Jaki amplituner z dobrś dynamiką .... ?

damian820927

New member
Bez reklam
Onkyo 905 świetny w kinie, przez triodę nigdy nie brakuje macy żeby zaatakować a i w stereo radzi sobie powiedzmy na poziomie średniej klasy wzmacniacza. Jeśli pasuje Ci brzmienie Onkio masz fajną opcję. Tego Denona nie słuchałem, słyszałem za to nowszy odpowiednik tego modelu z kolumnami B&W no to już inna liga niż moje Onkyo :( Gra świetnie.
 

maxoff

New member
Chłopaki a może któryś z was miał okazje używać bądż "obcować" z takim klockiem ONKYO INTEGRA TX-DS 939 THX ?
Stary flagowiec ONKYO, waga ciężka, brak mu nawet DTS (ma tylko DD) ale.... no właśnie ciekawi mnie co potrafi z siebie wydusić odnośnie dźwieku i dynamiki.... ???
Jak by ktosik miałcoś ciekawego na jego temat do powiedzenia to zapraszam.... i z góry dzięki !
 

prodigy

New member
Dlaczego nie sam wzmacniacz stereo? Po co Ci amplituner, jeżeli chodzi Ci głównie o stereo.

Pisałem już.... że od czasu do czasu jakiś film bym także obejrzał stąd chcę amplituner, a nie wzmacniacz.
Z wyborem wzmacniacza nie miał bym raczej większego problemu bo sporo także ich u mnie swojego czasu gościło więc na tym polu wiedział bym co wybrać by trafić w swoje gusta odnośnie dźwięku... a problem tkwi w doborze amplitunera (aczkolwiek już powoli przekonuję sie raczej do ONKYO 905 lub Denka A1SR)

Zastanów się ile procent muzyka ile kino jeżeli kino w okolicach do 30% doradzam wzmacniacz stereo
Czy musi być 5.1 (w najbliższej przyszłości) jeżeli nie doradzam wzmacniacz stereo
Czy jesteś niezadowolony ze swojego TV (w sensie, że czegoś mu brakuje np wejść USB, HDMI itd) jeżeli nie doradzam wzmacniacz stereo
Czy jesteś w stanie zaakceptować gorszą jakość dźwięku kosztem funkcjonalności jeżeli nie doradzam wzmacniacz stereo

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to wzmacniacz stereo za 2 000 zł (używany, nowy - podkreśl właściwą odpowiedź) zagra DUŻO lepiej niż amplituner. Połączenie amplitunera z wzmacniaczem/końcówką mocy zagra nieco gorzej, sam amplituner zagra najgorzej.

Jeżeli chodzi o kino najlepiej zagra amplituner + wzmacniacz/końcówka mocy, gorzej amplituner, gorzej wzmacniacz stereo, najgorzej wbudowane głośniki w TV.

Onkyo 905 oceniane jest bardzo dobrze zarówno w kinie jak i w stereo. Ale zawsze jest to tylko amplituner (wywód wyżej).
 

exekutor

New member
Szkoda rozpisywać się co by było lepsze a co jeszcze lepsze bo po prostu do tych kolumn JBL E-90 to wystarczający a nawet i z górką będzie proponowany Onkyo 905 i tyle.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam Ci szczerze ONKYO 905, testowalem sporo ampli, w tym starsze modele warte przy zakupie po kilkanascie tysiecy i 905 daje rade rewelacyjnie, zreszta ten ma w zasadzie wszystko co powinien miec, a u mnie na 1/3 skali juz trzesie podlaga, gelboki bas i sopran. Napewno Ci sie spodoba jak idziesz w tym kierunku. Tansze sobie daruj.
Teraz zastanawiam sie nad zmiana na Marantza z uwagi na wyglad i mam nadzieje nie gorszy dzwiek i co najwazniejsze nigdy nie posiadalem tej marki na dluzej.
Co do onkyo 905 to mam piekne, malo uzywane i zawsze trace na sprzecie duzo, wiec jak jestes zainteresowany to pisz a sie dogadamy. Kolor srebrny jedyny sluszny do tego kloca, wyglada rewelacyjnie.
 

phil711

New member
Witam Polecam Amplituner Cambridge Audio wybierz model taki na ile fundusze starczają a dynamiki sporo oraz sił witalnych:)

pozdrawiam
 

robert1v

New member
najlepsze kilkuletnie AMPLITUNERY za małą kasę

z powyższych wypowiedzi, których jest już 3 strony nic nie wynika !!!

