jaki amplituner do kolumn dali zensor 7

laki6666

Klub HDTV.com.pl
vip
witam
w takim razie przekonaliscie mnie

prosze powiedziec jakiwzmacniacz znalałem
oferte za 1800zł nowy
Marantz PM6005
 

lobos

New member
Bez reklam
Zapytaj Blackninja jak stoją u Niego? Ewentualnie podzwoń po sklepach i po negocjuj trochę ;-)
Radziłbym jednak posłuchać kilku wzmaków w podobnej cenie i wtedy będziesz miał pewność najlepszego wyboru.
Oczywiście z tym odsłuchem to wiadomo jak jest... Raz, że czas a dwa nie wszędzie jest to co byśmy chcieli.
Poza tym co raz częściej wołają kasę i robią ogólnie łaskę.
 

popej

New member
w takim razie przekonaliscie mnie
:)
Brzmienie sprzętu zależy od kolumn i akustyki pomieszczenia. Współczesny wzmacniacz w tym układzie pełni nieistotną rolę, bo po prostu jest dobry. Tak się złożyło, że nowoczesne technologie poprawiające wady kolumn i akustyki są dostępne w amplitunerach KD, to jest np. system Audyssey MultiEQ XT w SR6008. I masz wybór: skonfigurować sprzęt tak, jak doradzają konserwatyści albo spróbować nowego ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zrobiłbym jak radzą koledzy, np.:
Radziłbym jednak posłuchać kilku wzmaków w podobnej cenie i wtedy będziesz miał pewność najlepszego wyboru.
Zdecydowanie. Najlepiej w podobnej kwocie posłuchaj, oraz koniecznie amplitunera kinowego. Spróbuj posłuchać np. czegoś ze stajni Harmana i Yamahy (zupełnie odmienne granie), lub czegoś po środku, Denona, Marantza. Nie chcę sugerować brzmienia, by niektórzy nie twierdzili, że to efekt psychologii, sugestii oraz osobistych wycieczek.
Jeśli chodzi o wygodę amplitunera kinowego, dziś co raz więcej sprzętu stereo jest mniej konserwatywne i ma np. gniazda cyfrowe przybliżające je do nowoczesności
 

myty

New member
Wreszczcie jeden człowiek dał sie przekonać nad wyższościa wzmacniacza nad amplitunerem. A przecież niedowiarków można wysłac do sklepu i niech usłysza sami jak gra ampli w stereo.
U mnie Dali Zensor7 graja z Denonem PMA720AE. Potencjometry bas i treb ustawione na zero. Jak dodam vol tak na godz.11 to szklanki w komodzie zaczynaja drzeć. Nigdy nie grał głosniej jak na 11.30. A salon z kuchnią to jakieś 38 m2, wiec basu z Zensorami Ci na pewno nie zabraknie. Góra dla mnie - igła, ja nie lubię jak mocno cyka, średnica swietna, dużo muzyki w okół. Ponoc z Marantzem Zensory grają podobnie, wszak to ta sama stajnia. W tamtym tyg na alledrogo poszedł PMA 1520 za 2tys. To był strzał dla Ciebie.
pozdrawiam myty
 

lobos

New member
Bez reklam
Cenę skonsultuj z Blackninja. Może będzie jeszcze lepiej?
To Czarodziej w tej kwestii, więc warto zapytać ;-) :-D Ja w Saturnie widziałem za 1999zł.
Natomiast co do tego połączenia to wg. mnie wypada świetnie!
Wracając z pracy wpadłem na chwilę do Saturna i jakieś pół godzinki posłuchałem sobie zestawu: Marantz PM6005+CD6005+Dali Zensor 7.
Muzyka z pena od rocka po szybsze bity. Przyznają, że jestem pod wrażeniem! :shock:
Czysto, muzykalnie, świetna scena, dobry bas…
Niskie tony nie aż takie jak w moich Klipsch, ale…
Kiedy poruszyłem pokrętłem basu w prawo było na prawdę super! :-D
Porównując Dali do moich kolumn to są niepozorne maleństwa, ale potrafią zaskoczyć!
Pytanie czy słuchanie na dłuższą metę z podbitym basem nie wpłynie negatywnie na głośniki??? :confused:
Druga sprawa, która najbardziej mnie poruszyła to moc… O co tu chodzi…?
Mój SR6008 dają volume na 70/98 i jest głośno, ale kiedy w PM6005 (który nie jest mega mocny) dałem lekko w prawo (ok. godz.10) było nie dość, że już dość głośno to w dodatku dźwięk dostał "kopa" tzn. było dużo bardziej dynamicznie!
Nie było osoby, która przechodząc obok nie zatrzymała się na chwilę ;-)
Czy amplituner po kalibracji aż tak "podcina skrzydła"???

