Jaki amplituner do ok. 2000zł do KODA AV-702v2 (5.0)

vvilk

New member
Witam.

Po wielu dniach przeglądania postów na wielu forach niestety dalej potrzebuję pomocy w wyborze.
Mam zestaw głośników Koda AV-702v2 (5.0) i poszukuję do niego amplitunera.
Nie jestem audiofilem ale uszy mam zdrowe :)
Wcześniej miałem zestaw Koda AV-707 + SW100 i amplituner Koda AV-6330 i według mnie zestaw grał przyzwoicie.

Opis sytuacji:
- Pokój ok 20m otwarty na aneks 10m.
- Słucham głównie rocka (Metallica, Marilyn Manson, Slipknot) ale też radia Eska, Eska Rock itp. Oczywiście najważniejsze aby Metallica brzmiała najlepiej :)
- Lubię dźwięk dynamiczny i soczysty basik.
- Potrzebuję HDMI audio w amplitunerze ponieważ narazie filmy oglądam z laptopa, który ma tylko takie wyjście.
- Telewizor mam FullHD ale nie zależy mi na skalerach w amplitunerze
- 80% muzyka i 20% film ale świadomie nie chcę stereo i godzę się na kompromis jakim jest amplituner

Chciałbym kupić sprzęt za ok. 2000zł ale jeśli byłby tańszy to bym się nie obraził.
Mam już kilku faworytów:
- Denon 1909 - bardzo mi się podoba wizualnie
- Yamaha 661 - słuchałem u kolegi. W 5.1 ok ale w stereo brakowało mi trochę basu (głośniki Magnat monitor 1000)
- H/K 255 - też ładny i podobno dobry w stereo
- Onkyo odpada "za twarz" (żona też ma coś do powiedzenia) :)

Teraz jeszcze pytanka:
1. Czy Yamaha HTR-6060 to to samo co V-661?
2. Czy jest sens dopłacać ok 800zł do 663 jeśli nie potrzebuję 7.1 audio HD?
3. Który sprzęt będzie odpowiedni do moich warunków (pomieszczenia i gustu muzycznego)?

Dzięki za wytrwałość w czytaniu i ewentualną pomoc w wyborze.
.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
vvilk napisał:
1. Czy Yamaha HTR-6060 to to samo co V-661?
2. Czy jest sens dopłacać ok 800zł do 663 jeśli nie potrzebuję 7.1 audio HD?
3. Który sprzęt będzie odpowiedni do moich warunków (pomieszczenia i gustu muzycznego)?
1. Prawie. Podobno HTR6060 jako klocek zestawowy jest okrojony o drugą strefę i trigger 12V. Chociaż zdaje się, że widziałem te wyjścia na tylnym panelu (mogą być nieaktywne).
2. Nie sądzę - jedyny powód to ten, że 663 kupisz jeszcze czarny, a 661/6060 są już dostępne raczej tylko w wersji "tytan". 661 przetwarza multichannel LPCM, więc z odtwarzaczami, które dekodują do zwykłego strumienia wielokanałowego będzie OK (w zależności od jakości algorytmów dekompresji w odtwarzaczu dźwięk może mieć różną jakość).
3. Ja się zdecydowałem na 6060 - wolę stereo, ale w kinie efektówki są jednak ważne, dlatego do całości wepnę NADa 325BEE jako końcówkę mocy (w końcu z wymienionych przez Ciebie ampli tylko Yamaha ma pre-out, mimo iż jest chyba najstarszym modelem). Do "basika" to zwykle HK go najbardziej podkreśla. Polecam odsłuch.
 

don111

Banned
te Kody mają niską skuteczność i pod słabymi amplitunerami Denona i Yamahy dużo z nich nie wyciśniesz, może lepiej by tu HK wypadł, ale z drugiej strony możesz wziąść tą Yamahę (ma pre out) i tak jak kolega wyżej dokupić do tego wzmacniacz stereo , razem wyjdzie cenowo podobnie jak z samym HK a zagra na pewno zdecydowanie lepiej
 

vvilk

New member
Tylko powstaje pytanie czy naprawdę tego potrzebuję.
Sprzętu będę używał bardzo rzadko bo cały dzień pracuję. W pokoju obok śpi małe dziecko więc odpada głośne oglądanie filmów. W modelu 661 podobała mi się w związku z tym opcja "Night Listening Enhancer".
Druga sprawa, że miałem zestaw
koda 6330, AV-707 + SW1000 i byłem zadowolony z dźwięku. Co bym teraz nie kupił to będzie na pewno lepsze. Lubię dobry sprzęt, podobają mi się zestawy po 10-20k za każdy komponent ale nie tędy droga (za wąską mam kieszeń) :)
Chciałbym więc uniknąc kupowania sprzętu "na wyrost" a niestety często w odpowiedziach do innych wątków to się zdarza.
Dla przykładu przytoczę moją przygodę z przed 3 dni z MM:

