Jaki amplituner do Tonsil Fiesta (Siesta)

zabsonik

New member
No niby tak ale może Pioneer lepiej zagra a wygląd nie gra roli bo czarne to i tak nie widać będzie się gubić, znowu onkyo posiada cd i tez było by fajnie tylko, który zagra najlepiej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tego to chyba nikt Ci nie powie, bo duzo zależy od cąłej konfiguracji, zgrania poszczególnych elementów, akustyki czy własnych upodobań. Z własnego doświadczenia Ci powiem, że oczywiście CD ma wpływ na jakośc brzmienia, ale nie tak znowu duży jak kolumny czy wzmacniacz, więc co nie kupisz powinno byc ok. i sprawić sporo przyjemności przy odsłuchach. Ja już Ci pisałem, że zamiast wydawac po 2,5k za odtwarzacz Cd czy sieciowy, bym wolał dołożyć do lepszych kolumn a jakośc brzmienia na pewno by się poprawiła. Teraz to trochę przerost formy nad trescią, bo wzmak za powiedzmy 5K (nówka), a podpięty do kolumn za 1900 zł. W Twoim systemie najsłabszym ogniwem beda kolumny, a powinno być zupelnie na odwrót, bo to one powinny byc najdroższe. Który z odtwarzaczy nie weźmiesz i tak nie wykrzesasz tego potencjalu elektroniki i nie przelejesz na jakośc dźwięku. U mnie w systemie fronty kosztowały podobnie, dlatego tez kupowałem elektronikę z podobnej półki cenowej a nie 2 x droższą, bo nic by mi to nie dało.
 

zabsonik

New member
Zgadzam się z tobą i grubo zastanawiam się nad kolumnami ale nie mam odtwarzacza do wzmacniacza. W mojej yamaszce napęd jest uwalony po usb nie czyta flac przez dlna z foobara czyta bo foobar przerabia to na waw lecz czy to jest ta sama jakość ?? do tego muszę mieć kompa cały czas włączonego a to już trochę prądu ciągnie, dlatego najpierw chce kupić odtwarzacz i podłączyć go pod wzmaka a do odtwarzacza dysk z plikami flac. Później na pewno zmienię kolumny frontowe i tu skłaniam się ku marce Pylon a konkretnie Sapphire 25, lub jak pieniądze pozwolą to Diamond 25.
 

zabsonik

New member
Witam Panowie
Po przeczytaniu waszych rad i po długich namysłach moje Fiesty mają już innego właściciela a u mnie zagościły na stałe Pylon Diamondy 28 biały połysk, jestem mega zadowolony. Po kilku odsłuchach przeprowadzonych w moim pokoju stwierdziłem że wezmę właśnie te kolumny. Grają tak jak oczekiwałem tego od kolumn pasują mi dźwiękowo i wyglądem w 100%. W następnej kolejności zmiana kabelków a w późniejszym czasie kupno jakiegoś odtwarzacza sieciowego.
Pozdrawiam i dzięki za cenne rady.
Tak a pro po jaki kabelek głośnikowy do takiego zestawu będzie najlepiej pasował ?? oczywiście w rozsądnej cenie, potrzebuję na głośnik 2,5m.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne kable. Każde koble dobierasz do konkretnego zestawu i własnych upodobań, czy chcesz rozjaśnić brzmienie czy trochę złagodzić wysokie czy średnie. To samo z ceną, dla jednego rozsądna cena to 8 zł/m a dla innego 800 zł/m. Pierwsza sprawa, to czy usłyszysz te róznice po zmianie okablowania a druga to co Ci przeszkadza w tej konfiguracji jaką posiadasz?
 

zabsonik

New member
W sumie to nic mi nie przeszkadza, w tej chwili mam zwykłe przewody 2,5 - 3,50zł za metr i pomyślałem że wzmacniacz i kolumny zasługują na lepsze. Myślałem że jest jakiś bardziej dedykowany przewód do pylonów i marantza widocznie się myliłem. Ale tez najprawdopodobniej zmieniając przewód na lepszy np 100zł za metr to dźwięk prawdopodobnie by się polepszył tylko to moje takie gdybanie.
Jeśli np chciał bym złagodzić wysokie i średnie to jaki proponujecie przewód ?? i to samo jeśli chciałbym rozjaśnić brzmienie to jaki proponujecie przewód ?? i co sądzicie o przewodzie Oyaide Explorer o ile ktoś go słuchał, w salonie gdzie odsłuchiwałem kolumny chwalili sobie ten przewód głośnikowy.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Pamietaj o jednej rzeczy to ze kabel jest drogi to nie znaczy ze bedzie lepszy bo jesli bedzie calkiem z innej polki to twoj sprzet bedzie ze zbyt niskiej i wogole taki deal sie nie oplaci.
Wpierw ogarnij budzet jaki chcesz przeznaczyc na kable i w jakim przekroju zyly chcesz i wylon kilka potencjalnych modeli. Najlepiej oczywiscie by byly z zarobionymi bananami ale te sa drozsze. Jak ktos nie potrafi dobrze zarabiac to takie wyjscie jest lepsze bo nie masz strat.
Kolejna sprawa to kable od wzmaka do kolumn maja btc na styk, nie za dlugie nie zakrutkie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja Ci powiem, że w temtykę kabli nigdy się specjalnie nie zagłębiałem, bo jak na moje ucho to wychwyciłem bardzo minimalne różnice, praktycznie na granicy percepcji, między droższym a takim zwyklym miedziakiem za 3 zł. W KD nadal mam najzwyklejsze miedziaki ze sklepu elektronicznego. Jak chcesz coś neutralnego to kup sobie te kabelki co mam, czyli Ultralink Matrix 2 MTP 12. Jak chcesz dodać jasności w brzmieniu to zobacz na kable posrebrzane np. QED SILVER ANNIVERSARY XT, QED Genesis Silver Spiral. Jak dodać dołu to np. XLO HTS 12, Audioquest Rocket 88. Z dobrych kabli polecanych na forum mozna przetestować: Albedo Blue, WireWorld Luna, Kimber kable, Linn k20, Tellurium Q Blue, Furutech U-2T. Tylko najpierw sobie pomoże wyporzycz i zobacz czy coś usłyszysz. Kupić dobre i drogie kable dla samej satysfakcji posiadania, to chyba mija się z celem i taką kasę lepiej dołożyc do kolumn czy elektroniki. Jak chcesz niedrogie i dobre kable do KD czy nawet stereo to Cordial CLS lub Procab LS.
 

bandzior-1

New member
Witam
Posiadam kolumny fronty takie jak w temacie, chciałbym kupić sprzęt stereo wzmacniacz do 3000 zł. Poproszę o poradę jaki będzie odpowiedni.
Chciałbym również zespolic że wzmacniaczem tv, Xboxa, tuner nc+, dotychczas miałem amplituner i podłączenie było banalne po hdmi....a jak będzie że wzmacniaczem stereo??
Pozdrawiam
 
Do góry