jaki amplituner, wskazanie SONY

malekem

New member
witam :)

nie chcę zakładać nowego tematu zatem:

również lubuję się w sony, tv, ps3. szukam amplitunera sony plus zestaw głośników innej firmy (jbl, koda) 5.1 w przyszłości 7.1.

warianty amplitunera:

str dh800(810) czy dn1000(1010)?
czy oprócz tego coś dostanę do kwoty 2 tys? czy warto dopłacać do tego dn1000?

tyle samo chciałbym przeznaczyć na głośniki: podsuńcie proszę Waszą opinię.

co do warunków pracy: pokój 25m, w przyszłości może ulec zmianie.
formy wykorzystania: filmy, ps3, muzyka w równym stopniu aktywności.

dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam.
 

Padrone

New member
w 1 poście napisałem dlaczego sony:
1 pilot, BRAVIA Sync, oto powody.
Wiem, że można znaleźć nieco lepszy ampli, lecz ważniejsze są głośniki,
stąd ponawiam pytanie.
Amplituner sony-jaki?
głośniki-jakie?
głównie głośniki, dobre głośniki.

to moze wytłumacz co daje ta bravia sync (oprocz pilota i automatycznego odpalania wszystkich urzadzen po wlozeniu np plyty do playera) ze warto sie upierac na ampli sony ? chcialbym poprostu wiedziec :)
 
Ostatnia edycja:

Hoaxx

New member
Sony ES aż tak złe opinie ma co do Amplitunerów? Zastanawiałem się nad kupnem Sony DA3600ES, ale czytając opinie chyba raczej przyjrzę się HK AVR255, Denon 1912 albo Yamaha 767.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firmy specjalistyczne prowadzą ciągłe badania i ulepszania sprzętu. Byłbym za firmą specjalistyczną . A jakie masz warunki w pokoju , oczekiwania i potrzeby ?
 

Hoaxx

New member
Firmy specjalistyczne, tj. Onkyo, Denon, Yamaha, Marantz i Harman Kardon?

Moje oczekiwania w sumie głównie to po prostu "most bang for the buck", czyli coś dobrego w racjonalnej cenie, bez przepłacania za potencjał którego nie wykorzystam.
Na amp chcę przeznaczyć od 1000zł do (około) 2000zł, z funkcji zależy mi głównie na Zone2, dobrej automatycznej kalibracji (bo nigdy nie miałem amplitunera) - sterowanie ethernet przez PC oraz odgrywanie muzyki z sieci było by ekstra.

Z tańszych przyglądam się:
- Onkyo 508,
- Denon 1611

Potem z trochę droższych:
- Yamaha 667
- Denon 1911
- Yamaha 767
- HK AVR 255

Z czego te ostatnie dwa to już cenowo dają mi przełknąć (może i tyle bym dał, ale tylko jakbym miał pewność, ze warto - a z opinii do teraz wnioskuje, że Denon 1911 niczym gorszy od Y767 i HK255).

Zastosowanie: głównie kino 5.1, trochę muzyki (jak już tak długo wybieram, to chciałbym, żeby też w muzyce dźwięk był solidny), pomieszczenie około 20m2, przeznaczone na kino, zamknięte. Oczywiście nie chciał bym, żeby moc amplitunera była na styk i po przeprowadzce do pokoju 25m2 się dławił (ale myślę, że z wymienionych każdy tu sprosta?).

Zamówiłem sobie głośniki Canton Movie CD 1000.2 - nie wiem czy to dobry wybór, bo kompaktowe (minus dla muzyki), ale mam je za około 1600zł - nie wiem czy do tej ceny coś lepszego bym dostał z zestawów typowych (drewnianych mebli).
Odnośnie tych Cantonów mało w internecie opinii, choć te co są, są chwalebne.

W tej chwili przychylam się do Denon 1911 - nie widzę jak do teraz sensu kupować nowego 1912. Zastanawiam się jeszcze nad Denon 1611, z uwagi na to, że raczej zostanę z 5.1 (musiałbym przelecieć jeszcze raz specyfikacje, czy opłaca się dopłacać do 1911).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli miałeś miejsce na duże stojące kolumny - to Jamo 608 do Twoich potrzeb byłyby nawet ozdobą. Ale kolumny już wybrałeś skupmy się nad - jak napisałeś - solidną jakością dźwięku w muzyce. Z Twoich podanych najszerszą scenę muzyczną ma Harman AVR 255 . Z pewnością się nie zadławi. I myślę że spokojnie zmieścisz się w klasie cenowej . W sprawie oferty pisz na PW do Blackninja.
 