Tak czy inaczej Kolego laki6666, mogę z czystym sumieniem polecić Ci zestawienie PM6005+Zensor 7 ;-)

P.s. w dodatku odsłuch był na wielkiej hali a w warunkach domowych powinno być jeszcze lepiej.
Muszę chyba wypożyczyć gdzieś wzmaka na weekand i przetestować na moich kolumnach ;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Cenę skonsultuj z Blackninja. Może będzie jeszcze lepiej?
To Czarodziej w tej kwestii, więc warto zapytać ;-) :-D Ja w Saturnie widziałem za 1999zł.
Natomiast co do tego połączenia to wg. mnie wypada świetnie!
Wracając z pracy wpadłem na chwilę do Saturna i jakieś pół godzinki posłuchałem sobie zestawu: Marantz PM6005+CD6005+Dali Zensor 7.
Muzyka z pena od rocka po szybsze bity. Przyznają, że jestem pod wrażeniem! :shock:
Czysto, muzykalnie, świetna scena, dobry bas…
Niskie tony nie aż takie jak w moich Klipsch, ale…
Kiedy poruszyłem pokrętłem basu w prawo było na prawdę super! :-D
Porównując Dali do moich kolumn to są niepozorne maleństwa, ale potrafią zaskoczyć!
Pytanie czy słuchanie na dłuższą metę z podbitym basem nie wpłynie negatywnie na głośniki??? :confused:
Druga sprawa, która najbardziej mnie poruszyła to moc… O co tu chodzi…?
Mój SR6008 dają volume na 70/98 i jest głośno, ale kiedy w PM6005 (który nie jest mega mocny) dałem lekko w prawo (ok. godz.10) było nie dość, że już dość głośno to w dodatku dźwięk dostał "kopa" tzn. było dużo bardziej dynamicznie!
Nie było osoby, która przechodząc obok nie zatrzymała się na chwilę ;-)
Czy amplituner po kalibracji aż tak "podcina skrzydła"???

Tak czy inaczej Kolego laki6666, mogę z czystym sumieniem polecić Ci zestawienie PM6005+Zensor 7 ;-)

P.s. w dodatku odsłuch był na wielkiej hali a w warunkach domowych powinno być jeszcze lepiej.
Muszę chyba wypożyczyć gdzieś wzmaka na weekand i przetestować na moich kolumnach ;-)

Lobos usłyszałeś właśnie różnicę pomiędzy odsłuchem muzyki stereo na zestawie stereo a amplitunerem do kina domowego....;-) Sam więc widzisz i słyszysz że jak muzyka to tylko wzmak, źródło i 2 głośniki (chyba że koncerty 5.1 to co innego) jeśli kino to ampli + reszta kolumn.
Ja swoje głośniki odsłuchiwałem tylko na wzmacniaczu i cd, po mnie koleś te same głośniki podpiął pod ampli denona avr1000, normalnie jak by głośniki straciły z 50% tego czego oferowały na wzmacniaczu. Ale klient był zadowolony i kupił....;-)...
Witamy kolegę w klubie tych co usłyszeli i uwierzyli...;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Bipo,
Przyznaję się, że przy odsłuchu zawsze brałem amplitunery z racji tego, że nastawiłem się na kino.
Nie wiedziałem chyba co tracę w stereo... Przyznam, że jestem w szoku! Nie przypuszczałem, że jest aż taka różnica!
Chodzi mi głównie o ten "pazur" i dynamikę która wzrasta z najmniejszym podkręceniem głośności in plus.
Nie mam obecnie na tyle wolnej gotówki, żeby wypożyczyć wzmaka za kaucją, ale wybiorę się chyba na jakiś odsłuch tylko muszę namierzyć salon z moimi Klipsch i podepnę je do kilku wzmacniaczy. Jestem strasznie ciekaw czy będzie aż taka różnica? :-D
Jeśli tak to muszę zbierać dodatkowe 2 tys. na wzmacniacz stereo ;-) Żona mnie zabije! ;-)
Droga ta nasza pasja... ;-) Ja dopiero odkrywam powoli ten Świat, ale znajomy śmiał się, że jeszcze nie raz wymienię sprzęt czy poszczególne elementy systemu zanim "usiądę na dupie" ;-) :D :popcorn:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo,
Przyznaję się, że przy odsłuchu zawsze brałem amplitunery z racji tego, że nastawiłem się na kino.
Nie wiedziałem chyba co tracę w stereo... Przyznam, że jestem w szoku! Nie przypuszczałem, że jest aż taka różnica!
Chodzi mi głównie o ten "pazur" i dynamikę która wzrasta z najmniejszym podkręceniem głośności in plus.
Nie mam obecnie na tyle wolnej gotówki, żeby wypożyczyć wzmaka za kaucją, ale wybiorę się chyba na jakiś odsłuch tylko muszę namierzyć salon z moimi Klipsch i podepnę je do kilku wzmacniaczy. Jestem strasznie ciekaw czy będzie aż taka różnica? :-D
Jeśli tak to muszę zbierać dodatkowe 2 tys. na wzmacniacz stereo ;-) Żona mnie zabije! ;-)
Droga ta nasza pasja... ;-) Ja dopiero odkrywam powoli ten Świat, ale znajomy śmiał się, że jeszcze nie raz wymienię sprzęt czy poszczególne elementy systemu zanim "usiądę na dupie" ;-) :D :popcorn:

