Jaki amplituner do zestawu głośników - Bang & Olufsen BeoLab 8000

bialy_1

New member
Witam, kolega z Anglii poprosił mnie abym się dowiedział czegoś odnośnie tych głośników i tego jaki Amplituner do tych głośników + jakie głośniki Surroundowe? Czyli,

ma głośniki: Bang & Olufsen BeoLab 8000

potrzebuje:
AMPLITUNER + SURROUND + CENTRAL, czy subwoofer potrzebny będzie?

Potrzebuje tego do xboxa, filmów, oglądania TV.

Kolega chce przeznaczyć na to ok. 2000zł do 2500zł MAX.
 

MacGege

New member
Jako że są to głośniki aktywne to koledze będzie raczej potrzebny procesor dźwięku + dobry sub.
Z tego co wiem wielu użytkowników B&O poleca do głośników tej firmy B&W PV1 , który zresztą korzysta z technologii B&O w zakresie wzmacniacza (ice power).

Co do procesora dźwięku to tutaj aż się prosi coś w stylu Marazntza MA8003 czy Rotela RSP - 1570 lub starszy model RSP-1069.
A może kolega niech po prostu dokupi firmowe rozwiązanie B&O, czyli Beo System 3.
 

bialy_1

New member
Z tego co wiem to te głośniki dostał w prezencie i chce dokupić coś do "kina".

Co do tego Beo System 3, to gdzie można ten zestaw znaleźć?

Poza tym te amplitunery Marantza i Rotela są w kosmicznych cenach, więc... :p ODPADA :)
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
W kwestii dostępności produktów B&O, to wszystko znajdziesz na tej stronie http://www.bang-olufsen.com/storelocator

Tak jak pisałem we wcześniejszym poście tutaj klasyczny amplituner za grosze nie będzie się nadawał. Kolumny są aktywne czyli mają własne wzmacniacze i jedyne czego Twój kolega potrzebuje to czegoś do wysterowania tego sprzętu. Pewnym rozwiązaniem może tutaj być jakiś amp z pre outem, ale i tak podłączenie może być dość kłopotliwe ze względu na dość nietypowe wtyczki które stosuje B&O.
B&O produkuje sprzęt piękny ale dość nie typowy sprzęt, gdzie producent stosuje własne typy połączeń.
Wiec za nim kolega zacznie czegoś szukać niech po prostu zadzwoni do nich i dowie się jakie warunki musi spełnić sprzęt aby pracował bez problemowo.
Obawiam się że tanio nie będzie, to sprzęt z górnej półki, również cenowej .
Na tej stronie znajdziesz trochę cennych informacji w zakresie połączeń sprzętu itp http://www.beoworld.org/faq_topic.asp?id=10
 
Do góry