Jaki Amplituner do JBL Studio L?

Marcinleeds

New member
Witam, mam pytanie. Chce kupić zestaw JBL Studio L i do niego dobry amplituner za max 4 tyś. Śledze wątek poświecony HK 255/355 i wiem że według użytkowników jest to najlepszy amp. do JBL. Tylko troche przestraszyły mnie te pykania, głośna praca i nadmierne grzanie się sprzetu. Macie może jakieś propozycje co w zamian za te HK??? Przeznaczenie to głównie filmy i ps3, w malym stopniu muzyka (różna, nie klasyczna ani metal). Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Siemka ,

H/K nie jest najlepszy poprostu jest robiony przez ten sam koncern i byl tworzony z mysla o glosnikach JBL.

jezeli nie mozesz sprawdzic u siebie w domu h/k to sobie podaruj, nie to zebym go nie polecal bo sam go mam i wg mnie dzwiekowo zmiata wszystko do 3500 pln ale niechce tez polecic takiego z wadami :)
jezeli mozesz to wez wrzesniowy model jak dotad nie slyszalem o tych problemach z tym modelem

a i H/K nie grzeje sie za bardzo tylko poprostu sie grzeje..

jezeli nie to marantz model w zaleznosci od sumy
 

cool_d

New member
Wez zamiast H/K, Yamahe rx-v1900. Gra lepiej w HD i zdecydowanie lepiej w stereo. No i nie musisz przejmowac sie data prokukcji ;)
Marantz'a rowniez polecam ale moim (i nie tylko :) )numerem 1 do 4tys jest ta Yamaha!
 
Ostatnia edycja:

zbig1972

New member
Ja do JBL studio L 3+ zakupiłem Onkyo TX-NR906B. Ale już TX-NR905B spełni twoje oczekiwania. Żeby JBL Studio L dobrze grało musisz im zapewnić moc do 200W na kanał. A to dlatego, iz większość głośników potrzebuje mocy ciągłej 75W. Jedynie L890 to pobór 100W mocy ciągłej. Sub L8400 P ma moc wzmacniacza 600 W RMS. Z mocą szczytową pudeł jest jeszcze gorzej. Tu pobory wahają sie od 300W na kanał aż do 1200W na kanał jeśli zamierzasz kupić do zestawu L8400 P. Rozumiem że zastanawiasz się na zestawem JBL w konfigu 5.1, ale jak już wpadnie ci do głowy pomysł pt.: 7.1 to zapewne wzbogacisz zestaw środkowymi głośnikami L810, a więc następne szczytowe 600W do zestawu. Piszę to poto abyś dobrze się zastanowił, czy wystarczy ci mocy w Yamaha RX-V1900. Powinienes sie zastanowić raczej nad modelem RX-V3900. Pamiętaj że kupujesz zestaw Studio L, a więc zestaw z certyfikatem THX. Marantz SR7002 ma taki certyfikat, ale tylko 110W na kanał przy zestawie 5.1. I tu wydaje mi sie, że polegnie przy studio L słuchanym na maxa. Mnie dobrzy ludzie polecili Onkyo TX-NR906B (moc7x200W na kanał przy konfigu 7.1)a i tak jeszcze używam UPSa. Śmiesznostką mała jest wstawianie do Studio L 3+ Harman Kardon AVR 255/355 - wg mnie też jest za słaby:7x50-55W dla Studio L to zbyt mało. No i chyba czas na sedno. Dobry ampli do zestawu 5.1 Studio L w którym znajduje się subwoofer L8400 P będzie kosztował powyżej 5000 PLN - ja wybrałbym model powyżej 6500PLN, bo obsłuży na pewno zestaw Studio L 7.1. Pozdrowionka przy wyborze.