Nioo niestety hobby nasze tanie nie jest...;-(, ale wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu. Ja np. cieszyłem się ze sprzętu, który miałem poprzednio przez 10 lat. Dopiero ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć i zmienić na coś lepszego, a tak przez tyle lat cieszyłem się tym co miałem i nie zmieniałem nic przez ten szmat czasu...;-) Co nie którzy w miesiącu potrafią coś zmienić, bo za każdym razem coś nie pasuję. Ja sobie postanowiłem, że w tym roku jak uda mi się i wymienię oraz odświeżę sprzęt, to przez następne 10 lat znów nic nie będę zmieniał tylko cieszył się dźwiękiem i obrazem....;-)
Ponadto ostatnio byłem u kolegi na jego 55tych urodzinach gdzie muzyka leciała ze sprzętu, który miał ok.20paru lat. Posiada on niesamowitą kolekcję płyt cd oraz winylowych którą rozszerza co miesiąc. Po 300 winylach przestał liczyć a teraz sam nie wie ile tego ma, a zajmuje to mu pół ściany. Jest to osoba, która słucha muzyki i cieszy się nią, a nie słucha kabli głośnikowych, zasilających, interconektów i innych dupereli...;-) też tak chciałbym...;-)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jestem po kolejnym odsluchu. Poprzednio były Wharfedale diamond 240, MA MR6, Dali Z7, JBL studio 270 wygrały Zensory. Wczoraj na warsztat poszly Klipsche RP260, MA BX5, Paradigm Monitory i Focale 716. Wszystko to gralo na Denonie PM720.

Zostały Zensory jako wygrane poprzedniego odsluchu i z obecnego Paradigm i Focale. Trzy pary suoer kolumn. Focal drogi ale gra naprawde dobrze, rowno ale dla mnie troszke za sucho i za sterylnie. Paradigm, to loudness loudness samo bum bum i cyk cyk, srednica nie istnieje.

Lobos po twojej namowie pojechalem nastawiony na klipscha, który mial miec niby super bas i w ogole super brzmienie. Okazalo sie ze bas jest ale jest go stosunkowo malo, gra on raczej samym dolem i brakuje tego wypelanienia miedzy basem a srednica. Gora pasma strasznie natarczywa, wspomagana wysokim srodkiem. Po 15 min odsluchu wylaczylem bo uszy więdły :D


Po odsluchu wielu kolumn wygraly jednak Zensory 7 jako najlepszy stosunek ceny do ich brzmienia. Maja miekki i mocny bas, góra czysta ale nie natarczywa, srodek wyrazny. Fajne brzmienie na rózne okazje. Testowane na Dire straits, Metallice, Megadeth.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zensor 7 to bardzo fajne kolumny. Co do basu w Klipsch jest dominujący to fakt, ale większość wysokie drażnią a dla mnie jest ok ;-)
Zdecydowanie fajniej wypadła w Zensorach średnica i ogólnie stereofonia i pytanie brzmi czy to taka charakterystyka kolumn czy bardzo znaczący wpływ ma to co je napędza (ampli/wzmak)? Muszę to przetestować i wtedy znajdę odpowiedź na wiele moich pytań ;-)

