Jaki amplituner do kina domowego z dobrym stereo

easy1500

New member
Witam wywołuję odwieczny temat i zaraz na mnie wszyscy naskoczą że z pre outem bo dobrego amplitunera kd z stereo nie ma. Ja jednak jestem uparty i nie mam miejsca na dodatkowy sprzęt jest tylko jedna półka o wysokości ok 42 cm. Obecnie mam jakiegoś denonka av 1306 który w kinie z moimi kolumnami gra dla mnie wystarczająco a stereo jest nie znośne. Kolumny mam według mnie bardzo dobre fronty tonsil scherzo 350 w sinusoidzie 180W ciężkie solidne trumny centralny , sub i tylne jakieś wyższe modele kody. Potrzebuję amplitunera który zagra w stereo choćby na 3+ i będzie wstanie napędzić fronty. Dodam że kiedyś używałem frontów z zwykłym wzmacniaczem stereo panasonica i byłem bardzo zadowolony. Amplituner do 5000 zł i że nie mam zamiaru dokładać dodatkowych głośników 5+1 i nic więcej.

Pozdrawiam Zbigniew
 
I

irek6311

Guest
Yamaha RX-A1050 / Denon AVR-X4100W / Onkyo TX-NR 838 i Faworyt Pioneer SC-LX58 ;)
Co z tej 4 wybierzesz to będziesz zadowolony, miałem te amplitunery, grały z różnymi kolumnami, mi w mniejszym czy większym stopniu się podobały brzmieniowo, dużo zależy od dobranych kolumn, da się wtedy zniwelować ostre czy za ciepłe brzmienie amplitunera, z autopsji nie ma idealnego amplitunera więc trzeba dopasować po prostu kolumny, tyle napiszę.
 

SternQuest

New member
Ja ze swojej strony polecę Ci jeszcze amplituner Onkyo RZ800. Moim zdaniem bardzo dobrze radzi sobie w stereo.
Na odsłuchy najlepiej wybrać się do jakiegoś salonu muzycznego ze sprzętem hi-fi, nie polecam Media Marktów i innych podobnych, chyba że mają specjalną salkę odsłuchową.
 
Ostatnia edycja:

Janusz111

New member
Witam.Aby napędzić te kolumny trzeba mocnego wzmacniacza polecam CA azur 651R (lub 751R) napisz do blecknindzi ma dobre ceny i doradzi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do takich kolumn potrzebujesz czegoś mocnego. Skoro nie masz zamiaru rozbudowywać o wzmak (a szkoda, że w tej cenie wolałbym to rozbić na wzmak stereo oraz amplituner i wszystko zmieściłoby się na półce o wysokości 42 cm) to niestety musisz szukać wysokich modeli amplitunerów, które i tak ustępują dźwiękowo wzmakowi stereo.
To, że nie potrzebujesz nic poza 5.1 nie ma tu nic dorzeczy, gdyż im wyższy model amplitunera tym jest więcej wejść na głośniki, ale korzyści są większe; większa moc, lepsze podzespoły, często lepsza kalibracji i inne.
5 tys. to już miła kwota, która pozwoli Ci szukać właśnie w wysokich modelach. Wszyscy znamy brzmienie Tonsila :) dlatego poleciłbym coś co doda im wigoru, ożywi i nieco rozjaśni oraz skontroluje bas. Na pewno nie polecałbym do tych kolumn nic ciepłego czyli Denon i Harman. Celowałbym raczej w Marantza, Yamahe. Nie jestem też zwolennikiem stereo z amplitunerów Onkyo, ale każdy ma swoje gusta i oczekiwania.
Jeśli nie zależy Ci na najnowszych bajerach, a sądzę że tak, to możesz rozejrzeć się za używkami.
Niedługo np. mam zamiar sprzedać SR7008
 
Ostatnia edycja:

easy1500

New member
Dziękuję za wyczerpujące podpowiedzi.Szczególnie Krzysztofradio trafił w moje gusta, tak właśnie w stereo ma grać, czyli żywo. Obecnie nie mogę tego słuchać nie dość że całkiem płasko niedostatki sopranu basu a średnie za którymi nie przepadam też jakieś takie dziwne, w całym paśmie gra to gorzej niż moja mini wieża sharpa czy audio w samochodzie.
 

easy1500

New member
Już mam swoje typy Onkyo TX-RZ800 lub Yamaha RX-A1050 z wskazaniem na yamahe. Tylko muszę jeszcze rozstrzygnąć w którym jest lepsze stereo ?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dobrze wybrałeś. Te amplitunery grają tak jak lubisz. Tylko nie wiem jak z Twoimi kolumnami się zgrają?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cena tej Yamahy to jakiś absurd. Kiedys w tej cenie można było nabyc model 2xxx lub nawet 3xxx. Z 8xx i 1xxx też szału jakiegoś nie nie spodziewaj ,szczególnie w kwestii basu...
 

SternQuest

New member
Poniżej najnowsza recenzja nowych modeli Onkyo tu konkretnie RZ900, potwierdza się w niej to o czym już pisałem że nowe modele onkyo to amplitunery uniwersalne i muzykalnością w stereo niewiele ustępują wzmacniaczom stereo w podobnej cenie.
Onkyo TX-RZ900
 
I

irek6311

Guest
Używany HK to spore ryzyko przy 4k zł chyba że jeszcze z Gwarancją, te tańsze można odżałować 2k zł czy mniej, z używek Denon/Yamaha/Pioneer te raczej mało awaryjne, można zaszaleć nawet do 4k zł.
 

easy1500

New member
Witam czy warto wydać 2 tyś więcej porównując Yamaha RX-A1050 z Yamaha RX-A2050, może Onkyo TX-RZ800 lub Onkyo TX-RZ900. Czy ktoś je testował ?
 
Do góry