P.S.
hmmmm ja też miałem niezły ból głowy kiedy kupowałem taki zestawik.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
miałem już tu nie pisać ale sorry, większych bredni chyba jeszcze nie przeczytałem :eek:
podstawy elektrotechniki się kłaniają...:-?

widać że mocno wierzysz w to co piszą w danych technicznych, np w te szczytowe moce kolumn (500W, 600W ? :eek: szczytowa czyli wytrzyma tyle przez bardzo krótką chwilę więc max. po kilku sekundach zamiast dzwięku masz dym z głośników) , to kompletnie nieprzydatny parametr umieszczony chyba żeby tylko nabywcy mogli się chwalić jakie to "mocne" mają kolumny

po co też sumujesz moc znamionową kolumn ? przecież to nie grzejniki i nie pobierają tyle mocy cały czas, to jest maksymalna moc znamionowa czyli taką moc może przyjąć kolumna długotrwale bez ryzyka uszkodzenia.... normalna praca to ledwie kilka - kilkanaście wat...
sub ma swój wzmacniacz, podłaczysz do niego choćby sygnał z kasprzaka i też zagra tymi swoimi 12000W (czy ile tam ma) a wydajność amplitunera nie ma nic do tego

minimum mocy znamionowej 75W do kolumn o efektywności ok 90db ?
do surroundów i centralnego 20W na kanał (prawdziwe 20W) wystarczyłoby z nawiązką i to do bardzo głośnego odsłuchu, tam idzie ledwie pare watów w czasie normalnej pracy, na fronty przydałoby się ciut więcej ale ponieważ masz wiszące małe monitory 30-40W już wystarczy, można też więcej mocy, owszem więcej nigdy nie zaszkodzi ale takie stwierdzenie "Żeby JBL Studio L dobrze grało musisz im zapewnić moc do 200W na kanał" to bzdura

zapewne też sądzisz, że Onkyo 906 odda właśnie te wymalowane w broszurce 7x 200W (RMS, nie PMPO), podłącz dla porównania prawdziwy wzmacniacz o mocy sinus powiedmy 80W na kanał to się przekonasz w praktyce jak piekielnie dużo to jest

to co podaje Harman jest akceptowalne i przy poborze > 1kW faktycznie jest w stanie zapewnić te ok 60W na kanał z przyzwoitą rezerwą prądową, większość amplitunerów z 7x 110W czy 7x130W (ile by tam nie napisali) nie jest w stanie oddać nawet tych 60W.
RXV 3900 którą polecałeś koledze zamiast 1900 to akurat dzwiękowo i mocowo dokładnie to samo, tylko więcej bajerów w wyposażeniu, najważniejsze że obydwa mają pobór mocy 500W, wg broszurki oddają chyba coś koło 150W na kanał :cool:
aha - sam certyfikat THX to można sobie wsadzić... :krol:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wiedzialem ze bedziesz czówał nad watkiem o jbl ale chociaz raz sama prawde piszesz :)

a za ta wypowiedz o THX trzeba cie ozłocic :krol:
 

zbig1972

New member
don111:
Czy ty próbujesz mi wmówić, że zestaw JBL Studio L w konfiguracji 7.1:
2x L 810, 2x L 830, 2xL 890, 1x LC 2, 1x L 8400 P podłaczony do rozkręconego na maxa HK AVR-255 bedzie grał tak samo wspaniale przez długie lata jak np: Onkyo TX-NR906B.
Nie wiem czym dla Ciebie kolego jest certyfikat THX. Film z BD z dźwiękiem ustawionym na amplitunerze na opcje "Neural THX Cinema" jest zupełnie inny niż nawet "All Channel Stereo".
Nie chciałbym żebys mnie źle zrozumiał. Nie staram sie być zarozumiały, jednakże kupowanie zbyt słabego w moc i jakże ważne dodatki amplitunera powoduje, że w przyszłości nie uda ci sie wydobyć kwintesencji dźwięku. Ja np. mam salon 34 m2 a chata ma 105 m2 i imprezka u mnie potrzebuje naprawdę dobrego brzmienia przez bite 6 godzin. I widzisz, pisząc swoją opinię chciałem tylko zaznaczyć fakt, że większość amplików padłoby prawdopodobnie po pierwszej godzinie imprezy u mnie w chacie. Każdy ma prawo wyboru własnego ampli. Jedni rozkręcają pokrętło ledwie co i już delektują się dźwiękiem. Inni natomiast zajeżdżają swoją skrzynkę na maxa. Nikt w miare normalny nie kupuje do mieszkania lub domu zestaw 7.1 Studio L. Dla Studio L trzeba stworzyć przestrzeń i zapewnić moc, żeby mogły błyszczeć pełnym blaskiem.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Hej,