Whiplash
Czyli jednak będą Dali? Denon PMA720 daje z nimi radę?
Jak masz możliwość to odsłuchaj jeszcze tych Heco co kupił Bipo ;-)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Klipsch mial bas taki bardzo niski, bylo go bardziej czuc niz slychac a jak dodamy do tego ten jazgot na gorze pasma to generalnie ten bas zostaje zagluszony i znika. Brakuje tego wypelniania wyzszego basu miedzy niskim a srednica. Dziwnie one graly ale o gustach sie nie dyskutuje.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dla mnie na chwilę obecną najważniejsza jest odpowiedź na pytanie jaki wpływ na dźwięk moich kolumn będzie miał wzmacniacz?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dla mnie na chwilę obecną najważniejsza jest odpowiedź na pytanie jaki wpływ na dźwięk moich kolumn będzie miał wzmacniacz?

No to ja Ci odp. na Twoje pytanie. Sluchalem Rp260 na wzmacniaczu PMA 720 w trybie surowym czyli Source Direct i brzmienie bylo takie jak opisalem. Ty masz ampli wiec zapewne grasz z aktywowanymi wszystkimi wodotryskami typu Dynamic EQ itd. Wtedy to kazda kolumna gra basem i góra tylko, że caly intetes polega na tym aby w Direct brzmienie bylo dynamiczne i spelnialo nasze oczekiwania. Ja kiedys sluchalem muzyki z loudnes teraz tylko direct. Wzmacniacz nie posiada elektronicznych bajerow tylko reugalcje bass treble i ma to do siebie ze pokazuje prawdziwy charakter kolumn bo zadne systemy nie wplywaja na brzmienie tak jak w przypadku ampli.
Oczywiscie to kwestia gustu ale dla mnie klipsch nie nadaje sie kompletnie do sluchania muzyki. Kolumna męczy po 15 min odsluchu.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
No to ja Ci odp. na Twoje pytanie. Sluchalem Rp260 na wzmacniaczu PMA 720 w trybie surowym czyli Source Direct i brzmienie bylo takie jak opisalem. Ty masz ampli wiec zapewne grasz z aktywowanymi wszystkimi wodotryskami typu Dynamic EQ itd. Wtedy to kazda kolumna gra basem i góra tylko, że caly intetes polega na tym aby w Direct brzmienie bylo dynamiczne i spelnialo nasze oczekiwania. Ja kiedys sluchalem muzyki z loudnes teraz tylko direct. Wzmacniacz nie posiada elektronicznych bajerow tylko reugalcje bass treble i ma to do siebie ze pokazuje prawdziwy charakter kolumn bo zadne systemy nie wplywaja na brzmienie tak jak w przypadku ampli.
Oczywiscie to kwestia gustu ale dla mnie klipsch nie nadaje sie kompletnie do sluchania muzyki. Kolumna męczy po 15 min odsluchu.

Co za bzdura. Kolega ma Klipsch rf62 II z onkyo 828 i gra to bardzo dobrze. Jak można takie bzdety wypisywać, że klipsch gra kiepsko.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Dla mnie na chwilę obecną najważniejsza jest odpowiedź na pytanie jaki wpływ na dźwięk moich kolumn będzie miał wzmacniacz?

Żaden wzmacniacz nie pomoże na te nędzne Klipsche 28. Wszyscy trąbią, że to najsłabszy model.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Onkyo 828 to amplituner a wiec brzmienie obrabiane przez elektronike. Pozatym okreslenie bardzo dobrze jest pojeciem wzglednym. Na tym forum polecane jest wiele sprzetów które brzmia bardzo dobrze a na odsluchu wychodzi calkiem co innego..

Bzdety? Dlatego, że pisze opisuje swoje odczucia, które wyrobilem sobie na odsluchu a akurat nie wpisuja sie one w Twoje zdanie nt. Klipscha? Mam napisac ze jest to super brzmiaca kolumna skoro mnie sie ona nie podoba?
 
Do góry