Jaki amplituner do moich potrzeb?

bayer

New member
Witam,
Chcę zrobić porządek ze swoim audio w małym salonie na poddaszu (dużo skosów i kartongipsu).
Obecnie mam stare kino domowe JBL ESC200 5.1 z pasywnym subwooferem i kolumny Alton 80 z nowymi głośnikami. Sygnały dźwięku to: BD Samsunga, nbox, iPad, xbox i tv 42lm860. Mam jeszcze wpięty do sieci dysk z mp3. Hdmi musi przepuszczać 3d.
Utknąłem z wyborem amplitunera. Myślałem nad Pioneer vsx-922, bo jest w cenie Denona avr1713, czyli około 1850zł. Zaciekawiła ,mnie również Yamaha rx-v673.
Dużo osób poleca Denona avr2113, ale ten jest 400zł droższy i nie wiem, czy jest sens dokładać.
Może za wysoko celuje i vsx527 za około 1200zł wystarczy do moich potrzeb?
Słucham głównie muzyki z Internetu, obsługuje ją już ipad, nbox i BD.
Zależy mi na poprawie dźwięku z Internetu i efekcie pełnego dźwięku, głośno nie będę słuchał.
Basy z Altonów lub zostawię wzmacniacz JBL, aby napędzał pasywny subwoofer.
Nie mam pojęcia ile warte są moje głośniki odsłuchowo i z jakiego pułapu cenowego musiałbym kupić inny zestaw, aby usłyszeć wyraźną poprawę dźwięku.
Z góry dziękuję kolegom za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

bayer

New member
Udało mi się pojechać i odsłuchać sprzęt w stereo na głośnikach JBL.
To jest moja subiektywna ocena brzmienia tych amplitunerów.
Pioneer vsx922 (ten chciałem kupić) grał czysto, wyraźnie górą, dół był płytki, bez subwoofera ani rusz.
Yamaha rx-v673 grała bez polotu.
Harman Kardon AVR365 jakoś nie zachwycił.
Denon AVR1713 spodobał mi się, dźwięk był pełny, góra miękka, a dół wypełniony.
Onkio 616 zagrało podobnie do Denona.

Nie mieli w sklepie Denona AVR 2113, więc odpuściłem sobie i kupiłem 1713.

Na końcu zagrał wzmacniacz stereo Pioneera i napiszę tym co jeszcze nie wiedzą, jest o połowę tańszy, a żaden amplituner nie dorówna mu w dźwięku stereo.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dopisz jeszcze na jakich kolumnach grały te ampli i na jakich wzmak. Napisałeś, że JBLe, ale jaki model? I czy te same były na ampli i wzmaku czy do wzmaka poszły inne :)
 

bayer

New member
Wzmacniacz poszedł na tych samych kolumnach, ale nie wiedząc na 100% powiedziałbyś słuchając, że to inne kolumny. W moim odczuciu dźwięk był o 30% lepszy. Modelu kolumn nie znam, to była "średnia" półka, coś około 1000zł. Wzmacniacz Pionieera za 950zł o model też nie pytałem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeśli maskownice głośników były prostokątne i raczej w górnej części kolumn to pewnie "JBL Loft". Jeśli maskownice były futurystyczne w kształcie trójkątów/rombów to "JBL Studio 180/190". Ewentualnie duże, masywne, klocowate "JBL ES80". Inne JBL są już droższe :)
 

bayer

New member
No to się dowiedziałem, kolumny JBL ES90 i wzmacniacz Pioneer A-30-K, bo nie sadzę, że A-10-K, za fajnie to grało.
 

bayer

New member
Miałem na ten krótki odsłuch tylko godzinę, sprzęt staraliśmy się ustawić w tryb Direct.
Pewnie, że po odpowiedniej konfiguracji werdykt mógłby być całkiem inny. Patrząc jednak oczami laika, który wyciąga sprzęt z pudełka, podłącza głośniki i ma ładnie grać, to Denon zrobił dobrą robotę.
Jak już na spokojnie poznałem wszystkie jego funkcje i zachowanie, to widzę, że ma parę wad funkcjonalnych i np. Pioneer był "bogatszy" w tej samej cenie.
Jeśli chodzi o brzmienie, to jestem zadowolony z wyboru. Denon całkiem fajnie radzi sobie z moimi słabymi Altonami 80. Dźwięk jest przyjemny i nie męczy. Wyboru nie żałuję, bo w końcu o dźwięk tu chodzi.
 
Do góry