Jaki amplituner i kable do tego zestawu?

VIRUS21

New member
Witam
Fronty Klipsch RB61
Centralny Klipsch RC 42 II
Tył Klipsch B2

Wykorzystanie głównie do kina domowego
Denon 2312 będzie dobrym rozwiązaniem
I czy warto dokładać do Denona 3312 ??:?
I jakie kable, niedrogie bedą dobre do tego zestawu

80% do kina domowego
20% muzyka,ps3
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ile możesz przeznaczyć na kable i po krotce czego oczekujesz

Mała uwaga - Nie kupuj tylko kabli Oehlbach type 1062 ,to popularne druty sprzedawane w wielu miejscach - gorsze brzmienie jest trudno wymyślić
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To zalezy od ciebie czy masz z czego dolozyc, 33XX to juz kawal wzmacniacza, potrzebujesz takiego?
Ja tam kable do glosnikow kupilem w jakims sklepie elektronicznym na metry i gra, bez przesady z tymi firmami itd.
 

VIRUS21

New member
Ile możesz przeznaczyć na kable i po krotce czego oczekujesz
powiedzmy 15zł za metr ? czy ten bedzie dobry
Przewod glosnikowy 2,5mm2 CLS 225 Cordial

czego oczekuje trudno powiedzieć czegoś lepszego od tych kabli za 1zł metr
zastaw głownie do kina domowego, troche PS3 muzyka to techno dance i hip hop
lubie mocne i głosne uderzenie z głośników dynamiczne :)
Kup już nowszy AVR2313/3313.
nowszy nie znaczy lepszy pozatym są za drogie
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Co do kabli przy tej klasie sprzętu to szkoda twojej kasy kup zwykły kabel za 2,5zl z metra bo ten za 15 czy 20 jest taki sam a ma doprawione trochę ideologi i ładniejszy oplot
 

hopa

New member
Witam
Wejdź na stronę Denona i skorzystaj z porównywarki AVR-2312 vs AVR-2313 - to jest ten sam amplituner. Różni się obudową i być może jakimiś detalami sieciowymi. Miałem podobny dylemat i po odsłuchach bez wahania wybrałem AVR-2312 (jest tańszy o ok. 800-1000 zł).
Pierwotnie faworytem był Marantz 5006 ze względu na super wygląd - podobała mi się ascetyczna stylizacja ze skromnym okrągłym wyświetlaczem. Porównując go do ww Denonów gra bardzo podobnie. Wybrałem Denona, gdyż wyświetlacz bardzo się przydaje - np. nie trzeba włączać TV aby poruszać się pomiędzy albumami FLAC/MP3 na USB, widać też od razu czy amp rozpoznaje źródła 5.1 itp.
Co do kabli - może mi słoń na ucho nadepnął - ale w ostatnim sklepie gdzie w końcu kupiłem sprzęt, sprzedawca na koniec promował jakieś kable po 40-110 zł za metr. Mam wrażenie, że próbował mi sprzedać złudzenia . . . Trzeba zadbać aby to był kabel z czystej miedzi i miał odpowiednią średnicę (2 x 2,5). Za bardzo dobry kabel typu TLgYp OFC 2x2,5 zapłacisz < 10zł / m. Trzeba uważać na podróby wykonane z aluminium powlekanego miedzią.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli już to lepiej Tech -linka w porównaniu do Bandrige'a brzmienie zdecydowanie lepsze bardziej naturalne o niezłej szczegółowości i niezłej przestrzeni .w przypadku tego pierwszego równowaga tonalna jest zdecydowanie przesunięta w stronę niskich częstotliwości
 

VIRUS21

New member
kupiony 2312 jutro ma przyjść:popcorn:
co lepiej kupić do kabli wtyki bananowe czy widełki ??
do ampli dałbym wtyki bananowe ??
 

VIRUS21

New member
do głośników tez banany ??
pod które wejście w tym ampli podłącza się suba ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do glosnikow i do ampli banany - najlepiej.
Suba podlaczasz pod SW1 (preout)

EDIT: widze teraz ze masz danona, myslalem ze piszesz o Marantzie takze moze byc inaczej oznaczenie..
 
Ostatnia edycja:

VIRUS21

New member
właśnie widzę ze jest SW ale mam dylemat mam stary sub. jaka wtyczka musiała być żebym mógł go do ampli podpiąć ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
RCA - RCA, lub RCA - 2 RCA. Armanig a testowałeś może Denona 3312? Ponoć to bliźniacza konstrukcja do Marantza 7500, tylko w innej obudowie a cena niższa o prawie 1k?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
7005 ma dużo wspólnego z 3311 ale brzmienie jednak inne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry