Jaki amplituner sieciowy do bezprzewodowego streamingu video?

mixerr

New member
Wymyśliłem sobie taką konfigurację ze sprzętu, który już posiadam (na obrazku oznaczony kolorem czarnym):

setup.png


Nie mam doświadczenia i proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję się dowiedzieć czy to co wymyśliłem ma sens i jeśli tak - porady w zakupie amplitunera, który spiąłby to wszystko w kupę.

Moje oczekiwania (w kolejności priorytetów):

  • Przede wszystkim chciałbym mieć możliwość bezprzewodowego wyświetlania filmów z laptopa (netflix, hbogo) oraz screen mirroringu tegoż. Nie mam pojęcia czy to w ogóle możliwe, ale chciałbym uniknąć podpinania HDMI z laptopa do ampli :-(
  • Jako drugi priorytet - video ze smartfona. Chciałbym móc puścić np. film z youtube bezpośrednio z telefonu (iOS i Android). Tutaj rozumiem, że powinienem szukać czegoś z AirPlay w przypadku iOS, co w przypadku Androida?
  • Spotify - bezprzewodowo z laptopa i smartfonów.
  • Radio internetowe mile widziane.

W przyszłości pewnie pierwszym elementem do upgrade'u będą kolumny. Podejrzewam, że na początku będę chciał wymienić je na lepsze kolumny stereo, a gdy pozwoli na to mieszkanie - zestaw 5.1.

Nie jestem zbyt wrażliwy na niuanse dźwiękowe - priorytetem jest dla mnie komfort sterowania całym tym bajzlem (chciałbym móc wszystko zrobić ze smartfona/laptopa bez dodatkowych kabli ponad to co zaznaczyłem na obrazku).

Budżet: 2.5-3k

Czy to co wymyśliłem jest możliwe do zrealizowania? Jeśli tak, jaki sprzęt polecacie w ramach ustalonego budżetu?
 

werf

Active member
Bez reklam
Problem w tym, że video w ten sposób nie prześlesz. Aple Tv możesz wykorzystać wtedy z telefonu pójdzie.
 

mixerr

New member
Hmm, czy dobrze rozumiem, że oprócz osobnego pudła z AppleTv nie istnieje na rynku standard pozwalający na bezprzewodowy przesył wideo zintegrowany z amplitunerem? Nawet w droższych modelach? :-(

Jestem trochę zaskoczony... Czy istnieje jakaś opcja pośrednia, np. z dokupieniem dongli hdmi pozwalających na transmisję bezprzewodową?
 
Do góry