Jaki amplituner KD do Dali Concept

zbikolo

New member
Witam i proszę o radę - wymiana amplitunera Sony 497 (dts 5.1) na coś budżetowego, najlepiej dopasowanego do pozostałych elementów zestawu :Dali Concept 6+1+C z małym subem Magnata (20cm). Pokój 5x4, kino i muzyka rozrywkowa 50/50, TV Samsung 37, BR Sony, CD Technics, CyfrowyPolsat. Słuchałem już Conceptów (stereo) z Denonem 1611 (raczej lekko ale szczegółowo), biorę pod uwagę jeszcze Pioneera 820 i Onkyo 508. Z góry dziękuje za opinie i podpowiedzi.
 

killpit

New member
Największą dynamikę uraczysz w Onkyo 578 ale i H/K nie gra gorzej z tymi głośnikami.
Ominąłbym Dali + Denon niewypał dzwiękowy
Idz kolego odsłuchaj sobie 578+Dali oraz H/K+Dali tak będzie najbezpieczniej możesz też posłuchać Pionka aczkolwiek z Dali też brzmieniowo nie ma rewelacji.
 

ronin

New member
Ominąłbym Dali + Denon niewypał dzwiękowy
Hm, ciekawą rzecz piszesz, bo kupując sprzęt 4 lata temu miałem okazję słuchać Denona i Onkyo z Dali i Denon zagrał przynajmniej dla mnie znacznie lepiej. Pomijam fakt bardzo częstego sprzedawania Denonów w komplecie z Dali. oczywiscie wiązac się to może ze wspólnym dystrybutorem tych firm, ale nie sądzę aby sklepy w których można dokonywać odsłuchu próbowały tak robić w bambuko klientów. Nie wiem na jakiej podstawie to piszesz, ale to bardzo ciekawa opinia,możesz ją rozwinąć?
Dali to typowe 4ohm, podane oszukańczo jako 8 ohm. Wiadomo, że Denony potrafią mieć z 4 ohmówkami problemy, ale ... dali to chyba akurat jedne z łatwiejszych 4 ohm na rynku....
 

killpit

New member
Oczywiście 4-lata temu Denon to był Denon nawet ten z niższej półki grał rewelacyjnie.Nowe modele to już nie to samo.
Pisałem już kilka razy i robiłem z różnymi i znajomymi i klientami przed zakupem odsłuchy i nie było klienta który wybrałby te głośniki z Denonem no może z 3311 ale to przerost formy nad treścią :)
Prawda jest taka że zanim nie odsłuchasz nie uwierzysz.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam i proszę o radę - wymiana amplitunera Sony 497 (dts 5.1) na coś budżetowego, najlepiej dopasowanego do pozostałych elementów zestawu :Dali Concept 6+1+C z małym subem Magnata (20cm). Pokój 5x4, kino i muzyka rozrywkowa 50/50, TV Samsung 37, BR Sony, CD Technics, CyfrowyPolsat. Słuchałem już Conceptów (stereo) z Denonem 1611 (raczej lekko ale szczegółowo), biorę pod uwagę jeszcze Pioneera 820 i Onkyo 508. Z góry dziękuje za opinie i podpowiedzi.
Posiadam Dali Concept z Pionkiem i w moim odczuciu jest dobrze zarówno w muzie jak kinie , parametry pomieszczenia mam podobne. Jeżeli możesz to zakup model wyżej (920) bo naprawdę warto tym bardziej że jest w tych; nowych; modelach trochę ulepszeń i nowych rozwiązań ( radio inter. dobrze się sprawdza) wywalili wiatraczek , w porównaniu do Onkyo jest ; zimny; no ale warto samemu posłuchać aby nie żałować dokananego wyboru. Sam mało co czytając opinie ( nie wszystkie ) zachwalające tylko i tylko TEN:hihi:wpakował bym się przysłowiowe maliny.Poczytaj na audio.com.pl testy przeprowadzane nie tylko według słusznej marki , ale wydaje się mi obiektywne i podparte fachowym podejściem do tematu.
 
Do góry