Jaki amplituner wybrać?

marcinvvd

New member
Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu amplitunera oraz zestawu głośników i chyba nadszedł czas aby się ostatecznie zdecydować. Przeglądam różne strony i im więcej czytam tym mam większy dylemat, dlatego proszę o pomoc w wyborze

Zestaw będzie stał w pokoju ok 20 m2 w kwadracie.
Będzie podłączony HDMI z TV SONY, PS3 oraz dekoderem UPC.
Będzie służył do kino/muzyka/ps3 - 40/40/20.
Zależy mi na radiu internetowym oraz DLNA.
Budżet na całość czyli amplituner plus głośniki ok 4000-4500 zł.

Jeśli chodzi o amplituner to od zawsze podobały mi się i marzyłem o Harmanie i pierwszy o którym myślę to AVR 265, poza tym w grę wchodzą:
PIONEER VSX-922
DENON AVR-2113
ONKYO TX-NR609
YAMAHA RX-V673

W Harmanie trochę zniechęca mnie krótki okres gwarancji 12 miesięcy, Pioneer dostał nagrodę EISA natomiast czytałem, że jest kiepski w stereo, Denon ładnie się prezentuje natomiast nie wiem jak gra, o ONKYO czytałem dobre opinie, natomiast YAMAHA ma 3 lata gwarancji co jest plusem.

Czy we wszystkich z wyżej wymienionych jest funkcja przepuszczania HDMI w trybie standby oraz HDMI ARC?

Co do głośników to nie mam pojęcia i tu proszę o sugestie.

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli Klipsch to do takiego pomieszczenia F20+C10+B20. Jak słuchasz sporo muzyki to bym wybrał Denona 2113 bądź Harmana avr 265. Zerknij też na kolumny JBL Loft 5.1.
 

marcinvvd

New member
Fajny ten zestawik Klipsch ale widzę, że cena też "ciekawa". Chyba trochę zbyt drogo jak dla mnie. Harman i Denon najbardziej mi się podobają wizualnie, ale nie od tego są by na nie patrzeć :).

Cały czas najmocniej mi Harman po głowie chodzi, ale jak to jest z jego awaryjnością, bo różne opinie chodzą, no i ta gwarancja, 12 miesięcy to trochę krótko.
Czy Harman przepuszcza HDMI w standby bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji?

Znalazłem jeszcze coś takiego jak ONKYO TX-NR515 i 616, są trochę tańsze od 609, a jak kwestie użytkowe?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie to nie wiem czy ten Harman przepuszcza sygnał w standby. Dobrze by było jakby się wypowiedzieli użytkownicy. Onkyo 616 to jest następca 609. Generalnie cena 609 powinna być niższa. To są prawie takie same amplitunery. 616 ma więcej o 2 wejścia hdmi i ma 2 wyjścia hdmi (609 ma 1). Jeśli chodzi o kolumny to zerknij jeszcze na Dali Concept 6.
 

marcinvvd

New member
Różnorodnej, hip hop, elektroniczna, rock, popularna, klasyczna też się zdarza, więc mam szerokie spektrum.

A jak jest z tym przepuszczaniem HDMI w standby przez Harmana? Jest ktoś na forum kto to wie lub mógłby sprawdzić?
 

marcinvvd

New member
No to lipa :(. Myślałem, że to już standard w dzisiejszych czasach. W takim razie co to jest funkcja HDMI Control, którą ktoś na jakimś obcojęzycznym forum opisywał jako właśnie przepuszczanie sygnału.

A czy można to w jakiś inny sposób zrealizować?
Tak jak wcześniej pisałem po HDMI podłączone będą dekoder KAON HD UPC, PS3, amplituner oraz TV KDL 40-ex720.
Czy będzie możliwość oglądania TV z dekodera przy wyłączonym amplitunerze?

Drodzy użytkownicy AVR-265 proszę o podzielenie się opiniami na temat użytkowania i awaryjności tego sprzętu.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No wiesz to zależy czego ktoś wymaga ;) Umówmy się że w tej klasie wszystkie amplitunery wiodacych marek są zbliżone i przeciętny użytkownik będzie z każdego zadowolony tak samo. Ja odradzam tylko pioneery i H/K ;>
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Bo co drugi z którym mam do czynienia jest zepsuty po wyjeciu z pudełka, jest z tym masa kłopotów, bez przerwy z czymś nie działa, poza tym technologicznie jest kilka lat za konkurencją.
Poza tym wystarczy poczytać forum żeby sie o tym przekonać.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Każdy użytkownik jest zadowolony z tego co akurat kupił dopóki nie ma porównania z czymś innym /albo się wtedy cieszy albo mu mina zrzednie/. I nie wszystkie ampli grają tak samo.Nie trzeba mieć słuchu dyrygenta żeby słyszeć różnicę.
 

blazgaj

New member
No wiesz to zależy czego ktoś wymaga ;) Umówmy się że w tej klasie wszystkie amplitunery wiodacych marek są zbliżone i przeciętny użytkownik będzie z każdego zadowolony tak samo. Ja odradzam tylko pioneery i H/K ;>

A moglbys napisac czemu odradzasz pioneery ? Pomalu przymierzam sie do kupna vsx - 827 :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Myśle że u nich (H/K) serwis to największy oddział firmy/dystrubutora, mają tam taki ruch że terminy muszą być długie.

Pioneery (te najtańsze ) odradzam bo dzwiękowo mocno odstają od wiodących marek, do tego nie znosze ich "drewnianej" i skomplikowanej obsługi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry