jaki amplituner - stereo i KD

okiemserca

New member
wszyscy mówią, że lepiej mieć osobny ampli do stereo i osobny do KD - jasne, ale rozumiem że warto odnieść to też do oczekiwań (ja nie mam audiofilsko wyśrubowanych) i budżetu.

1.
czy wg Was, lepiej kupić jakiś AV do KD w cenie do 2500 (np. Denon AVR-X2000) i osobny AV do stereo (np. Yamaha S500) [i czy to się da połączyć jakoś razem do kolumn?]

2.
czy może lepiej kupić jeden droższy klocek np. CA Azur 551R lub 651R

3
jakies inne sugestie na amplituner KD do ok 5 tyś max dobrego do stereo?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja powiem tak czytam długo pisma AV i jak piszą znawy lepjej mieć osobne zestawy a amplitunerach KD masz zmacniacz klasy D a w stereo klasy A i napewno zagra lepiej niż ten z KD.moge być kontrowersyjny ale to jest forum i piszę to co czytam sam zamierzam kupić któryś ze zmacniaczy naim
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
X2000 nie ma preouta, wiec nie podlaczysz wzmacniacza po ludzku.
Jezeli zalezy Ci na kinie + stereo, to szukaj ampli z preoutem.
Jezeli nie jestes wielkim pasjonatem stereo, to mozesz uderzyc z tym budzetem w lepszej klasy ampli, wielu to wystarzcza, ale miej na uwadze ze ampli za 5k nigdy nie zagra tak dobrze w stereo, jak wzmak chociazby za 1000zl.
Uderz do salonu i odsluchaj w tym budzecie ampli. Od tego bym zaczal.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
spinacz66 może do tego zmacniacza chcesz też łośniki? ;)
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
wyraziłem tylko swoją opinie tak samo jak zmacniacze audio i kD i głośniki dzielą sie na kategorie A,B,C,D.mówię tylko co czytałem że ze zmacniaczem stereo klasy A lepjej zagra z gorszymi głośnikami klasy B i C niż amplituner z Kd z głośnikami klasy A za 5000zł piszę co czytałem.
 

Eusebio

New member
Zdecydowanie zgadzam się z kolegą armanig! Sam mam podobny problem,bo amplituner kd jest,nawet niedawno dokupiłem do tego odtwarzacz cd i myślałem,że gra to całkiem całkiem.Zmieniłem zdanie gdy podłączyłem cd do wzmacniacza stereo,bardzo przeciętnego.Różnica w dźwięku była wyraźna.Więc do słuchania muzyki zdecydowanie wzmak stereo!
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wzmacniacze stereo tez maja juz wzmacniacze w klasie D np. obecne Pioneery. Z tego co czytam to nie wychodzi to na dobre.
 

ro35

New member
recepta jest prosta:
- przedwzmacniacz (procesor dźwięku)
- wielokanałowa końcówka mocy
w lekko przekroczonym budżecie (jeżeli wymagasz przetwarzania wizji przez hdmi) procesor w typie emotiva + końcówka,
spokojnie zostanie ci sporo kasy jeżeli zapolujesz na używane klocki w dobrym stanie (trochę cierpliwości) w typie (polecam) rotel rsp-1068 + rmb-1075
 
Ostatnia edycja:

okiemserca

New member
ro 35 - nie ten przedział cenowy.

znalazłem na HIFi Muzyka recenzję bardzo budżetowej Yamahy RX-V775 (obecnie za 2200) z bardzo wysoko ocenionym stereo (przełom)
HFM - Yamaha RX-V775

Czy ktoś zna wzmacniacze Yamaha RX-A830 (niemal nic w sieci nie ma o nim!) albo RX-A1030 --- > czy w tych konstrukcjach stereo jest na tym samym poziomie co w RX-V775 (tańszym 2 razy niemal?)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Whiplash tu nie ma co czytać, tylko trzeba posłuchać, wzmacniacz w klasie D to A50 i A70

Jasne, ale pamietasz Harmany na 2013 rok i model 370? W stereo owszem bylo sporo mocy ale przy 5 kanalach spadek byl ogromny do 36w. Obecne amplitunery stereo 3700 i 3770 tez maja zasilacz impulsowy, ciekawe jak to sie sprawdzi. Jak narazie zadnych pomiarow nie ma.
 
Do góry