Jaki amplituner stereo + Głośniki ?

collider

New member
Bez reklam
Jak ci się tam zmieszczą to możesz popróbować. Tyle, że jeśli mnie oczy nie mylą będzie to wyglądało niesymetrycznie względem telewizora. Inna sprawa, że każdy głośnik potrzebuje trochę przestrzeni a już szczególnie podłogówki.
 

Krzaku666

Banned
Ogólnie dziwny pomysł żeby to tak krzywo zrobić żeby kolumna specjalnie nie weszła ;) Zensor 5 ma bass reflex z przodu więc nic by im się złego nie działo, przy okazji fajnie by wyglądało :)
 

collider

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o bass reflex a o to, że głośnik musi wybrzmieć. Nie powinno się stawiać głośnika przylepionego do ścian. Te 20, 30cm z tyłu i z boku przestrzeni powinno być zagwarantowane. Dodatkowo głosniki będą stały praktycznie w narożnikach co też może mieć wpływ na brzmienie. Oczywiście można upchnąć i może to grać dobrze, ale ja piszę jak powinno to wyglądać prawidłowo.
 

Hokuspokus

New member
Ogólnie dziwny pomysł żeby to tak krzywo zrobić żeby kolumna specjalnie nie weszła ;) Zensor 5 ma bass reflex z przodu więc nic by im się złego nie działo, przy okazji fajnie by wyglądało :)

Heh :) Uchwyt został tak zamontowany aby był symetrycznie do szafki. Szafka musiała być odsunięta bo jest tam wyjście na taras z lewej strony i będą tam rolety rzymskie (wymysły mojej żony ale trzeba się z nimi liczyć) które zajmą częściowo pozostałe miejsce z lewej strony. Docelowo z lewej strony w grudniu będzie stała choinka i to był kolejny argument aby przesunąć ten uchwyt lekko w lewą stronę aby nie zasłaniała telewizora.

Zastanawiam się teraz czy nie wymienić szafki pod tv na krótszą i to by rozwiązało problem głośników. Aktualnie szafka ma 175 cm szerokości.
 

collider

New member
Bez reklam
Moze to i dobre rozwiazanie. Oby tylko glosniki nie znalazly sie pod telewizorem bo to troche dziwne bedzie.
 

Hokuspokus

New member
Czyli zestaw Dali Zensor Z5 + Onkyo TX-8050 będzie ok ? Głośniki nie będą pod tv. Przy tv 60 cali mam jeszcze 26 cm luzu od ściany z prawej strony więc wejdą. Zawsze mogę jeszcze przesunąć tv na uchwycie w lewą stronę bo ma taką regulację.
 

Hokuspokus

New member
I tak właśnie zrobię. Dzięki wszystkim za propozycję i pomoc.

Panowie, jeszcze jedno pytanko. Głośniki zostają Zensor 5. Zastanawiam się czy nie dołożyć trochę do osobnego wzmacniacza + tunera:
Wzmacniacz: ONKYO A-9050
Tuner: ONKYO T-4070

Póki co nie mam kasy na tuner ale za 1-2 mc uda mi się go kupić. Czy to ma sens ? Czy będzie lepszy komfort + efekt niż na TX-8050 ? Zacząłem się nad tym zastanawiać ponieważ za kilka lat trzeba będzie wymienić ampli aby radio było DAB/DAB+ jeżeli ruszy to na dobre.
 
Do góry