najlepszy amplituner do tych głośników to AVR 745 :). Za jakieś 3500 dostaniesz ten model w USA (nie wiem jak wygląda sytuacja z cenami RTV po wzroście kursu dolara), do tego przetwornica (110V-220V) 800-1000W za jakieś 400zł. Ja mam ten amplituner w zestawie z kolumnami L890, niedługo dokupie do tego L8400P. Jak na razie jestem zachwycony, udało mi się zbudować masakryczny zestaw kina domowego - każdemu, kto do mnie przychodzi opada szczęka :D

Nie wierz w te bzdury z kodekami, kup amplituner który zapewni wystarczającą moc do napędzenia Twojego zestawu (z uwzględnieniem modyfikacji w przyszłości - no chyba, że chcesz zmieniac ampli za rok czy dwa).

A teraz wracając do tematu kodeków :D: jak starczy mi mocy, to napiszę dziś tutorial jak zbudować "kino domowe" z użyciem PS3 bez żadnego odtwarzacza CD itp, jedynie w konfiguracji PC + PS3 + ampli. Zestaw taki odtwarza wszystkie formaty audio: od FLAC, APE, MP3 itp. itd. Skoro masz PS3 nawet niech Ci do gowy nie przyjdzie zakup odtwarzacza. Zamist tego kup dobry router (200zł). Zetaw taki gwarantuje transmisję 'Bit Perfect'. Ale nic, nie będę tu o tym pisał. Kopałem się po kostkach w innym wątku z @darkmajinem, ale wymiękł :D

Napisze to jeszcze raz, prosto jak się da: rozwój amplitunerów zatrzymał się x lat temu (jesli chodzi o elektronikę mającą rzeczywisty wpływ na moc/jakość sygnału), teraz mamy do czynienia z wojną marketingową. To tak jakby w 21 wieku wszyscy jeździli "kiblami" na kółkach, pomimo, że technologia pozwala na znacznie więcej. I rozwalają mnie ludzie, którzy twierdzą inaczej. Ignoranci :p. Daliście się zagonić w niski poziom abstrakcji.

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie znam ampli / wzmaka ktory by padł po godzinie nawet jak bys podłaczył niewiadomo co nie bedzie gral glosno ale nie padnie ...

a thx to smiech zapłacisz masz i tyle moze kiedys to było cos warte ..

a na studio L styka 355 :) co nie znaczy ze neguje mocniejsze


teraz mr prowokator , smiac mi sie chce jak piszesz o tych kodekach, ostatnio poprostu cie olalem bo mi sie niechce klocic z kims kto niema argumentow :)

zakup amplitunera z najnowszymi kodekami jest jak najbardziej oplacalnym finansowo posunieciem styknie na ładnych pare lat ... jak widac avr 745 dalej jest dobry nikt nie narzeka ze ma 7.1 ktorego nadal na pęczki szukac ...


z przyjemnoscia poczekam na ten twoj smieszny tutorial jakie jest zalozenie puszczenie bezstratnej muzy przez jak najwieksza ilosc urzadzen ? tyłeczka do cd nieche sie ruszyc ? czy jakie jest załozenie fajnie ze masz szybki dostep do XXGB muzyki ale sluchasz tego na raz ? ja tez mam od grzyba flacków ale jakos sie nie pale zeby je streamowac zawsze moge podlaczyc bezposrednio do ampli ... nawet juz nie pisze o mp3 ... bo mozna podlaczyc mp3 za 5zł ..

