Jaki amplituner z dobrś dynamiką .... ?

maxoff

New member
Witam

Proszę o pomoc w wyborze dobrego amplitunera (używane i stare modele jak najbardziej mnie interesują i chyba tylko takowe).
Chodzi mi głównie o BAS i DYNAMIKĘ !
Amplituner do ok. 2tyś., a podpięty będzie pod JBL E-90.
Nie interesują mnie tzw. wodotryski (masa dekoderów, bajerów itp) - chcę tylko by grało to dynamicznie i powiedzmy nawet z przewagą basu (ale dbrego).
Kiedyś miałem Denon AVR-3805 i brakowało mi strasznie tego dołu.... (bas był w porządku tyle że w dużo za małej dawce jak dla mnie)...
W większości słuchał będę STEREO, ale czasem jakiś film także bym obejrzał czy tam pograł na konsoli w DD - stąd zwykły wzmacniacz odpada (musi byc amplituner).

Mam na oku takie modele (z tym ze muszę kupić je w ciemno - bez odsłuchu) więc może ktoś w Was się z nimi zetknął i ma jakieś ciekawe zdanie odnosnie barwy dźwięku :

- Onkyo INTEGRA TX-DS898
- Denon AVR-2309
- Denon AVR-2809 / 2810
- Denon AVC-A11SR
- Denon AVR-4306
- Yamaha DSP-AZ2
- Yamaha RX-V2400 / RX-V2500

a może cos innego wam przyjdzie do głowy...

Z góry dzieki i czekam na jakieś opinie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zaraz napiszą , że HK 255

:)

to spore kolumny i wymagają mocnego amplitunera , a HK ponoć ma dobrą dynamikę z tym że model 255 może być zbyt słaby do tych kolumn
 

werf

Active member
Bez reklam
z 4306 basu nie uświadczysz czyli z niższych demonków tym bardziej

Ale jak byś szukał 4306 to ma kolega do sprzedania za przyzwoitą kase
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,a z tych który do stereo najlepszy,sprawa ma się tak,brat kupił jbl studio 180-5.0 ma lipny ampli sony-stary model,a że sporo słucha srereo więc co mu polecić,HK AVR-260,DENON AVR 1912,MARANTZ SR 5005,nie wiem czy ampli KD z tych kolumn dużo więcej wyciśnie bo teraz jestem u niego i ten odbiór mi osobiście się nie podoba,faktem jest że to ja go mu dałem -u mnie grał z altus 300 i też była lipa no a chyba kolumn raczej na razie nie sprzeda.wzmak+ampli nie wchodzi w grę,nie jest bardzo wymagający no ale głuchy też nie jest.
 

maxoff

New member
HK 255 - odpada kiedyś go miałem 2 dni i "bida z nydzą"
Zmieniłem wtedy Pioneera VSA-E08 (stary i jary model i nie wiem czemu mi odbiło by go wtedy zmieniać) na tego Harmana i była tragedia....
Czekam zatem dalej na jakieś opinie....

Ten ONKYO 905 jeszcze mnie korci - może ktos więcej na jego temat powie....
Trochę przewyższa mój budżet bo używka ok. 3tyś. z tego co widzę na "Alledrogo" ale znając siebie muszę kupić w końcu taki ampli który mnie zadowoli - bo inaczej za tydzień znów będę zmieniał...

A może coś z Yamah'y polecicie ?
Jak mówię NIE ZALEŻY MI NA BAJERACH (dekoderach, multi room'ach, a nawet na HDMI) - byle była dobra dynamika gdyż do reszty pasma jakie by nie byo to tak czy siak sie przyzwyczaję, ale kocham dobry basik (byle nie jakiś konturowy, twardy itp...)
 

