Jaki amplituner ? (np. opinie o AVR 155)

lizbona

Member
Witam,

Szykuję się do zakupu, w pierwszej kolejności, zestawu stereo. Szukam amplitunera do pokoju ok 13-14 m2. 40% filmy - 60% muzyka (70% elektroniczna, 30 % rock).
Zależy mi na klarownych niskich i wysokich tonach.

Szukam czegoś do w granicach 1000-1300 zł.
Czy HK AVR 155 będzie dobrym wyborem? Czy macie może jakieś inne propozycje, jeśli tak, to jakie...

Pozdrawiam
 

lizbona

Member
Ok, już wiem ;-) Nie jest to dla mnie wiarygodne źródło, może czegoś nie doczytałem...whatever ;]

a jeżeli chodzi o 1 część pytania - czym one się różnią? Może ktoś odp? ;)
 

lizbona

Member
Wybór padł na Kefy C7. Czy ten AVR 156 będzie dobry do tych głośników i mojego przeznaczenia?
"Szukam amplitunera do pokoju ok 13-14 m2. 40% filmy - 60% muzyka (70% elektroniczna, 30 % rock).
Zależy mi na klarownych niskich i wysokich tonach."
Jeżeli macie jakieś inne propozycje to chętnie rozważę ;)
 

lizbona

Member
Ostatnio pisze do mnie sporo użytkowników, popytałem też znajomych i generalnie nie planuje rozbudowywać zestawu przez jakies 2-4 lata. Może warto zastanowić się nad amplitunerem stereo. Polecano mi firmę Cambridge Audio, w tym np. Cambridge Audio Topaz SR 10.
Mam parę pytań:

1. Co o tym myślicie, czy on się nadaje do filmów i muzyki?
2. Czy będzie współgrał z Kefami C7?
3. Co Najlepsze do Kefów C7? AVR-156, Denon 1612 czy ten Cambridge Audio Topaz SR 10?
 

mors111

Active member
Bez reklam
1. Co o tym myślicie, czy on się nadaje do filmów i muzyki?
2. Czy będzie współgrał z Kefami C7?
3. Co Najlepsze do Kefów C7? AVR-156, Denon 1612 czy ten Cambridge Audio Topaz SR 10?

miałem okazję posłuchać kiedyś CA Topaz , już nie pamiętam z jakimi kolumnami , ale tak :
-mocy jakoś to nie miało za bardzo ( aczkolwiek dane ma najbardziej wiarygodne )
-dźwięk jakby zza koca , lekko przytłumiony
-podłączony po chwili CA azur 640a też jak dla mnie nie zagrał wyśmienicie , ale model 640R ( kinowy ) miał coś w sobie i mi się bardzo podobał

co do Denona 1612 w kinie spokojnie się sprawdzi i ma w miarę przyzwoite stereo jak na swoją cenę


HK nie słuchałem
 
Do góry