Ludzie czy Wy macie w ogóle pojęcie o Jakości dźwięku jaki dostarczają te zacne stare piece ?
absolutnie nie !!!

i pieprzenie że jakiś ampli i wzmak stereo ...
tak to można w odniesieniu do obecnie panującej tandety a nie dzieł mistrzów inżynierii dźwięku

owszem jest ryzyko, że na wydane w ten sposób 2000zł nie ma gwarancji 2-letniej i co z tego !
czy naprawdę nikt z Was nie miał mozliwości delektowania sie Prawdziwym Dźwiękiem kina domowego na początku XXI wieku ?
- brzmienie, dynamika, wykop - kurde mebelki same spacerują podczas filmów i wystarczy czysty DTS !!!
:)

więc tylko ja spędzałem godziny, dni i tygodnie szwendając sie po salonach odsłuchowych i podziwiając sprzęt na jaki nawet nie marzyłem, ze będzie mnie stać ...
ach żałujcie :)

jeśli pęd za skalerami i 3D jest uzasadniony w odtwarzaczach sieciowych/ płytowych i TV
to w dziedzinie porządnych wzmacniaczy już nic ciekawego nas nie czeka :(

a szkoda ...
kolego - życzę udanego zakupu
sam jestem w trakcie wyboru właśnie jednego z wymienionych SMOKÓW

pozdrawiam Robert
 

maxoff

New member
Nie odzywałem się trochę z powodu moich częstych wyjazdów ale do rzeczy....
Miałem zamiar kupić tą "905-tkę" ale no właśnie trafił mi się w miarę przystępnej cenie zastaw Onkyo TX-SR 806 + BD 507. Oba klocki leciutko używane, prawie na 3 letniej gwarancji EIC.
Skusiłem się i co mogę teraz powiedzieć... ano że "achów i ochów" wielkich nie ma. Nie to żeby grało to jakoś bardzo źle czy płasko ale ogólnie bez większej extasy...
Dokupiłem do kompletu jeszcze suba JAMO SUB650 + centralny JBL ES25C. No teraz powiedzmy mniej lub wiecej daje radę aczkolwiek dźwięk niby poprawny ale bez emocji, pozbawiony werwy i nie wnosi do przekazu nic poza poprawnością.... - taka przynajmniej jest moja opinia (choć nie miałem nawet za wiele czasu by dobrze sprzet odsłuchać i przy nim posiedzieć). Bas i dynamika owszem jest - choć raz mi sie podoba, a raz średnio na jeża (bas mam wrażeie nie do końca wypełniony i nie taki "okrągły" o jakim marzyłem). Ogólne wrażenie NIE JEST ZŁE, owszem mogło by być lepiej ale zapewne jeszcze jedna mała zmiana (ampli na inny model seri 800 lub 900 i powinno być lepiej).
Sprzęcik kupiłem na szybko, decyzję musiałem podjać w przeciagu kilku minut (bez odsłuchu). Teraz wiem że ta "806" to chyba najsłabszy model z serii "800" - tak przynajmniej ludki gadają (i pewnie mają rację).
A czy jestem zadowlolny i TAK i NIE (bo mogło by być lepiej) ale żałować raczej nie żałuję.
 

BD

Member
Bez reklam
onkyo 806 jest duzo gorszy od 805,875 i 905 -calkiem inna konstrukcja ale pretensje mozesz miec tylko do siebie bo bylo bardzo duzo o tym walkowane..;]
 

maxoff

New member
onkyo 806 jest duzo gorszy od 805,875 i 905 -calkiem inna konstrukcja ale pretensje mozesz miec tylko do siebie bo bylo bardzo duzo o tym walkowane..;]

No wiem, wiem.... :)
Ogólnie włosów z głowy rwał nie będę bo tragedi nie ma na tym ampli ale na pewno tą 806-tkę zmienię na inną 800tkę lub 900-tkę i będzie już wtedy OK


