Jaki amplituner do klipsch f-10?

makakos

New member
Witam!
Od pewnego czasu jestem posiadaczem klipschow f-10. Jestem z nich bardzo zadowolony. Dzielnie nagłaśniają moje 18m2. Słuchałem ich z różnymi amplitunerami. Niestety żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań. Jeśli dźwięk był ok, to brakowało funkcjonalności. A były to stare sony z lat 90 ,philips fa 775 ,hk 3490 , ale najbardziej słuchowo spodobał mi się nasz polski MERKURY unitry-diory.
Teraz do rzeczy. Moje typy padły na nowy sprzęt ,bo chciałbym aby posiadał pilota, wejście cyfrowe optyczne, i odtwarzacz sieciowy. Co będzie dobra propozycja?
- Onkyo tx-8050 ,
- yamaha r-n500,
- hk 3770 (trochę za drogi),
- lub ewentualnie bez odtwarzacza sieciowego KENWOOD ra-5000.
Ten ostatni jest najtańszą propozycja posiada hdmi i dekoder DTS. Jestem ciekaw jak brzmi miał ktoś z nim styczność?
Pozdrawiam Maciej:eek:k:
 

panalgsung

New member
Widze, że szukasz raczej amplitunera stereo, u mnie Klipsche odżyły po bi ampie z amplitunera kina domowego, szukałbym więc możliwie najmocniejszego amplitunera.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znając brzmienie tych kolumny łączyłbym je z amplitunerem o łagodniejszym, równiejszym brzmieniu. Nie słuchałem nowego amplitunera od HK, ale znam brzmienie poprzednika i aktualnym amplitunerów kina domowego HK. Moim zdanie HK powinien pasować. TX-8050 to też dobry amplituner, ale na dłuższą metę może się okazać, że takie połączenie będzie zbyt męczące ze względu na natarczywe wysokie tony. A nie masz możliwości posłuchania tych amplitunerów?
 

makakos

New member
Niestety nie mam takiej mozliwosci :( tez sluchalem poprzednika hk i byl calkiem niezly.Mialem tez ostatnio pozyczony onkyo 604 wielokanalowy. Jego brzmienie w stereo bylo slabe. Gora ok, ale niskie sie zlewaly. Jedno wielkie buczenie. Czy ten onkyo 8050 bedzie lepszy???

wyslane i tyle :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplitunery kd są jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim do filmów. Szczególnie te budżetowe. 8050 zagra lepiej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Widze, że szukasz raczej amplitunera stereo, u mnie Klipsche odżyły po bi ampie z amplitunera kina domowego, szukałbym więc możliwie najmocniejszego amplitunera.
też jestem tego zdania

bi-amp u mnie też bardzo dobrze się sprawdza przy konstrukcji ( DIY ) podobnej do Kliph F10

Onkyo 8050 będzie bardzo dobrym wyborem
jeśli w planach rozbudowa pod kino do Onkyo 6.. ( 609/616/626/636 ) , też bardzo dobrze zagrają w kinie domowym , a w stereo po kalibracji też da sporego kopa - to bardzo mocny amplituner z zasilaczem ponad 600W i spokojnie radzi sobie w systemie 5.1 z frontami w bi-amping
 

makakos

New member
To cenne uwagi.Dziekuje i czekam na dalsze...
A co z yamaha i kenwoodem???
lg l9ii
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Niestety nie mam takiej mozliwosci :( tez sluchalem poprzednika hk i byl calkiem niezly.Mialem tez ostatnio pozyczony onkyo 604 wielokanalowy. Jego brzmienie w stereo bylo slabe. Gora ok, ale niskie sie zlewaly. Jedno wielkie buczenie. Czy ten onkyo 8050 bedzie lepszy???

wyslane i tyle :)
Ja bym szedł w kierunku brzmienia które znasz i Ci się podobało. Co do ceny to na forum jest czarodziej, do, którego zapewne za jakiś czas i ja będę musiał się uśmiechnąć :)
 

g_egorz

New member
I jak wrażenia ? .. Ja również posiadam HK 3770 i zastanawiam się nad zakupem kolumn.. nie miałem możliwości odsłuchu z Klipsch-ami ale Onkyo TX-8050 zagrało z nimi (RF-52) ciekawie tylko z męczącą ucho górą.
 

makakos

New member
Harman gra "kluchowato" wysokie tony nie kłują uszu... Harman 3770 to naprawdę świetny sprzęt. Co do głośników. Dźwięk jest bardzo dynamiczny, bas w sam raz nie przytłacza, czasami potrafi mile zaskoczyć. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Mam wrażenie, że w pokoju powyżej 25m2 by zginęły. Kolumny mają tendencję do mocnych wysokich tonów. Dlatego nie nadają się do nich wzmacniacze grające "konturowo". Np. unitra :) Jedyna wada takiego zestawu to 3770 jest zbyt mocny do tych kolumn. Nie ma to wpływu na jakość dźwięku, ale łatwo można zrobić im krzywdę :) Pozdrawiam

lg l9ii
 
Do góry