Jaki amplituner spełniający moje kryteria?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kermadec:
Nie jestes w bledzie, z tym ze nie kazdy ma mozliwosc takiej prezentacji w domowych warunkach - co jest oczywiscie najlepszym rozwiazaniem. Nie zgodze sie jedynie z tym ze odsluch w salonie malo komu pomoze, zaraz po "domowych warunkach" jest to drugie najlepsze rozwiazanie, potem dopiero sa fora i ew.selekcja sprzetu ale z tym tez bywa roznie, bo kazdy ma inne gusta, czy tez w koncu chwali swoje - czesto malo obiektywnie.
 

kermadec

New member
No troszkę źle się wyraziłem.

Miałem na myśli to, że może zdarzyć się sytuacja w której dany amplituner (powiedzmy amplituner "A") lepiej zagra na zestawie sklepowym niż tym który mam w domu, a z amplitunerem "B" będzie odwrotnie.

Inna sprawa, że chciałbym też w przyszłości zmienić obecny zestaw kolumn i teraz też się robią schody. Do których "paczek" dopasowywać amplituner :(?

PS. Im więcej czytam o sprzęcie tym mam większy mętlik w głowie. Czy ładować się w dobry amplituner (powiedzmy Yamaha RX-A2010) i nastawić się na uniwersalność, czy też kupić amplituner za ok 2000zł i docelowo zbierać na jakiś osobny wzmacniacz i kolumny tylko do słuchania muzyki :/.
No... ale takie dylematy to nie tylko ja mam :D.
 

doktorHD

New member
kermadec parę miesięcy temu miałem "podobny" problem, jakiś czas temu zaplanowałem zakup tzw. "uniwersalnego rozwiązania" do słuchania muzyki i oglądania filmów (proporcje w realu ok. 80/20). Ponieważ budźet nie pozwalał na "szaleństwa", zacząłem poszukiwania "budżetowego" modelu ampltunera KD. W trakcie poszukiwań otrzymałem bardzo interesującą ofertę zakupu amplitunera firmy "NAD" (stan idealny, pierwszy właściciel "audiophil") i zdecydowałem się zaryzykować. Dziś cieszę się (jak dla mnie) wysokiej klasy dźwiękiem w stereo i spokojnie czekam na dzień w którym będę mógł sobie pozwolić na zakup "Onkyo" TX-NR609 tylko i wyłącznie do kina domowego.
Na ten moment uważam, że rozdzielenie tych dwóch zastosowań jest jak najbardziej właściwym rozwiązaniem.
Pozdrawiam
 

kermadec

New member
Heh.... czyli widzę, że też wyląduję na Onkyo TX-NR609, a potem będę się zastanawiał nad czymś do stereo :).

PS. Wiecie czy można już gdzieś zbadać Yamahę RX-V773?
 

hexend

New member
Audiofilem nie jesteś bo jak byś był to napewno nie kupił byś amplitunera do słuchania muzyki, a jeśli byś kupił to przeznaczył byś na to ponad 12k złotych. Czy kupisz Yamaha RX-V773 czy Onkyo Tx-nr 609 to będziesz bardzo zadowolny. Yamaha gra ładnie górą, z kolei Onkyo jest bardziej dynamiczne. Sam mam Yamahe rx-v550 i gra bardzo ładnie, ale słaby dół....bez suba była by lipa! jestem w trakcie zmiany ampli na Onkyo tx-nr 818 bo trzeba mi czegoś co ruszy dół w moich kolumnach (mi zależy najbardziej na KD.. muzy słucham mało i dość cicho, a to Onkyo zagra i tak bardzo ładnie w stereo) to jest oczywiste, że ile zapłacisz tyle masz:) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo potrafi poruszyć dolnym pasmem kolumny

za ile kupisz 818 ?
generalnie fajny sprzęt ( póki co pozostaję przy 609 , bo jakbym miał uderzać w klasę wyżej to razem z kolumnami , bo obecne choć są super to kina jak i muzyki to jednak nie są za mocne , ale bardzo dobrze napędzają pokój 30m2 )
 

hexend

New member
prawie 1200e oficjalna cena, a ja dostałem to Onkyo za 970e... ok harman czy denon zagra ladniej w stereo, ale co dalej? harman to golas.... co najlepsze że znajomy ma 365 i do pewnego momentu gra ladnie... a po wyżej jest takie przesterowanie ze szkoda słów...
 

kermadec

New member
osobne stereo czy rozbudowa kina na lepsze stereo

Osobne stereo ;).

Audiofilem nie jesteś bo jak byś był to napewno nie kupił byś amplitunera do słuchania muzyki, a jeśli byś kupił to przeznaczył byś na to ponad 12k złotych.

Nie jestem i nigdy nie będę, bo jakąkolwiek odmianę fanatyzmu z góry neguję ;).

A co do jakości dźwięku to mi osobiście podobał by się zestaw złożony z monitorów studyjnych które posiadam (ADAM A7) i suba (którego nie posiadam). Do pracy w domowym studiu te monitory sprawdzają się wyśmienicie, ale np przy słuchaniu muzyki brakuje im dołu (albo raczej "kopa").
Poza tym brzmią jasno, przejrzyście, świetnie przekazują panoramę, nie podbarwiają dźwięku ........ Tylko głupio coś takiego postawić w pokoju, a do tego trzeba dupsko podnosić z kanapy by wyregulować głośność :D.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A co do jakości dźwięku to mi osobiście podobał by się zestaw złożony z monitorów studyjnych które posiadam (ADAM A7) i suba (którego nie posiadam). Do pracy w domowym studiu te monitory sprawdzają się wyśmienicie, ale np przy słuchaniu muzyki brakuje im dołu (albo raczej "kopa").
Poza tym brzmią jasno, przejrzyście, świetnie przekazują panoramę, nie podbarwiają dźwięku ........ Tylko głupio coś takiego postawić w pokoju, a do tego trzeba dupsko podnosić z kanapy by wyregulować głośność :D.

No ale monitory bliskiego pola jakie się stosuje w studiach niestety nie mają super mocnego basu, bo tam się dąży do jak największej liniowości pasma :) Spoko są te monitorki, ale nie wiem jak do domowych zastosowań, bo nigdy ich w takim wydaniu nie słyszałem. Z subem może i dadzą radę. Jak byś takie rozwiązanie "skleił" to napisz jak w praktyce to wypada. Faktem jest, że trochę problematyczne jest podchodzenie do kolumny, żeby wregulować głośność, ale chyba do przeżycia :D
 

kermadec

New member
Sub do 7 też jest w sprzedaży i tak się właśnie zastanawiam czy to ma ręce i nogi. W sumie zawsze mi się wydawało, że maniacy dobrego dźwięku dążą właśnie do jak najprecyzyjniejszego przedstawienia dźwięku więc IMO monitory studyjne mogą mieć sens.

PS Subów w studiach też się używa i nie chodzi tu o łomotanie tylko właśnie uzupełnienie pasma :).
 

doktorHD

New member
Ponieważ nie zaglądam na forum zbyt często, stąd moja "lekko" opóźniona reakcja. W poście #23 popełniłem błąd, zamiast amplifier NAD napisałem amplituner NAD...a to dość istotna różnica.
Pozdrawiam
 
Do góry