Koledzy chodzi mi teraz po głowie PIONEER LX51 / lub 71 (może będzie lepszy od ONKYO) ?
Wolał bym ten 51 (bo tańszy i mam go na miejscu do odbioru - zapewne ciut gorszy od LX71 ale czy wiele) - ale do rzeczy ....
Słuchał ktoś je w ogóle... ??? Jak mają się do ONKYO seria 800 lub 900 ?
Niby bardzo wysokie modele Pionka - ale no właśnie pobór mocy rzędu ok. 320/330W (to raczej cieniutko) aczkolwiek życie nauczyło mnie już kilka razy że pobór prądu nie zawsze świadczy o jakości dźwięku.... - BYŁ BYM BARDZO WDZIĘCZNY gdyby ktoś kompetenty (ktoś kto je słuchał i mógł porównać bezpośrednio z ONKYO) zabrał głos.
Wiem że niby mają pochlebne opinie odnośnie BASU / DYNAMIKI ale ludki różnie to pojęcie pojmują (i to dosłownie w tego słowa znaczeniu - byłem niedawno u kolegi który kupił sobie "KINO" z drugiej ręki, jakaś YAMAHA 3xx + DVD + kolumny Eltax i powiedział mi - " zobacz jaki basior daje....." - nie wypadało mi powiedzieć nic innego jak "NIEŹLE" ale chyba moje głośniko komputerowe wytwarzają lepszej jakości basik niż to jego całe kino - stąd pisałem że ludki różnie pojmują to pojęcie odnośnie basu i dynamiki)...
 
Ostatnia edycja:

.:PhaRaoN:.

New member
Nie wiem jak LX51 czy 71 ,ja mam lx 75 i tez na papierze ma 330w poboru i powiem ci jedno ze to ma sie nijak do faktycznego stanu mocy na głosnikach.Jak ktos uzywa tego argumentu to raczej nie ma zielonego pojecią i nigdy Pioneera nie słyszał.
Mój amp zasila zestaw JBL Studio 190 i jest cholernie duzo mocy a bass bardzo głeboki i czysty.Dynamika wgniata w fotel.Miałem wczesniej HK 255 ,Onkyo nigdy nie miałem wiec ciezko mi powiedziec. Ale ogólnie pioneer naprawde swietnie sobie radzi i do tego ładnie wygląda...choc to rzecz gustu :)




No wiem, wiem.... :)
Ogólnie włosów z głowy rwał nie będę bo tragedi nie ma na tym ampli ale na pewno tą 806-tkę zmienię na inną 800tkę lub 900-tkę i będzie już wtedy OK


Koledzy chodzi mi teraz po głowie PIONEER LX51 / lub 71 (może będzie lepszy od ONKYO) ?
Wolał bym ten 51 (bo tańszy i mam go na miejscu do odbioru - zapewne ciut gorszy od LX71 ale czy wiele) - ale do rzeczy ....
Słuchał ktoś je w ogóle... ??? Jak mają się do ONKYO seria 800 lub 900 ?
Niby bardzo wysokie modele Pionka - ale no właśnie pobór mocy rzędu ok. 320/330W (to raczej cieniutko) aczkolwiek życie nauczyło mnie już kilka razy że pobór prądu nie zawsze świadczy o jakości dźwięku.... - BYŁ BYM BARDZO WDZIĘCZNY gdyby ktoś kompetenty (ktoś kto je słuchał i mógł porównać bezpośrednio z ONKYO) zabrał głos.
Wiem że niby mają pochlebne opinie odnośnie BASU / DYNAMIKI ale ludki różnie to pojęcie pojmują (i to dosłownie w tego słowa znaczeniu - byłem niedawno u kolegi który kupił sobie "KINO" z drugiej ręki, jakaś YAMAHA 3xx + DVD + kolumny Eltax i powiedział mi - " zobacz jaki basior daje....." - nie wypadało mi powiedzieć nic innego jak "NIEŹLE" ale chyba moje głośniko komputerowe wytwarzają lepszej jakości basik niż to jego całe kino - stąd pisałem że ludki różnie pojmują to pojęcie odnośnie basu i dynamiki)...
 

maxoff

New member
pharaon - dzięki !
Jak znajdę czas to podjade i posłucham tego LX51 i zobaczę czy wart zachodu czy nie, bo w ciemno trochę obawiam się następnych zakupów....
Wiesz kiedyś (parę latek temu miałem fajnego Pioneera tz. wzmacniacz do kina domowego VSA-E08 i podobała mi się z niego dynamika - więc z Pioneerem miałem styczność). Co do poboru mocy to w pewnym sęsie ma to pewne przełożenie na oddawaną moc bo przecież nie wymyślili jeszcze PERPETUUM MOBILE i tej mocy ampli z powietrza nie pobierze tylko z gniazdka sieciowego - stąd trochę mnie ten niski pobór przeraża że trzeba będzie sporo gałą w prawo kręcić by ciut głośniej posłuchać :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Pioneer w modelach SC LX stosuje końcówki mocy klasy D które mają bardzo dużą sprawność co sprawia że ta maszyna żyje i gra w prawdziwym tego słowa znaczeniu a nie dogrzewa obudowę

Nie wiem jak sprawuje się seria 5X ale 83 i 85 nie ma sobie równych w tej cenie
 
Do góry