jaki amplituner do kolumn dali zensor 7

laki6666

Klub HDTV.com.pl
vip
kupiłem kolumny dali zensor 7 i posiadam starą yamaha rx-v596 amplituner
zastanawiam się nad kupnem amplitunera lubię posłuchać dobre stereo ale tez myśle nad rozbudowa do kina
ale 70 procent stereo dobre sobrze by było dobrac do tych glóśników
budrzet do 3000zł może być tez uzywany
 

SternQuest

New member
Z tym budżetem celowałbym w Denona X3000 lub Onkyo TX737. Zaleta Denona wyjście pre-out do dalszej rozbudowy stereo. Onkyo za to moim zdaniem bardzo dobrze brzmi z Zensorami. Mam te same kolumny + Onkyo tx636 i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku.
Jeżeli jednak w większości słuchasz muzyki na pewno za jakiś czas zainteresujesz się wzmacniaczem stereo do kolekcji :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Hm z tymi wzmakami to różnie, do Zensorów poszedlbym w Marantza, sporo szczegółów i przyjemne granie takie jak na Zensory przystało, ja mam hk i też mi pasuje ale póki sam nie posłuchasz możemy tylko zasugerować...
 

laki6666

Klub HDTV.com.pl
vip
i mam jeszcze dylemat bo może bym dołożył i kupił głosniki b&w 683 v2 tylko nie zdżyłem ich posłuychać fakt że cena 5600 a za te dałem 3300zł i nie wiem do końca czy poprawie sobie stereo i oczywiście zmiana amplitunera cały czas wchodzi w grę
 

SternQuest

New member
i mam jeszcze dylemat bo może bym dołożył i kupił głosniki b&w 683 v2 tylko nie zdżyłem ich posłuychać fakt że cena 5600 a za te dałem 3300zł i nie wiem do końca czy poprawie sobie stereo i oczywiście zmiana amplitunera cały czas wchodzi w grę

Jeżeli masz same fronty to lepiej kup wzmacniacz stereo, chyba że kino też będziesz rozbudowywał.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wymień najpierw ampli, gdy będzie mało możesz myśleć, nie daj się zwariować takich było czy jest nas tu wielu
 

laki6666

Klub HDTV.com.pl
vip
witam
racja musze kupić dobry amplituner tylko prosze o poradę jaki lubie dynamike i głeboki bas ale i przestrzeń też wokal
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Hmm, bez odsłuchu przekonałem się nie raz różnie bywa. Od kolegi z forum kupiłem ampli w ciemno, najpierw do kolumn podłogowych i było bardzo ok, później kupiłem Zensory i bałem się że hk będzie za ciepły i zbyt skrajny lecz mi bardzo odpowiada a ze sugestii innych pewnie nie bralbym go nawet pod uwagę.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem jeśli masz już kolumny do stereo a lubisz więcej słuchać muzyki to kup lepiej dobry wzmacniacz a wykorzystasz potencjał tych kolumn. Dopiero w późniejszym czasie dokup używkę amplitunera z pre aut jeśli nadal będziesz chciał rozbudować system do kina i dokupić resztę kolumn. Lepiej mieć bardzo dobre stereo 2.0 niż do d...y kino 5.1. Kolumny znam bardzo dobrze więc wiem co potrafią odnośnie porównania z b&w to nie masz co żałować. Nie dość że kolumny droższe to i bas będziesz miał dużo mniejszy a górę lekko słabszą.
Wracając do stereo to ze swojej strony polecam abyś do zensorów dokupił:
- Nad 326bee
- Denon Pma720
- Marantz 6003
A jeśli zależy Ci na radiu i amplitunerze to kupujesz to co wyżej plus:
- denon avr 3312 używkę z pre autem
Mieścisz się w budżecie a masz dobre stereo z amplitunerem do którego w późniejszym czasie dokupujesz resztę kolumn do kina..;-)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Nasz forumowy cudak hehe w dobrym słowa znaczeniu. Poszukaj po innych tematach jego postów w naszych zestawach na końcu znajdziesz napisz do niego o wycenę.
 

myty

New member
Ja mam zensory 7 które grają z Denonem PMA720AE. Naprawdę gra to dobrze. Wiem z doświadczenia że ampli za 4tys - Denen x4000 nie daje takiemu zestawowi rady. Dobrze ci podpowiadają - kup wzmacniacz.
 

sturek

New member
Moim skromnym zdaniem jeśli ważne jest dla ciebie stereo (70% to dużo) to zakup najpierw wzmacniacz stereo, a do tego jakikolwiek amplituner z opcją preout. Mam porównanie na Monitor Audio Bx6 - amplituner Marantz Sr6006 vs wzmacniacz Marantz PM 6002. W tych samych warunkach (częściowo otwarty salon 33m2) wzmacniacz gra dużo lepiej. Lepsza przestrzeń, bas i dynamika. Oczywiście amplituner ma całą gamę "polepszaczy", ale to jednak nie to samo.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ja ze swojej strony mogę szczerze napisać, że w Twoim przypadku również kupiłbym wzmacniacz.
Amplituner jest do dźwięku wielokanałowego i tyle. Do stereo jest wzmacniacz i tak jak Koledzy piszą nic go nie zastąpi.
Jak chcąc iść na kompromis (kino/stereo) wybrałem ampli, ale już wiem że jak tylko zbuduję cały zestaw 5.1 to będę rozglądał się za wzmacniaczem :)
Co do SR6008 to bardzo fajny klocek. Mam go i jestem zadowolony. Mogę go polecić.
W dodatku z tego co słyszałem bardzo dobrze zgrywa się z Dali.
W stereo daje radę. Tak bym to określił, ale jak usłyszałem podobny zestaw typowo w stereo (wzmak+para kolumn) to stwierdzam obiektywnie, że było lepiej.

Jeśli chodzi o kolumny Dali Zensor 7 to miałem okazję chwilkę ich posłuchać będąc ostatnio przelotem w Saturnie.
Byłem po drugiej stronie sklepu (dział konsol :D) i przyciągnął mnie z oddali dość głośni dźwięk kolumn na dziele AV.
Podszedłem bliżej i co widzę...? Białe Zensor 7 podłączone pod jakiś wzmak Yamahy.
Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony dźwiękiem jaki wydobywał się z tych kolumn.
Ogólnie patrząc na nie wyglądają niepozornie i są niewielkie, natomiast dźwięk wydają potężny!
Bardzo fajna stereofonia, dynamika i przede wszystkim mocny i obszerny bas!
Przyznam się, że byłem w szoku jaki bas wydobywał się z tych kolumn biorąc pod uwagę ich gabaryty!
Wielka hala a czuć było ten dźwięk ;-)
 
Do góry