Jaki Amplituner do Tonsil Altus 200?

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam , jestem nowicjuszem na tym forum , odrazu zaznacze również że nie jestem żadnym audiofilem :) . Posiadam w domu kolumny Tonsil Altus 200 ( które grały dobre kilka lat niestety pod mikrowieżą;/) i sie zastanawiam czy dobrym rozwiązaniem będzie podłączenie ich pod amplituner AV ( w grę wchodzą ampli do kina domowego ponieważ chce podłączyć to pod TV i korzystać również z konsoli oraz odtwarzacza BR) . Pokój 20m2 , jeśli chodzi o wykorzystanie to 60% muzyka(głównie elektroniczna:trance,electro,dubstep) , 40 % konsola i odtw.BR . Jaki amplituner polecilibyście ? Chciałbym przeznaczyć na niego w granicach 1500-1700 zł
 

rafal735r

New member
Nie musisz kupywac amplitunera wielokanalowego zeby podpiac pod niego Blu-raya czy TV. Moze byc ampli stereo. W zasadzie "musi" byc, a nie "moze" lub wzmacniacz jezeli nie zalezy ci na radiu.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
:) to już chyba wszystkie popularne marki zostały wymienione oprócz Onkyo. Tak jak wcześniej wspomniałem mam małe pojęcie na temat sprzętu tego typu , szczerze bardziej mi zależy na jakości dźwięku niż na tym żeby był jakiś niesamowity bas , oczywiście w odpowiednich momentach powinno "tąpnąć" . Więc może kierując sie tym coś by sie wybrało . Czytałem opinie że Yamaha ma dość czysty dźwięk , Harman lepiej radzi sobie z tonami niskimi , nie wiem jak wyżej wymienione Denon i Pioneer
 
I

irek6311

Guest
Budżet masz skromny więc Harman Kardon odpuść bo te poniżej Harman Kardon AVR 265 to słabe konstrukcje (W) i awaryjne ,
Onkyo - TX-NR609 lubTX-SR608 polecę bo grają dobrze ,

Yamaha RX-V671
też gra dobrze i warta uwagi ,
tak ogólnie pisząc to z Altus 200 każdy z tych amplitunerów zagra dobrze bo kolumny mają tylko duże wymagania vs znamionowa moc wyjściowa (W) i wydajny zasilacz .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie wspominasz o dokupieniu reszty kolumn więc zaproponuję Ci Harmana HK3490, mocniejszy od ampli kinowych w tym budżecie i lepiej zagra.
Nie ma też problemu z podłączeniem do niego konsoli i innych urządzeń.
 
Do góry