Jaki amplituner ktory wybrac

maniek1983

New member
Witam


Szukam dla siebie amplitunera ktory bedzie gral z MR4, Sub Boston Acustic ASW 250 oraz centralnym Monitor Silver. Pozniej planuje jeszcze dokupic jakies monitory. Posiadam rowniez wzmacniacz Pionieer A30K. Sprzet moze byc uzywany lub nowy byle zeby to nie byl staroc. Musi miec Pre Out. Slucham wszystkiego kazdy rodzaj muzki oraz radio, 50% muzyka 50% filmy jak by byl dynamiczny pokazal pazur. Z uzywanych znalazlem:


Denon avr-x 3400h
Onkyo NR 809
Pioneer LX 57
Marantz SR 7007


Z nowych



Onkyo RZ730
Marantz sr 5012


Nie mam mozliwosci odsluchu wiec ciezko mi cos wybrac. Ktory amplituner lepiej sie sprawdzi u mnie?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
To świetna seria RZ mało awaryjna,dość mocny budżetowy amplituner który ma na pokładzie praktycznie wszystko co potrzebujesz.Dobry w stereo,w kinie świetny...po prostu solidny amplituner.wyglad chyba najlepszy z tych wszystki na równi z pionkiem moim zdaniem.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Lx 57 jest wyzszym modelem niz rz710 i napewno lepszym.
Jednak rz 710 jest nowy i to jest jego plus i do twoich głośnikow bedzie az nadto.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam


Szukam dla siebie amplitunera ktory bedzie gral z MR4, Sub Boston Acustic ASW 250 oraz centralnym Monitor Silver. Pozniej planuje jeszcze dokupic jakies monitory. Posiadam rowniez wzmacniacz Pionieer A30K. Sprzet moze byc uzywany lub nowy byle zeby to nie byl staroc. Musi miec Pre Out. Slucham wszystkiego kazdy rodzaj muzki oraz radio, 50% muzyka 50% filmy jak by byl dynamiczny pokazal pazur. Z uzywanych znalazlem:


Denon avr-x 3400h
Onkyo NR 809
Pioneer LX 57
Marantz SR 7007


Z nowych



Onkyo RZ730
Marantz sr 5012


Nie mam mozliwosci odsluchu wiec ciezko mi cos wybrac. Ktory amplituner lepiej sie sprawdzi u mnie?

którykolwiek byś nie wybrał będzie OK , to już dość wysokie modele amplitunerów , jednak po podłączeniu A30 w preout jaki masz może się okazać że jest on zbędny bo amplitunery ww zagrają na podobnym poziomie co Twój wzmacniacz ( jakby nie patrzeć z dość niskiej półki cenowej -1.200zł )

sam mam w domu ( u mamy ) Pioneer A10 i gra marnie , trzeba go mocno podkręcać ( loudnees , + wysokie i basy na 3/4 ) by dobrze czysto i dynamicznie zagrał , ale też tylko do pewnego poziomu głośności , powyżej 1/2 skali już nie wyrabia ( słaby zasilacz - 130W , w A30 jest 175W zasilacz więc też nie za mocny ) , ogólnie moje Onkyo 609 gra zdecydowanie lepiej niż Pionner A10 , więc śmiem twierdzić , ze takie Onkyo ( np ) 809 zagra też lepiej niż Twój Obecny wzmak A30 , na pewno nie gorzej , oczywiście jak się też dobrze wszystko poustawia
 

mors111

Active member
Bez reklam
A30 ma 70 W i zjada te ampki na sniadanie.

test 828 -nowszy od 809 - ale podobny

https://www.soundandvision.com/content/onkyo-tx-nr828-av-receiver-test-bench

i słuchałem 838 i zacny to jest amplituner , o nadmiaru mocy i dynamiki nie wspomnę nawet przy bardzo głośnym słuchaniu muzyki

nie twierdzę że A30 jest zły , pewnie i bardzo dobry ale do "normalnego" słuchania , dyskoteki tym nie zrobisz tymi 2x70W , gdzie amplituner z testu ma 2x150W ( 8ohm i niskie zniekształcenia ) dla dalszych wyników 2x172/204/246W


mi A10 aż tak nie przeszkadza , ale jak pisałem trzeba go mocno podkręcać i nawet Onkyo 609 w Direct gra o wiele dynamiczniej niż Pioneer A10

masz u siebie A30 i 924 i tutaj pewnie A30 zjada 924 ale z wyższymi modelami ( LX ) już by tak nie było
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
sam mam w domu ( u mamy ) Pioneer A10 i gra marnie , trzeba go mocno podkręcać ( loudnees , + wysokie i basy na 3/4 ) by dobrze czysto i dynamicznie zagrał , ale też tylko do pewnego poziomu głośności , powyżej 1/2 skali już nie wyrabia ( słaby zasilacz - 130W , w A30 jest 175W zasilacz więc też nie za mocny ) , ogólnie moje Onkyo 609 gra zdecydowanie lepiej niż Pionner A10 , więc śmiem twierdzić , ze takie Onkyo ( np ) 809 zagra też lepiej niż Twój Obecny wzmak A30 , na pewno nie gorzej , oczywiście jak się też dobrze wszystko poustawia

Różnica pomiędzy A10 i A30 jest bardzo znacząca ,takie wzmacniacze nie służą do "nagłaśniania" pomieszczeń tylko do słuchania muzyki ten problem dotyczy wszystkich wzmacniaczy budżetowych a te Pioneer'y takimi są .Drogie wzmacniacze potrafią kontrolować dźwięk do końca niezależnie od położenia potencjometru głośności ,niestety budżetówki "wymiękają " po przekroczeniu pewnej granicy ,nie rzadko jest to gdy potencjometr zbliża się do połowy
Moc wzmacniacza to nie wszystko ,nawet jeżeli taki Onkyo 809 ma więcej pary niż A30, to już nie jest takie oczywiste czy pod względem neutralności czy barwy dźwięku dotrzyma kroku A30
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To ta sama polka tylko inny priducent.
Ktory bardziej sie podoba:D ale tak powaznie, to ten ktory spelni twoje oczekiwania wzgledem uzytecznosci jak np pre out itp.
 
Do góry