Jaki amplituner do Yamahy NS-F700 ?

Bylu

New member
Tak jak w tytule, jaki najefektywniejszy byłby amplituner do monitorów Yamahy NS-F700, oraz pozostałe kolumny też Yamahy:
centralny: NS-C700
przód/góra: NS-B750
tył: NS-B700
sw: NS-SW700
Licząc na konstruktywne Wasze sugestie, jaki modele wziąć pod uwagę?
Pozdrawiam
Bylu
 

Bylu

New member
Yamaha RX-V2065
Yamaha DSP-Z7
Ciekawe propozycje, bo oba modelem mają po 2 wyjścia HDMI i to mi będzie potrzebne. Tylko cena DSP-Z7 powala i "połyka" cały mój budżet przeznaczony na skompletowanie zestawu. A tak z ciekawości, jak Tobie sprawuje się Yamaha? Jak Ty odbierasz dźwięk Yamahy? Jaki on jest w porównaniu do innych producentów np: Marantz, Dennon, Onkyo.
A czy ktoś może się podzielić swoimi subiektywnymi odczuciami z odsłuchu tych producentów?
Pozdrawiam i czekam Waszych opinii.
 

NIEMEN

New member
dobre pytanie,
co mam Ci odpowiedziec,poprostu nie odsluchiwalem innych producentów np: Marantz, Dennon, Onkyo(szkyszalem ale nie zwraczalem uwagi)
a co do Yamaha to mam juz dos dlugo to juz 3 (moja pierwsza jakies ze 10 lat temu)pare razy zastanawialem sie nad wymiana na inne ale cos ,poprustu nie muj gust.
ps.
ale mysle ze do Yamahy NS-F700 bedzie w komplecie pasowac.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo DV-BD807 to dobry bluray i do tego amplituner w stylu TX-NR3007, zawstydza jakością dźwięku niektóre wzmacniacze.
 

Bylu

New member
Onkyo DV-BD807 to dobry bluray i do tego amplituner w stylu TX-NR3007, zawstydza jakością dźwięku niektóre wzmacniacze.

Też myślałem o amplitunerze Onkyo ...3007, ale gabaryty mnie przerażają (strasznie głęboki) i przy tej okazji meble musiałbym zmienić w domu :).
Blackninja, a tak przy okazji, wiem że to nie miejsce na b-r, ale czy odtwarzacz Onkyo ...807 jest wart tych pieniędzy skoro o połowę tańszy Onkyo ...507 ma lepsze parametry (przynajmniej na papierze)!!! Wnioskuję z wypowiedzi na forum, że "siedzisz" w temacie i jesteś na bieżąco, zależy mi na Twojej opinii i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
 

Bylu

New member
Z dotychczasowych, Waszych sugestii doboru amplitunera do kolumn Yamahy, padły tylko propozycje sprzętu Yamahy i Onkyo.
Przed tym moim zapytaniem na forum, moje ukierunkowanie było na amplituner Marantz-a SR6004.
Co Wy na to?
 

Bylu

New member
Słuchałeś czy naczytałeś się testów w audio?
Słuchałem gościnnie u znajomego, a porównywałem wrażenia ze swoim stary Denon-em AVR-1601. Zdaję sobie sprawę, że pomieszczenie odsłuchowe (czyt. mieszkanie), ze względu na umeblowanie jest różne w obu przypadkach. Jednak, chyba nie ma takiego znaczenia, przy tym poziomie sprzętu.
 
Do góry