jnie. Trochę lepiej było tylko na Arcamie PMJ (no ale to był wzmak stereo i to nie ta półka, tamten kosztował 6900 pln).
Tak więc do jazziku i klasyki wszelkiej maści Onkyo jest świetny. Trochę boli brak pre-outu (jakby ktoś chciał sobie wzmaka stereo podłączyć jako końcówkę).
703 jest teraz w dobrej cenie (nie ma HDMI) a 803... to już półka wyżej.

Na HDMI 1.3 (w sprzęcie)trzeba by poczekać do wiosny. Nie każdy ma tyle cierpliwości. Jeżeli nie planujesz Bluray'a to będzie Ci on zbędny.
Również 1.2a - konieczny tylko jeżeli chcesz podać sygnał z SCD nie kabelkami analogowymi tylko po HDMI.
 
Do góry