ps3 + ruter + komp + ampli + glosniki - z pewnoscia porwiesz miliony

watpie zeby cie ktory audiofil z tym ps3 pochwalił
a jezeli robisz zestaw budzetowy czyt. nie dla audiofili :) to raz go przekroczyłes dwa sa duzo tansze sposoby na flac , filmy hd czy to tam chcesz

propos kupowanie w ju es ej + przetwornice hehe to jest smieszne , ten ampli mozna juz kupic za okazyjne ceny w EU a i czasem na allegro przejdzie dobry egzemplarz


.. ja nie kopie po kostkach tylko wyzej :mrgreen:

zapraszam do dyskusji na priv po co zasmiecac tematy..
 

lighthammer

New member
ostatnio poprostu cie olalem bo mi sie niechce klocic z kims kto niema argumentow

LOL

A teraz Twój koronny argument:

watpie zeby cie ktory audiofil z tym ps3 pochwalił

Stary, w nosie mam opinie ludzi, którzy nie wiedzą co jak działa. Humaniści powinni interpretowac wiersze, albo uganiać się za motylami.

A teraz wracając do argumentów:

1. Czy argumentem nie jest oszczędność na CD Playerze, skoro człowiek ma już PS3.
2. Czy argumentem nie jest wydajnośc sieci LAN 100Mbit/sec pozwalająca przesłać każdy strumień audio (jak narazie udało mi się z 5.1 [4.6Mbit/sec]).
3. Czy argumentem nie jest transmisja sieciowa oparta o protokół TCP gwarantujący 100% zgoność danych odbieranych z wysyłanymi?

a jezeli robisz zestaw budzetowy czyt. nie dla audiofili to raz go przekroczyłes dwa sa duzo tansze sposoby na flac , filmy hd czy to tam chcesz

Czekam na konkrety, nie na lanie wody.

.. ja nie kopie po kostkach tylko wyzej

Widze, sam się w głowę kopnąłeś :D
 

Ziem

New member
Popieram lighthammer!

Co do AVR 745 to sam mam identyczny zestaw jak Ty lighthammer :) Jestem z niego mega faking zadowolony! Potęga i rezerwa mocy jaką posiada powoduje,że jaja stają na baczność :) Polecam również ten zestaw z całą odpowiedzialnością! Co do AVR 745 z USA to na allegro było kilka ofert jedna nawet za 3100 PLN + przetwornica za 400 PLN i masz za 3500 tysia wypas!!! Mam jakby co linki do tych gości (miałem ich w obserwowanych aukcjach) bo widzę ,że nie udało im się (przynajmniej oficjalnie ) jeszcze ich sprzedać. Co do PS3 to spoko,ale mam PS2 + HDD i parę bajerów co powoduje,ze oglądam DIVXY z polskimi napisami .sub.srt.txt prosto z pendrive'a! Żadnych zwolnień czy przycinania! Nie wspomnę o .mp3 jak i o zdjęciach .jpeg - również z pendrive'a :)

HARMAN/KARDON + JBL L890 = POWER OF DREAMS :)
 

