Jaki amplituner do tego zestawu?

viperski

New member
Chyba czas się przekonać jak naprawdę grają głośniki, mam nadzieję że będę pozytywnie zaskoczony po zmianie amplitunera. A może nie warto...? Liczę na poradę i opinie.

Aktualnie używam HK AVR171. Fajnie bo jest aplikacja na telefon, dwa wyjścia hdmi, airplay
Głośników jest pięć i tak zostanie.
Fronty to quadral platinum m40
Center mission m6ci, tyły mission m63
Jest woofer Wharfedale powercube ale źle usytuowany i mało z niego korzystam, bo psuje tylko. To na oddzielny temat sprawa.
Pomieszczenie 40mkw plus otwarta kuchnia.

Przyszło mi do głowy żeby zmienić amplituner, ale na jaki?
żebym poszukiwań i odsłuchów nie zaczynał od zera, zdecydowałem się tu poprosić o poradę.
Budżet powiedzmy 6tys, ale gdyby moje ucho odczuło wyraźną różnicę po dołożeniu jeszcze 30% to jest taka możliwość.

Aha, zależy mi na jak najlepszej jakości przy słuchaniu muzyki stereo (chociaż 80% dzwięku z glosników to tv/film)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Za 6-9k kupisz porządny amplituner, który na pewno rozłoży na łopatki obecny.
To bez dwóch zdań. Jest jeszcze pytanie czy musi to być jeden klocek?
Jeśli nie koniecznie to może lepiej podzielić budżet na powiedzmy połowę i kupić fajny amplituner z pre-out i wzmacniacz?
Łączysz to ze sobą i masz zadowalający dźwięk w kinie i jeszcze lepszy w stereo.
Pomyśl czy takie rozwiązanie nie byłoby lepsze?
 

viperski

New member
Wiem, że byłby to optymalne rozwiązanie, myślałem o tym.
Ale...
Dodatkowy klocek, dodatkowy pilot, a muzyka w stereo to może 15% pracy sprzętu u mnie.
Stawiam więc na porządny amplituner z naciskiem na jego stereo, bo wychodzę z założenia, że taki poradzi sobie z filmami, grami, telewizją i tak lepiej niż to co mam teraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry