Jaki Amplituner

seta22

Member
Witam kolegów ,mam. pytanie jaki Amplituner wybrać do głośników Jamo 606. zastanawiałem się nad
ONKYO TX-NR525 cena to tak do 1500zl im mniej to lepiej ,czy morze jakis używany kupić. filmy 60% muzyka 40% jaki Amplituner radzieckie kupić
Dziękuję Pozdrawiam
 

seta22

Member
Ja wiem że są lepsze i drosze amplitunery Ja szukam takiego który by w miarę dobrze grał na tych glosnikach nie znam się na jakiś zaawansowanych ustawieniach
Warto kupić urzywany onkyo tx 809
 

seta22

Member
witam raul791 a powiedz mi czy kakibracja tego Onkyo jest dość prosta czy ustawienia są w języku Polskim i jak działa radio internetowe
Dziękuję Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak szukasz w miarę przyzwoitego amplitunera z menu w jęz. polskim, radiem internetowym itp. funkcjami sieciowymi, to zobacz na Denona X2000. Myślę, że w założonym budżecie go dostaniesz, napisz do balckninja jak z dostępnością i cenami.
 

seta22

Member
Witam koledzy nam jeszcze takie pytanie , obecnie posiadam Amplituner Sony STR-
DH50 kiedyś gram mi na kolumnach Altus 110 ,teraz nam jamo 606. i gra tak sobie. ,jak kupię Amplituner któryś z wyżej wymienionych. będzie zdecydowana różnica. w. przestrzennym. dźwięku
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o efekty przestrzenne to może faktycznie wina amplitunera, ale jeśli chodzi o jakość brzmienia i słaby bas to bym obwiniał Jamo. Zapodaj sobie dobre filmy z efektami np. Transformers i ocenisz efekt surround.
 

seta22

Member
Na pewno jest ruznica. Kiedyś oglądałem film u znajomego fakt inne głośniki koda i dobry amplituner plus subufer i różnica jest duza ,Morze lepiej inwestować w subufer
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko ma wpływ na końcowy wynik, tylko same efekty to raczej wina amplitunera, jakość dźwięku głownie kolumny i amplituner, a za bas w kinie odpowida subwoofer i nawet porządne kolumny nie dadzą takiego kopa jak porządny sub.
 

seta22

Member
Tak czy inaczej amplituner wymienię na jakiś lepszy tylko niewiem jescze jaki a jak nazbieram trochę kasy to kupię subufer i wtedy będzie mi wszystko pięknie grało
Teraz tylko dylemat jaki amplituner wybrać
Ale dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 

raul791

New member
Onkyo jest tylko w jęz. angielskim, ale jest polska instrukcja. Kalibracja jest bardzo łatwa, jak coś to mógłbym pomóc co i jak ustawić. Radia internetowego nie testowałem, ale miej na uwadze to, że ten model Onkyo nie ma wbudowanego wi-fi (jeśli masz ampli blisko routera to po prostu nie baw się w wi-fi tylko podłącz poprzez zwykły kabel ethernet, jak np. PC). Taki adapter wi-fi można do niego dokupić, koszt pewnie około 100zł. Ja nie posiadam, podpiąłem go raz do internetu w celu przeprowadzenia aktualizacji i tyle. Wina braku basów to na 90% Twoje kolumny Jamo, testowałem podczas kupna również Jamo 606 (z Tagami Harmony 606v3, wybrałem właśnie te Tagi) i miały bardzo słabiutki bas, bez subwoofera do kina ani rusz, w muzyce brakowało niskich tonów i wszystko było "lekkie", co w muzyce np. metalowej jest wadą :) Denon X2000 będzie lepszym wyborem niż ten Onkyo, ale i droższym o kilka stówek - wybór należy do Ciebie :) Pamiętaj, żeby przed zakupem KONIECZNIE przetestować!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja bym chyba celował w ubiegłoroczne modele, bo za stosunkowo nieduże pieniądze można mieć dobry model, jak już zmieniać, to na coś na czym odczujesz różnice....
Określ ostateczną kwotę, max 1,5k jak pisałeś?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Yamaha 775; Denon X2000, Harman 170, może nawet 270, Onkyo626, Pioneer1123
napisz do BN, co jeszcze dobrego do tej kwoty może zaoferować
 

raul791

New member
Zgadzam się z kolegą Henry, w tej kwocie celuj w wyższe modele, zapomnij o tym moim Onkyo i innych, które wymieniłem :) Różnica jest dosyć duża, a na przyszłość masz więcej mocy, możliwość rozbudowy kina do 7.1 itp.
 
Do góry