Jaki amplituner do odtwarzacza BD ?

avidya

New member
blackninja, jaki amplituner wchodziłby w grę pod Blue Ray? i jak przrdstawiają się ceny takich amplitunerów? mam zestaw 5.1, rozumiem, że dźwięku HD można słuchać na kolumnach 5.1 z równie dużą przyjemnością,jak na 7.1?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gaduliks napisał:
Witam!!
Mam pytanie czy do odtwarzacza BD potrzebny jest jakiś lepszy amplituner ?
Czy wystarczy zwykły 7.1 kanałowy ?

jeszcze miesiąc temu, napisałbym że MUSISZ kupić AmpliTuner z dekoderami dźwięku HD. :krol:

Teraz właściwie juz wiem ze jest NIE POTRZEBNY.
Mam około 200 płyt DVD z tego 50 to koncerty rockowe.

Tylko jedna z tych płyt ma dźwqięk NEO6, reszta to zwykłe 5.1

Mam 20 płyt Blu-Ray z tego 7 to znowu koncerty.
Większość niestety to znowu 5.1. Jedyna która ma dżwięk TrueHD "jest nie do słuchania" przynajmniej dla mnie.

Pewnie nieprędko doczekasz się dobrego koncertu z dźwiękiem z HD, tak jak ja poza koncertem Erica Claptona na DVD nie doczekałem sie innych na Neo6:

Filmy, tu jest jeszcze gorzej, nikt nawet dzisiaj nie "robi" innego dźwięku jak najwyżej DTS a to jest 5.1


Po co więc amplituner 7.1 z dźwiekiem TrueHD. Ano dlatego ze technologia już jest i jest TANIA. Wiec amplituneromakerzy (Onkyo, Denon, HK itp itd ) robią, tanie, świetne A/V ale nie wynika z tego właściwie nic. :(


Myślę, że w sumie NIE warto dzisiaj kupować 5.1, ale majac 7.1 "z dekoderami HD" posłucha sie jedynie symulacje 5.1 na kolumnach 7.1 co zresztą nieźle brzmi.
Jeżeli kiedyś uda Ci się trafić na dobry film lub koncert z dźwiękiem HD to będziesz miał przyjemność posłuchać go tak jak brzmiał na koncercie. Na allegro.pl nowy, bardzo dobry amplituner z dekoderami HD 7.1 kosztuje juz od 1200-1500zł :???:
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
Filmy, tu jest jeszcze gorzej, nikt nawet dzisiaj nie "robi" innego dźwięku jak najwyżej DTS a to jest 5.1



Gucio nie jest tak tragicznie wiadomo nie jest tez rewelacyjnie ale filmy z
DTS HD MA sa dla przykaladu
RONIN
DIE HARD 3,4
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A czy nowe odtwarzacze nie mają wbudowanych dekoderów wielokanałowych? Bo jeśli tak, to wystarczy amplituner z pre-in.

ArtS :)
 

Mnieteq

New member
Nie wiem jakie wy macie filmy, ale moje BD w wiekszosci sa TrueHD lub Master Audio HD :) Byc moze ja tylko takie wybieram, choc oczywiscie duzo jest zwyklych DD 5.1
 
Do góry