ndo

New member
po ile masz ta integre? BD dobrze radzi z 905 byla fenomenalna, przemyslal bym tez wypowiedz don111 z zewnetrzym wzmakiem tyle ze nie z denkiem
 

exekutor

New member
Mam Onkyo tx-nr 5007 i głośniki o tej samej skuteczności co te JBL z tym że moje mają pasmo przenoszenia 30-25 kHz a JBL 36 Hz - 20 kHz więc moje schodzą na basie niżej, w kinie bas i dynamika to po prostu bajka ale w stereo to już nie ta liga a mam naprawdę przyzwoity odtwarzacz CD i to po tuningu i "druty" też niczego sobie więc jeśli ma to grać w większości w stereo to tylko wzmacniacz dwu kanałowy i to też nie najtańszy.
 

mors111

Active member
Bez reklam
dlatego tańszy z pre-out + wzmacniacz może bardziej by się sprawdził

ale te JBL to też nie jakiś wynalazek za specjalny jest
 

exekutor

New member
Może coś by to pomogło ale trochę czytałem na temat łączenia tanich amplitunerów AV pre-out z tanimi wzmacniaczami i wiele to nie dawało, chyba że dokupić subwoofer.
 

don111

Banned
bzdura
testowałem bez pre out i z pre out brzmienie wielu wzmacniaczy - różnica jest minimalna na plus samego wzmacniacza... przynajmniej w przypadku Denona 2106, ma dobrej jakości to wyjście
poza tym można sobie rozdzielić AV np na sygnał z blue ray a CD czy inne źródło na sam wzmacniacz
nie wiem co masz na myśli pisząc o tanich wzmacniaczach, nowe i tanie = szmelc, tanie ale z drugiej ręki = wysokiej klasy sprzęt, za 500zł masz dużo lepsze modele od nowych za 2 tys. (chyba że chińskie, bo są niezłe w tej cenie ;)), a za 700-1000zł często można kupić w dobrym stanie coś co teraz kosztowałoby i 5 tys.
 

exekutor

New member
Zgadzam się że w dzisiejszych czasach nowe i tanie to szmelc i lepiej poszukać coś z używanych tylko dobrze by było żeby ten z drugiej ręki w tamtych czasach kiedy był produkowany należał to tych bardziej z wyższych modeli niż niskich bo też cudów nie będzie, sam niedawno kupiłem 16 letni odtwarzacz CD DENON DCD-3000 w idealnym stanie za 1000zł. i to wcale nie jest jakaś cena z kosmosu bo to swego czasu był jeden z wyższych modeli.
 

maxoff

New member


no właśnie dziś także ten model mi wpadł w "oko"
ktośik z was miał przyjemność go testować bądź używać ?
sprzęcik kolosi i do tego FLAGOWIEC Denona sprzed ponad 10ciu lat bodajże - ale jak mówię mi zależy jedynie na jakości dźwięku a nie na "bajerach"....

jak na razie pod uwagę biorę Onkyo 905 i ten Denon A1SR
tylko jak by ktośik z was coś bliżej o nich napisał to był bym wdzięczny
bo kupować w ciemno nie bardzo znów chcę bo mam gusta takie, a nie inne odnośnie barwy dźwięku
zresztą sporo ampli już mi przez łapki przeszło i jak na razie tylko Pioneera VSA-E08 wspominam w miarę dobrze, a chciał bym kupić i postawić w końcu sprzęt, a nie zmieniać go co chwilę
zresztą budżet także mam ograniczony bo wiadomo "jak by kasy było jak lodu" to problem żaden z zakupem dobrego sprzętu....;)
 

maxoff

New member
Pisałem już.... że od czasu do czasu jakiś film bym także obejrzał stąd chcę amplituner, a nie wzmacniacz.
Z wyborem wzmacniacza nie miał bym raczej większego problemu bo sporo także ich u mnie swojego czasu gościło więc na tym polu wiedział bym co wybrać by trafić w swoje gusta odnośnie dźwięku... a problem tkwi w doborze amplitunera (aczkolwiek już powoli przekonuję sie raczej do ONKYO 905 lub Denka A1SR)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam,ktoś osłuchany się wypowie o tych ampli które podałem,jeśli by chodziło o ampli stereo lub wzmak to dupy bym nie zawracał.
 
Do góry