Jaki amplituner z dekoderami HD?

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Posiadam taki zestaw kolumn Yamaha NS50F + NS-C55 + NS-E55 + YST-SW012 i obecnie ampli Yamaha Rxv-459.
Chciałbym wymienić ampli (nie koniecznie Yamahy), na taki który będzie posiadał dekodery HD (DTS MA itd.) i który obsłuży na razie te kolumny
(6 ohm).
Pokój 20m2
kino 70% (głównie akcja)
muzyka 30% (trance, electro, chillout, czasem rock)
Ampli będzie chodził tylko w 5.1 bo na 7.1 nie ma miejsca.

Chciałbym też dokupić następnie BR, ale to już nie ten dział.:confused:

Może ktoś doradził by mi jakieś modele w przedziale 1200-1600zł.
Chyba , że lepiej dozbierać do czegoś droższego, ale na razie przy tych kolumnach.

Nikt nie pomoże?:cry:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slawkor

Member
Bez reklam
kiki zastanawiałem się bardziej nad Onkyo TX-SR507 lub 607. I tu mam takie pytanko czy te ampli puszczają sygnał przez hdmi w trybie stand by czy musi być włączony ampli?
Czy oba te ampli mają skalery czy taki bajer mają dopiero wyższe modele?
Jak taki onkyo (507,607) ma się do tego pionka(VSX-919AH-K/S)?
Czy jedynymi różniczmi między 507 a 607 to ilość kanałów 5 i 7 i moc na końcówkach czy dużo lepiej gra 607 i czy warto dopłacać w moim przypadku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że warto dopłacać do 607. Dynamiki nie da się podrobić.
I w kinie będzie bardzo zadowolony.
O ceny pytaj Blackninja na priw.
 

marecki6

New member
Bez reklam
sam jestem ciekaw jak to jest z tym "standby" ... steeze zapowiedzial test v919 na poczatku tygodnia wiec czekam z niecierpliwoscia :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wolwal

Nie odczyta...."wyciągnie" tzw. core czyli max. jakość ze ścieżki DTS.

marecki6

Mam 819-tke i ten nie przepuszcza.
 

wolwal

New member
ale jakosc bedzie lepsza niz opcji "analog", jak rozumiem?
czy nie ma wiekszej roznicy?
Pytam bo sie zastanawiam nad plytami BD, czy warto szukac z dzwiekiem DTS, czy Dolby Digital 5.1, bo na razie nieco zielony w temacie jestem ;)!

pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wolwal napisał:
Pytam bo sie zastanawiam nad plytami BD, czy warto szukac z dzwiekiem DTS, czy Dolby Digital 5.1, bo na razie nieco zielony w temacie jestem ;)!

raczej tak..... najlepiej podaj jaki sprzet masz , lub co "masz zamiar miec",wtedy napewno ktos ci doradzi co z czym i jak podlaczyc ;)
 

wolwal

New member
mam amplituner yamaha rx -v359, + komplet 5 kolumn Prism + subwoofer Yamaha YST -FSW050.
Czy wymiana tego amplitunera na Yamaha RXV 765 da zmiane dzwieku - mala-srednia-duza-kolosalna? ;) taka ankieta :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
powiedzmy,ze po wymianie kolumn efekt moze byc bardziej "spektakularny" niz po zmianie samego amplitunera.
 

marecki6

New member
Bez reklam
napisz jakiej wielkosci masz pokoj i czego bedziesz na tym sluchal , jakie proporcje muzyka/film - to ulatwi naszym specjalistom doradzenie konkretnego zestawu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
zastanawiałem się bardziej nad Onkyo TX-SR507 lub 607. I tu mam takie pytanko czy te ampli puszczają sygnał przez hdmi w trybie stand by czy musi być włączony ampli?
Tak przepuszczają w stand by, tylko pobierają wtedy tyle samo prądu jak by były włączone, bo w sumie są włączone tylko to taki marketingowy chłyt.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad onkyo 507, 607 , denon 1610 , yamaha 565 chyba ,że udało by się kupić używanego HK255. A swoją drogą to nowy model HK160 jest w cenie 255 trochę dziwne w końcu to klasa niżej.
A który z tych byłby najlepszy w moim przypadku chodzi o kolumny?:hmm:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czy pomiędzy tymi amplitunerami są bardzo duże różnice brzmieniowe oprócz szczegółów technicznych mam na myśli ONKYO 577 , 606, 607 ?
 
Do góry