Jaki amplituner w miejsce H/K AVR255 ?

AgaiRafal

New member
Witam,

tak jak w temacie szukam następcy amplitunera H/K AVR255.
Powód wymiany to zbyt mała ilość wejść HDMI.
Nie jestem obecnie na bieżąco z najnowszymi wynalazkami, dlatego proszę o radę.
Ze względu na to, że podoba mi się brzmienie H/K prawdopodobnie zostanę przy tej marce, choć chętnie zerknę na propozycje konkurencyjnych marek.
Głośniki bez zmian: zestaw KEF KHT3005
Pomieszczenie: ok. 30m2
 

AgaiRafal

New member
Wczoraj w sklepie widziałem AVR270, to starszy model? Duże różnice między nimi?
Tak na szybko zauważyłem na korzyść AVR370 gniazda pre-out (nie używam), WiFi, 2x wyjście hdmi i większa moc. Różnica w cenie to ok. 700-900zł
 

AgaiRafal

New member
Różnice wywnioskowałem jedynie z wyglądu tylnych paneli.
Czy jest jakaś zasadnicza inna różnica?
Czy AVR270 jest w bezpośredniej linii następcą AVR255, a AVR370 o półkę wyżej?

Rozważam również wymianę odtwarzacza H/K BDP10 na nowszy model, tylko zastanawiam się czy i tu będzie jakaś różnica. W obecnym najbardziej przeszkadza czas czytania płyty, strasznie długo mieli zanim cokolwiek wyświetli.
No i ostatnio coś czasami przycina podczas odtwarzania lub przeskakuje (brudna optyka?.. )
 

AgaiRafal

New member
Koniec modelu bdt30 no i niestety koniec mojego bdt10 - o czym napisałem w osobnym wątku.

Ale wracając do amplitunerów to trochę niepokoi mnie zmiana w zastosowanych zasilaczach w nowszych Harmanach. Nie wiem jak bardzo zastosowanie zasilaczy beztransformatorowych odbije się na brzmieniu i dynamice. Nie mam niestety możliwości porównania odsłuchu AVR270/AVR370 z moim obecnym AVR255 w jednakowych warunkach.
 

AgaiRafal

New member
Czyli to taka tendencja teraz?
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale jak coś się odchudza i robi się lżejsze, to mam wrażenie, że robi się "plastikowe" i zaczyna pachnieć niską jakością.
W dobrym wzmacniaczu zasilacz zawsze musiał swoje ważyć.
 

AgaiRafal

New member
Niezły bezsens z tym "dociążaniem"... :shock:

A patrząc na konkurencyjne amplitunery wymienione na początku wątku:
czyli Marantz 5009, Denon X3100, Yamaha 779, Onkyo 646 - to które będą najbliżej AVR370 jeśli chodzi o brzmienie?
 
Do góry