Jaki amplituner ?

blade232

New member
Witam
Jestem tu nowy na forum i zaczynam przygodę z KD. Opisze po krótce moją sytuację. Posiadam wieże Panasonica SU-CH80, ponoć 2x35watt w rms. Do tego mam kolumny zrobione na zamówienie przez wujka w latach 80 pół estradowe cos ala Altusy z tym że bede wymieniać w nich głośnik z szerokopasmowego na nisko-sreniopasmowy(średnica 30cm). Chciałbym te kolumny wykorzystać do KD i teraz pytanie jaki ampel moge kupić. W gre wchodzą HK avr147, onkyo505 i yamaha661,chyba że jakieś inne polecicie, generanie budżet do 1200-1400zł max. Nie ukrywam że zależy mi na stereo i żeby sprzęt się nadawał na imprezki do głośnego grania(muza bardziej dyskotekowo,żadnych jazzow i poważnej muzy). Dodatkowo kompa chce podpiąć pod ampel żeby się nie bawić w głośniki do niego. Pokój ma koło 20m. W przyszłości dokupiłbym do tego dwa tylne głośniki i może jakiegos suba. Telewizor lcd też będzie niebawem ale bez full-hd.Generalnie zależy mi żeby te moje kolumny wykorzystać. Bardziej zależy mi żeby ampel leiej się sprawował w muzie niż w kinie.Proszę o rady i opnię.
Dzieki i pozdrawiam
 

blade232

New member
A jak to się ma z mocą tego H/K avr147 do Onkyo 505 i Yamahy 661? Czytałem już wątek odnośnie mocy i zastanawia mnie czy żeczywiście ten Harman bedzie miał większą faktyczną moc i pociągnie mocniejsze kolumny od tych ampli. Dziwi mnie że nikt tej Yamahy nie poleca bo to przecież nie najniższy model ale juz środek stawki u Yamahy. Fakt że H/K jest pięciokanałowy i w sumie mi więcej nie potrzeba bo jak już pisałem chce żeby ampel zagrał w tej cenie jak najlepiej w stero i miał "kopa".
 

blade232

New member
Pablo1964 napisał:
W stereo Harman zagra najlepiej. Choć też przydałaby się wyższa seria.
No ale z braku kasy to tylko H/K avr 147 możliwy, więc czy w tej cenie jest coś lepszego czy te ample bedą gorsze od Harmana, a jak tak to w jakim sensie, proszę o konkrety bo na początku napalałem się na Onkio 505 ?
 

Mikebless

New member
Ten amplituner Pioneer'a rzeczywiście jest mocniejszy i ma wiecej funkcji, przy czym Ciebie napewno nie powinno interesowac 7 kanałow i dekodery do ich obslugi.Jednakze ostatnio sluchhalem nowszego modelu 1017 i nie zrobil na mnie wrazenia.uwazam, ze H-K w muzyce bije go na glowe.
Jednak nie wierze, ze przedmiot wystawiony w tej cenie niema jakiejs ukrytej wady, bo kto normalny sprzedawalby go ponizej ceny zakupu???
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
gdybym sprzedawał sprzęt używany przez 12 miesięcy to też bym ustawił cenę sporo poniżej ceny zakupu
co w tym nienormalnego?
 

blade232

New member
W związku z rozmową wczorajszą ze swoją przyszłą małżonką doszliśmy do wniosku że jeżeli to ma być sprzęt na długie lata i oprócz dobrodziejstwa KD ma grać dobrze i ładnie w stereo i pociągnąć w przyszłości mocne kolumny to być może będe mógł wydać więcej na ampla. Po głowie mi chodzi H/K avr 247, czym on się znacząco rózni oprócz mocy od avr 147 i przy jego wysokiej cenie (kolo 2100zł) warto jest ten 1000zł zainwestować? Czy może coś droższego od avr 147 ale tańszego od avr 247?
 
Do góry