Jaki amplituner kina domowego do kolumn Cabasse MT31 JERSEY

kiu86

New member
Witam
Potrzebuje waszej pomocy przy wymianie amplitunera. Na chwile obecną mój zestaw to Onkyo TX-8250 + Kolumny Cabasse MT31 JERSEY + subwoofer Tannoy TS 8 Xlr. Wszystko gra świetnie jednak chcę wymienić aplitunera na minimum 5.1 zależy mi na możliwości w przyszłości zbudowaniu systemu do 5.1 lub jak finanse pozwolą to 7.1. Kolejną ważną sprawą dla mnie jest minimum 4x wejścia HDMI i mini 2 wyjścia HDMI. nie chciałbym przekroczyć budżetu 2500zł absolutny max to 3000 zł. Ze względu na budżet rozpatruję głównie sprzęt używany. Mój pokój to około 27m2 w kwadracie o wysokości 3m. do aplitunera na chwilę obecną będzie podłączony dekoder TV, PS4 i XBOX X series. 2 wyjścia hdmi są mi potrzebne do TV (4k) i projektora (full HD, ale przyjmie sygnał 4K). Co polecicie?
Przeglądając internet dobrą opcją wydaje mi się aplituner Denon AVR-x2400h czy warto go kupić za około 2000-2200zł? Jak się sprawdzi na chwilę obecną przy stereo + subwoofer - podobnie do onkyo lepiej czy gorzej?

z góry dzięki za pomoc
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obecnie w tej cenie do kina domowego to dobry zakup. Możesz brać. Stereo to inna sprawa. Zagrać zagra, czy będzie Ci to odpowiadać? Hmm sam musiałbyś sam ocenić.
 

kiu86

New member
Czy Denon x2400H w tej kwocie to najlepszy wybór czy może warto rozejrzeć się za innymi markami biorąc pod uwagę moje wymagania?

Co powiecie o Onkyo TX-NR646?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam tego Denona podłaczonego do zestawu Monitor Audio Bronze w układzie 5.1.2 .Przesiadłem się z Onkyo serii 6 .Porównanie w największym skrócie- Denon gra cieplej i bardziej przestrzennie , Onkyo jest bardziej dynamiczne.
Po kilkunastu latach z Onkyo muszę stwierdzic ,ze charakterystyka dzwięku z Denona jednak odpowiada mi bardziej.
 

kiu86

New member
Dzisiaj przyszedł do mnie Amplituner Denon AVR-X2400H. Jestem mega zadowolony. Dźwięk jest super wszystko działa jak należy w końcu mogłem pozbyć się przewodów optycznych oraz switcha HDMI i wszystko sterowane z jednego pilota. Teraz pozostaje zbierać pieniądze na porządny głośnik centralny oraz surround i rozbudować swoje 2.1 na 5.1, ale tę sprawę poruszę w odrębnym temacie.

Dziękuję za pomoc i wszelkie porady.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Super, że jesteś zadowolony. To dobry amplituner. Proponuję pomyśleć o systemie Atmos 5.1.2. Czyli dwóch dodatkowych głośnikach sufitowych.
 

kiu86

New member
Małymi krokami może się uda rozbudować do 5.1.2 lub 7.1 ale to nie na chwilę obecną muszę sprzedać swój aplitunera stereo ONKYO TX-8250 i mam nadzieję, że pieniądze z jego sprzedaży pozwolą mi na zakup używanych dobrych kolumn: centralnej i tylnych. Do tego dochodzi nie za ciekawe ustawieni pokoju dużo drzwi itp. ale to opiszę w innym temacie prosząc o pomoc w dobraniu brakujących głośników bo swoich frontów Cabasse Jersey MT31 oraz subwoofer Tannoy TS 8 Xlr nie planuję zmieniać gdyż jestem z nich bardzo zadowolony.
 
Do góry