Jaki amplituner??

Krajek15

New member
Witam

Mam zamiar kupić dobry amplituner tylko nie wiem zabardzo jaki. Mam na oku AVR 255 H/K. Ampli będzie grał z kolumnami JBL ES 5.1.
Głownie oglądam filmy BD. Ampli na codzień będzie podłaczony do nbox recordera.

JBL ES 80

JBL ES 20

JBL ES 25C

JBL ES 150P
 

PopaY

New member
Bez reklam
Też jestem tego zdania. HK, mimo swojej brzydoty, akurat z tymi kolumnami zagra bajecznie.

PS. tylko mnie nie zabijcie od razu, HK to bardzo dobre amplitunery, ale jako, że każdy ma swój gust wizualny, dla mnie są po prostu wstrętne ;) Choć cholera wie co wyląduje u mnie w salonie hehehe
 

Krajek15

New member
Ok, więc już postanowione. Tylko teraz jakie okablowanie to tego wszytskiego sprzedawca polecił mi ProfiGolda. Co o tym sądzicie?
 

Raccoon

New member
Jeśli wierzysz w kable to kup droższe :) Ja kupiłem z Allegro z miedzi o odpowiednich przekrojach najtańsze (nie pamiętam, 2 za metr do tylnich i 4 za metr do przednich), nie stwierdziłem żadnej różnicy jak wypróbowałem przewody od kolegi kierunkowe jakieś za 20 za metr. Dużo większe znaczenie ma akustyka pomieszczenia, rozstawienie kolumn, ustawienie mebli, zasłony itp.
W kable HDMI też nie wierzyłem, w sklepie proponowali mi 15m za jakieś 900 zł, kupiłem na Allegro 15m kabel od ampli do projektora (czyli transmisja tylko obrazu) za 150 zł, przesyła bez problemu 1080p.
 
Ostatnia edycja:
Raccoon. Nie tak dawno z okazji kryzysu kupilem kolumny Monitor Audio RS8. Dla sprawdzenia podpiąłem je do kabli, takich, jak mowisz „(nie pamiętam, 2 za metr do tylnich i 4 za metr do przednich)”. Zaczynam od zlej strony, ale to wlasnie od kolumn budowe nowego „systemu” audio. Może dlatego,ze zdrożały, i to sporo,musialem się spieszyc. Otoz wiec podpiąłem je, i prawie zadnej roznicy w stosunku do obecnie posiadanych kolumn. Gdzie ten mój nisko ścielący się bas ;) Ale,jednoczesnie z kolumnami, za namowa człowieka który zarekomendowal mi MA RS8, kupilem do nich kable Tara Labs Helix6. Zmiana była taka, jakbym przesiadl się na zupełnie inny sprzet,a wymienione zostaly tylko kable. Dawno nie słuchałem muzyki z takim „bananem” na twarzy. Zacieram z uciecha lapki na moment, kiedy zmienie nieprzystające do kolumn źródło i obecny wzmacniacz.
 
Do góry