Hoaxx

New member
Te Cantony (Link) wydają się być mocno kinowe, a mało muzyczne - czy tu w muzyce wielką różnicę się usłyszy pomiędzy HK 255 a Denon 1911 albo Onkyo 608?

Muzyka: jak tą różnicę jakości można by było około ocenić - "o niebo lepszy HK, a pozostałe mierne", czy "podobnie ale w HK trochę lepsze"?

Kino: tu zakładam, że te 3 w miarę podobnie jakościowo grają (tak przynajmniej z wielu recenzji wynika, z wyjątkiem whathifi.com, gdzie podejźrzonie zjechali HK)?
 

Studi

New member
Hej Hoaxx. Na jakim ampli wkońcu stanęło? Zastanawiam się nad zestawieniem denona 1911 i tych cantonów. Jestem ciekaw twojego wyboru oraz opinii o zestawie.
 

Hoaxx

New member
Na razie nic nie wybrałem.
Zmieniłem zdanie, i postanowiłem, że jak już mam inwestować w nowe kino, to od razu polecę wyżej i postawie coś cięższego - MA M6, Dali Concept 6, coś z tego przedziału.

Cantony odesłałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zupełnie inna półka. Wielu osobom buzia się uśmiecha na taki wybór.
Ten zakup wystarczy z pewnością na lata.
Muzycznie do stereo - usłyszysz różnicę.
Przy filmach w kinie różnice będą mniejsze.
 

Hoaxx

New member
To zupełnie inna półka. [...]
Ten zakup wystarczy z pewnością na lata.

Właśnie tak pomyślałem.
Teraz tylko główkuje nad AVR (na dniach pewnie otworze wątek).

Zależy mi głównie na tych opcjach:
1. MultiEQ
2. możliwość równoczesnego podłączenia 7.1 i Zone2
(np odpada Denon 1911/12, HK 255/260)
3. Możliwość sterowania Zone 2 z drugiego PC: w sumie tylko wybór playlist, zmiana Volume
(tu nie wiem jakie są rozwiązania - DLNA z dobrym web interface by szło, a może starczy bez LAN - dostawić Media Streamer, albo i prościej, podłączyć dwa PC po HDMI, z tego jeden input dla głównego a drugi dla Zone 2, jeżeli tak się da?)

I tu pojawia się dylemat - Denon ma ograniczone wyjścia (7.1 albo 5.1 + Zone2), Yamahy i Onkyo 60x nie mają MultiEQ, Onkyo 708 ma zbyt ubogi web interface żeby coś z tym zrobić... Sony 3600ES z tego co czytałem, wszystko to spełnia, ale podobno jakość dźwiękowa uboższa (pozatym w chwili obecnej już nie dostępny w iboodowych cenach).

Jakoś brakuje mi tego złotego środka, albo muszę zmienić podejście do Zone 2.
 
Ostatnia edycja:

Studi

New member
Popieram-taka inwestycja na pewno się opłaci,jednak mnie ogranicza ilość miejsca w pokoju, oraz brak aprobaty żony na zakup kolumn "typu trumna".

W każdym razie byłbym wdzięczny za opinie kogoś kto słyszał te cantony CD 1000.2 w połączeniu z denonem avr ...ja niestety nie mam takiej możliwości.
 

Hoaxx

New member
Ogółem gdzie tylko nie czytam, i tu i na innych forach w Polsce i za granicą, Sony, konkretnie ten 3600ES raczej jest zjeżdżany... ile w tym racji i czy w ogóle trudno się dowiedzieć.
Tu próbowałem dopytać z czym to jakościowo porównywać z produktami innych producentów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/69243-sony-str-da3600es-w-jakiej-lidze-to-gra.html

Osobiście mnie jedynie zastanawia niskie określenie mocy zasilacza.

Tak czy inaczej okazja minęła, i albo bym musiał czekać na kolejną ofertę na ibood albo na Allegro polować, a tam może być gorzej z gwarancją (bo jak w niskiej cenie to właśnie są to odsprzedaże z ibood).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaro_emi

New member
Bravia-synch to nic innego jak hdmi-CEC. Mam bluray sony i wspolpracuje bez problemu z ampli yamahy rxv467 i TV toshiba. Działa standby, volume, play/stop, ffwd itp i to nawet z pilota od TV - wiec idzie sygnal z tv przez ampli do bluraya.
Jedynie dekoder n-ki nie ma CEC co mnie bardzo irytuje. Oczywiscie kazdy sprzedawca bedzie wciskał kit że tylko dziala z urzadzeniami tego samego producenta. Owszem - byc moze są niepelne implementacje - ale akurat yamaha i toshiba ma tutaj wiecej opcji niz Sony.
 
Do góry