Jaki amplituner???

relka

Member
Witam Was! Potrzebuję pomocy w zakupie Amplitunera. Obecnie posiadam Sony STR-DN 1000 i jestem z niego zadowolony ale kupiłem zestaw 5.1 JAMO C608 i chciałbym zmienić na coś większego. Myślę o STR-DN 1020 a Wy?? Generalnie to chciałbym SONY bo cały sprzęt mam Sony. Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.
 

maderos

Member
Bez reklam
Jeśli można się podłączyć. Ja tez mam już "staruszka" Sonego ( STR-DB840 QS ) w tym momencie. Kolumny, Tannoy M2 - przód, central Tannoy MC, tył - M1, sub- jakiś Mirage. Szukam czegoś na te czasy, ale żeby kieszeni nie zrujnowało :D. Powiedzmy tak 1500 +- parę złotych ;). Filmy 70%, muza 30%.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam Was! Potrzebuję pomocy w zakupie Amplitunera. Obecnie posiadam Sony STR-DN 1000 i jestem z niego zadowolony ale kupiłem zestaw 5.1 JAMO C608 i chciałbym zmienić na coś większego. Myślę o STR-DN 1020 a Wy?? Generalnie to chciałbym SONY bo cały sprzęt mam Sony. Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

Jaka kwota do wydania?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do 2000 zeta. I muza 60% a film 40%

Do tej kasy kupisz o wiele lepsze amplitunery niż sony. Można by było wymieniać wiele modeli ale to Ty musisz coś wybrać bo każdemu co innego się podoba. Podam z ampli dobrze radzących sobie w muzyce: Harman Kardon 255/260, Marantz SR 5005 (mój cichy faworyt, dobre opinie,mało awaryjny ale ciut droższy), Denon 1911/1912. Takim kompromisem, czyli ani nie wyróżnającym się zbytnio w kinie ani w muzyce jest np. Yamaha 667/671. Do typowego kina domowego super będą Onkyo 608/609. Ale tak jak pisałem najlepiej posłuchać bo znajdą się tacy którym dźwięk w muzyce lepiej podoba się z Onkyo niż z HK.
 

relka

Member
Wydaje mi się że Onkyo 609 jest najlepszą opcją? Generalnie mój Sony ma bardzo mało ustawień do posłuchania i poustawiania głośników a w Onkyo chyba jest tego więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W każdym z wymienionych jest więcej możliwości , choćby z powodu nowości.
Ale ponieważ podałeś że 60% do muzyki to lepszym rozwiązaniem , z lepszą sceną muzyczną jest Harman AVR 255. Możesz go porównać do Onkyo 609 czy Denona 1912. Ale muzycznie zagra lepiej.
Rzeczywiście muzycznie musiałbyś porównać do Marantza.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Koledze chodzi o to że moc nie bierze się znikąd. Na ogół nie zwraca się na to uwagi że np. w specyfikacji piszą 5x 100W a ampli posiada zasilacz 300W, więc skąd ta dodatkowa moc się bierze? Nie wiem jak inne ale np. moje Onkyo 608 ma zasilacz 620W, dlatego Blackinja napisał że 245W to lipa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo 608 ma zasilacz 620W, dlatego Blackinja napisał że 245W to lipa.

Onkyo 609 potrafi momentami wciągać ponad 400W z sieci ( kolumny nie są super mocne i dalej boję się je kręcić ) , dla porównania starszy Panasonic podejdzie pod 180W ( zasilacz 220W ) ale nadal brak mu tak dobrej dynamiki jaką ma Onkyo 609 , aczkolwiek też jest głośno
 
Do góry