Jaki AMPLITUNER do kina domowego z atmosem?

jawer1

New member
Witam

Obecnie mam starą Yamahę RX-V620 do tego nowe kolumny Magnat Quantum 723
i stare satelity Yamaha NS-E55 z centralnym Yamaha NS-C55.
Do tego dochodzi TV LG 65C8.
Nie mam suba, gdyż puki co Quantum 723 mają wystarczający bas. Może w przyszłości Magnat 302A.
Pokój w którym działa sprzęt ma ok 30m2, ale strefa słuchania muzyki i rozstawienia kolumn ma ok 16 m2. Wiem, że to mało efektywne, ale układ pokoju wymusza taki podział.

Więcej oglądam niż słucham. Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to można przyjąć, że to klasyczny rock.
Chciałbym zmienić ampli na coś nowszego z obsługą Dolby Atmos, ale nie wydać majątku, z założeniem żeby pochodziło przez najbliższych kilka lat. Filmy oglądam tylko z satelity i Netflixa. Mój TV fajnie rozpoznaje Dolby Vision i Dolby Atmos, do pełni szczęścia brakuje tylko amplitunera z sufitowymi głośnikami.
Zastanawiałem się nad DENON AVR-X1500H lub Marantz NR1609.
Proszę o info czy to dobry wybór, a może zaproponujecie coś innego w podobnym budżecie.
Marantza mogę kupić za 1999, a Denona za ok 1650.

Pozdrawiam, Paweł
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wg mnie ani Marantz ani Denon za bardzo do rocka się nie nadają - może idz w Yamahę lub Onkyo ?
 

jawer1

New member
A może jakiś model? Z tym rock-iem to przesadziłem, słucham różnorakiej muzyki, moje dzieciaki przede wszystkim popu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zobacz Onkyo 676 - może uda się kupić w dobrych $ jeśli gdzieś znajdziesz - na pewno lepszy niż te co wymieniłeś.
 

jawer1

New member
Jak napisałem wcześniej kupiłem 686, ale niestety nie wiem czy dobrze zrobiłem (czy nie będę go musiał zwrócić), gdyż okazało się że jak włożę ampli do szafki, to zostaje mi tylko max 1 cm od góry. Boję się, że będzie się za bardzo grzał. Niestety ten Onkyo, nie ma bocznych wywiewów w obudowie.
Napiszcie czy mam się czego obawiać, a może zaproponujecie coś niższego. Onkyo ma 17,5 cm wysokości. Dodam, że inne miejsce ustawienia sprzętu nie wchodzi w rachubę.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wybór bardzo dobry w tym budżecie :eek:k:
Co do umieszczenia go w szafce to wiadomo że najlepiej jak sprzęt ma sporo miejsca wokół siebie ale nie znaczy to że będzie Ci się bardzo grzał Ja miałem RZ810 i też miał od góry tylko ok 2cm wolnej przestrzeni - nic nadmiernie się nie grzało.
Czy od tyłu możesz zrobić dodatkowe otwory w szafce ? Ja tak zrobiłem i powietrza od razu wiecej było.
 

jawer1

New member
Co do szafki ,jest to szafka która nie ma tyłu, ale jest dosunięta do ściany (no może jest ze 2 cm od ściany, bo tam się jeszcze mieści tuner NC+ i centralny głośnik. Zostaje na głębokości ok 15 cm i na szerokości jeszcze ok 60 cm wolnego miejsca, tak więc jak tylko powietrze wydostało by się od góry to raczej nie powinno być problemu.
Sprzęt kupiłem przez internet, więc teoretycznie mam 14 dni na zwrot. Kolumny o których pisałem są trochę za małe jak na to Onkyo, więc raczej nie będę go katował. Spróbuję go jakoś przetestować może nie będzie wydzielał za dużo ciepła.
 
Ostatnia edycja:

bllitz

Member
Ja mam onkyo 656 w szafce i też ampli ma tylko około 1cm wolnego miejsca na górze. Zrobiłem większe otwory z tyłu. Sprzęt działa tak już ponad 2 lata i nie ma żadnego problemu.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja mam onkyo 656 w szafce i też ampli ma tylko około 1cm wolnego miejsca na górze. Zrobiłem większe otwory z tyłu. Sprzęt działa tak już ponad 2 lata i nie ma żadnego problemu.

w 609 mam ok. 10cm wolnej przestrzeni nad amplitunerem i i ok 20cm po bokach
sprzęt udało mi się rozgrzać do 56'C tuż pod samą kratką górną ( zmierzone multimertem z termometrem zewnętrznym ) , był już bardzo ciepły , ale i grał długo i bardzo głośno ( z sieci chwilowo pobierał prawie 500W :D )

swojego bym nie upychał w ciasną szafkę
 
Do góry