Kupowałem dla babci monitor do komputera bo stary sprzęt zaliczył zgon.
Stanąłem więc przed monitorami i ogłądam. Najtańsze były LG i Samsung 0k. 450zł.
Podchodzi młody sprzedawca (pozdrawiam) i pyta:
- Może pomóc coś dobrać?
- Tak. Potrzebuję najtańszy monitor dla babci. Korzysta tylko z Worda, Internetu i E-maila
- Ok. (30s. namysłu). Polecem ten (cena 850zł).
- Dlaczego???
- Ma dobry czas reakcji, świetnie sprawdza się w grach... :confused:
Opowiadał jeszcze ze 2 minuty ale dalej już go nie słuchałem. Kupiłem najtańszego samsunga 19" i już. Babcia jest wniebowzięta bo miała wcześniej 15" CRT. Gdybym kupił ten za 850 też by jej się podobał, ale dopłaciłaby 400zł za coś czego prawie nie zauważy i nie będzie z tego korzystać.
Tego chciałbym właśnie uniknąć. Oczywiście jeżeli przekonacie mnie do sprzętu za np. 2500zł i będzie to dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem niż np. Yamaha 661 za 1300zł to wcale nie twierdzę, że nie wydam tyle. Wole kupić raz a dobrze niż za chilę kombinować jak to szybko na allegro sprzedać z jak najmniejszą stratą.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Dlatego lepiej teraz kupić yamahę za 1200-1300 PLN (za tyle są na allegro, baaa, nawet jeden sprzedawca z Wrocka ma je zarówno po 1199 jak i 1299). Jak uznasz, że jednak chciałbyś poprawić stereo, to zawsze możesz dokupić końcówkę mocy za pozostałe 1200-1300PLN i cieszyć się jeszcze lepszym dźwiękiem.
 

vvilk

New member
Niedawno na allegro był do sprzedania używany Denon 1908 za 1100zł.
Trochę żałuję, że go nie kupiłem. :(
Ciekawe tylko czy słusznie? Byłby lepszy od Yamahy 661?
Jeszcze jedno pytanie:
Na ile przyszłościowy jest sprzęt bez dekoderów hd?
 
Ostatnia edycja:

vvilk

New member
Zauważyłem, że powoli zaczynają spadać ceny amplitunerów. Chyba odłożę zakup o jakiś miesiąc i być może wybór będę mial jeszcze trudniejszy. :roll:
 

vvilk

New member
W związku z tym, że ceny trochę spadły, zdecyduję się chyba na Yamahę 663.
Doradźcie mi tylko czy warto zmieniać moje Kody av-702v2 na Dali Concept 6? Odczuję jakąś znaczącą różnicę? Przypomnę, że głównie słucham rocka i metalu oraz tego co leci w radiu.

Ps. Może Nasz Blackninja ma dobrą cenę na taki zestaw?
 

vvilk

New member
Decyzja o amplitunerze podjęta i mam zastanawiam się tylko czy przy okazji nie zmienić głośników.
W zestawie z Yamahą mogę kupić Dali Concept 6 lub Yamaha NS-8900.

1. Czy opłaca się dokładać 1000zł do 8900?
2. Właściwie czy różnica będzie duża w porównaniu z Koda AV-702v2, przy słuchaniu rocka?
3. Czy według Was Dali i Yamaha wogóle nadają się do słuchania rocka? (lubię jak jest trochę niskich tonów z głośników ale bez przesady).
4. Czy zamiast inwestować w kolejny zestaw 5.0, czy lepiej kupić dobrego suba do mojego zestawu Kody?

Proszę o odpowiedź bo muszę szybko kupić sprzęt dopóki Żona daje mi w tej sprawie wolną rękę.
Jak to mówią w reklamie pewnego sklepu:
"TY TU URZĄDZISZ" :krol:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Według mnie zarówno seria Concept, jak i Ikon od Dali nie nadają się do rocka (do klasyki tak, do jazzu jak najbardziej, ale w rocku czegoś im brakuje, trudno powiedzieć czego, może są za bardzo szczegółowe i góra zaczyna dominować)...

Co do niskich tonów, to niby Dali opisywane są jako kolumny z mają ilością niskich tonów (przynajmniej do modelu 6), ale jak się je odpowiednio ustawi, to raczej nie powinno być problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry