Jaki amplituner?

Babiq

New member
Witam,

Chcialbym kupic nowy amplituner do muzyki oraz filmow.
Mam glosniki ELAC'a ilosc 7 + sub.
Zrodlo dzwieku/obrazu dvd/blue ray.

Mam na oku Onkyo TX-SR705 oraz Denon AVR 2308 lecz Denon nie ma THX'a :(.Co o nich myslicie ?

Bardzo proszę o podpowiedzi, za ktore serdecznie z gory dziekuje.

Pozdrawiam
Babiq
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
Ja na thx bym się nie napalał, bo pewnie tylko Twój ampli będzie spełniał te założenia, a co z resztą.

Oto założenia (po krótce) THX "Certyfikacji podlega zarówno sam sprzęt, jak i np.kompleksowe instalacje dźwiękowe. Nadanie urządzeniu znaku THX nie jest równoznaczne z jego idealną reprodukcją w każdych warunkach, a jest jedynie podstawą przy tworzeniu z szeregu takich urządzeń systemu, który będzie podlegał wymogom THX. W przypadku np. sali kinowej rygorystyczne wymogi dotyczą m.in. wymiarów pomieszczenia, jego właściwości akustycznych, typu i umiejscowienia systemów odsłuchowych i projekcyjnych. Pomiary przeprowadzane są przez specjalistów z THX Ltd.; licencja jest nadawana jesli ww. parametry mieszczą się w ustalonych odgórnie normach."

Decyzja należy do Ciebie. Niektórym wystarczy mieć takie logo na sprzęcie, a co ono oznacza i do czego to służy to już inna bajka.

Pamiętaj Twój sprzęt (kino domowe) jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniowo.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Wychodzi na to, że Onkyo postarało sie o dobre ceny, natomiast Denon z nowymi modelami przegiął w druga stronę.
Denon uprawia tę politykę już od zeszłego sezonu. Na pocieszenie powiem, że w wakacje (czyli niedługo przed premierą kolejnej serii) ceny na 07 wyraźnie spadły. Moim zdaniem Denon powinien jednak dostosować się do cenowo do konkurencji.

ArtS :)
 

radzix

Member
Czasami wydaje mi się, że niektóre firmy poprzez wysoką cenę swoich produktów chcą podnieść prestiż swojej marki, choć nie zawsze idzie to w parze z tym co za podobną cenę oferuje konkurencja.
 

pku

New member
Witam,

Musze zmienic amplituner, wiec zaczynam szukac. Do tej pory mialem glownie sprzed Denona. Czy warto zmienic na Onkyo, dlaczego ??
 
Do góry