Jaki amplituner sieciowy ?

eRaf

New member
Wg mnie wszystko zmierza lub powinno zmierzać ku amplitunerom sieciowym (ethernet), nie chce mi się tu rozpisywać dlaczego tak sądzę ale osobiście uważam iż obecnie dalsza dystrybucja materiałów audio/video w postaci płyt CD/DVD a w niedalekiej przyszłości również BR to porażka.
Osobiście wkurza mnie iż taką opcję mają tylko wyższe modele poszczególnych marek. Mam kilkaset płyt CD (oryginały) i mam już dość ręcznego zmieniania płyt. Chciałbym je zgrać na dysk NAS i stamtąd je odtwarzać. Słucham dużo radia, głównie muzę ale mam dość polskiej "sieczki" - chciałbym korzystać z radia internetowego.
W związku z wymianą sprzętu AV szukam ampli sieciowego, który nie musi mieć jakichś specjalnych dekoderów video (tym zajmie się odtwarzacz, nazwijmy go sieciowym), nie musi mieć potężnych końcówek mocy ale będzie miał najnowsze dekodery audio oraz będzie miał możliwość strumieniowego odtwarzania dźwięku oraz dostęp do internetowych stacji radiowych i serwerów muzycznych, nie musi mieć USB.

Denon AVR 3310 jest przykładem funkcjonalności, której szukam ale jego cena mnie zabija, z drugiej strony nie potrzebuję mocy 160W/kanał


Co proponujecie w rozsądnej cenie ? Pewnie nic bo to czego szukam to "pieśń przyszłości" :wink:
Pzdr
 

pejotpe

New member
Bez reklam
eRaf napisał:
Co proponujecie w rozsądnej cenie ? Pewnie nic bo to czego szukam to "pieśń przyszłości" :wink:
Pzdr
Na razie, jak napisałeś, to "pieśń przyszłości" i te funkcje pojawiają się dopiero w wysokich modelach ampli (czyt. niepotrzebnie drogich). Zabawne jest to, że w cenie wysionego ampli można mieć dobry ampli bez jego funkcji (no, może nieco słabszy, ale wystarczą kolumny z lepszą efektywnością) plus jakiegoś nettopa na ionie i jeszcze trochę kasy zostanie by opić zakup.
 

jarmar

Member
To jest temat, który interesuje mnie już od jakiegoś czasu. Jak na razie znalazłem odtwarzacz sieciowyhttp://www.logitech.com/index.cfm/349/6107?ModuleName=Queen&WT.ac=Queen&ModuleAction=GetSqueezeboxNow, plus DAT. Wolałbym, oczywiście to wszystko w jednej skrzynce plus pojemny dysk sieciowy. To ,że multimedia idą w tym kierunku jest oczywiste.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jest w tym przyszłość ale i jakość też przyjdzie z przyszłością bo jak narazie internetowe radia mają niską jakość audio i o wiele lepiej słucha się radia pochodzącego z sygnału radiowego. Też myślałem o takim amplitunerze i pewnie następny taki będzie ale na razie nie ma rewelacji. Jeśli chodzi o muzę przetrzymywaną na dyskach twardych to możliwość odtwarzania takiej muzy mają w tej chwili niektóre odtwarzacze Bluray z łączem internetowym (także WI FI) ale chyba tylko pliki mp3. Trzeba by dokładnie przestudiować specyfikację takich odtwarzaczy żeby się upewnić.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj TX-NR807 z lanem może się przyda.

Amplituner Onkyo TX-NR807 zdobył nagrodę AWARDS 2009 w trustedreviews.com w kategorii Best Surround Sound.
„W zeszłym roku firma Onkyo zdobyła nagrodę w kategorii Best Home Cinema. W tym roku firma powtórzyła zeszłoroczny sukces i zdobyła nagrodę w kategorii Best Surround Sound. Po raz kolejny firma Onkyo przygotowała amplituner surround tak nafaszerowany funkcjami, że cena 800 funtów wydaje się nieco niewiarygodna.
Oczywiście otrzymujesz wszystkie dostępne dekodery wysokiej rozdzielczości z Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio, a certyfikat THX Select2 jest jak wisienka na torcie. Nie brakuje też energii dla siedmiu kanałów po 180W. Można także podłączyć go do sieci, co pozwala na odtworzenie muzyki ze źródła DLNA, lub z doleje liczny stacji radiowych w Internecie.
Ale to nie tylko wyposażenie jest tym co urzeka w tym odbiorniku, jest w nim również bardzo dobra jakość dźwięku. Niezależnie czy słuchasz najnowszych przebojów na Blu-ray Disc, czy przejdziesz na tryb stereo i słuchasz ulubionej płyty, nigdy Onkyo nie przestaje robić wrażenia. Wreszcie mimo szerokich możliwości, TX-NR807 jest niezwykle łatwy do skonfigurowania i użytkowania.”
 
Do góry