don111

Banned
zbig1972 napisał:
don111:
Czy ty próbujesz mi wmówić, że zestaw JBL Studio L w konfiguracji 7.1:
2x L 810, 2x L 830, 2xL 890, 1x LC 2, 1x L 8400 P podłaczony do rozkręconego na maxa HK AVR-255 bedzie grał tak samo wspaniale przez długie lata jak np: Onkyo TX-NR906B.
Nie wiem czym dla Ciebie kolego jest certyfikat THX. Film z BD z dźwiękiem ustawionym na amplitunerze na opcje "Neural THX Cinema" jest zupełnie inny niż nawet "All Channel Stereo".
Nie chciałbym żebys mnie źle zrozumiał. Nie staram sie być zarozumiały, jednakże kupowanie zbyt słabego w moc i jakże ważne dodatki amplitunera powoduje, że w przyszłości nie uda ci sie wydobyć kwintesencji dźwięku. Ja np. mam salon 34 m2 a chata ma 105 m2 i imprezka u mnie potrzebuje naprawdę dobrego brzmienia przez bite 6 godzin. I widzisz, pisząc swoją opinię chciałem tylko zaznaczyć fakt, że większość amplików padłoby prawdopodobnie po pierwszej godzinie imprezy u mnie w chacie. Każdy ma prawo wyboru własnego ampli. Jedni rozkręcają pokrętło ledwie co i już delektują się dźwiękiem. Inni natomiast zajeżdżają swoją skrzynkę na maxa. Nikt w miare normalny nie kupuje do mieszkania lub domu zestaw 7.1 Studio L. Dla Studio L trzeba stworzyć przestrzeń i zapewnić moc, żeby mogły błyszczeć pełnym blaskiem.
Pozdrawiam serdecznie.
- mogłby błyszczeć pełnym blaskiem, ok może znowu nie będe się wypowiadał na temat jakości tych kolumn, ale delikatnie cię uświadomie że to nie jest nawet średnia półka sprzętu nawet do kina (o stereo nie wspomnę)

- co do mocy - podłącz przednie kolumny do wzmacniacza o mocy 50W - np Naim 5i-2, zobaczysz co to znaczy moc realna a moc papierowa 100W czy 200W (ile by nie napisali)... do czego zmierzam ? to Onkyo tak naprawdę może i jest ciut mocniejsze od niskiego HK ale różnica jest mała, kilka - może max kilkanaście wat, tylko HK podaje moc przy ostrych standardach, w takich warunkach to Onkyo by nie miało pewnie nawet 100W na kanał, poza tym "odczuwana moc" nie zależy tylko od samej mocy oddawanej przez końcówkę, jest wiele innych parametrów które zsumowane powodują że 100W zabrzmi "słabiej" niż 50W z innego wzmacniacza (np damping faktor, pojemności kondensatorów, zniekształcenia), jak nie wierzysz to podłącz dla przykładu swoje L890 do Naim 5i-2 (50W) albo Jungson JA-88D (25W w klasie A) - wciągną nosem twoje "200W" Onkyo potęgą brzmienia (o jakości nie wspomnę)

- JBL Studio nie spełniają norm THX

====
lighthammer napisał:
1. Czy argumentem nie jest oszczędność na CD Playerze, skoro człowiek ma już PS3.
pare osób na audiostereo już testowało PS3 jako źródło dźwięku, po porównaniu do dobrego odtwarzacza CD nie zostawili na PS3 suchej nitki
 

zbig1972

New member
don111 napisał:
- mogłby błyszczeć pełnym blaskiem, ok może znowu nie będe się wypowiadał na temat jakości tych kolumn, ale delikatnie cię uświadomie że to nie jest nawet średnia półka sprzętu nawet do kina (o stereo nie wspomnę)

- JBL Studio nie spełniają norm THX

Cóż mogę Ci powiedzieć drogi don111. Kolumny kosztowały 12 tysiów, ampli 6500 PLN, TV 5090H następne 12,5. Wybecalowałem 30 tysiów na coś co ty nawet nie chcesz nazwać kinem domowym. Skoro jestes taki obeznany to może powiedz nam co według Ciebie powinien kupić zwykły gościu co to chce mieć dobre kino domowe. Dobre czyli takie, które będzie troche więcej niż lepsze. Aha no i najważniejsze podaj na koniec cene tego dobrego wg. Ciebie Kina Domowego. Może sa jakieś lepsze zestawy 7.1 niż Studio L - podaj je nam. Jeśli chodzi o THX to jest bajer potrzebny ludziom, którzy oglądają czasami DVD i BD. Po prostu dźwięk filmu fajnie brzmi i tyle. Nie staram się dorabiać filozofii do THX, no ale skoro filmy nagrywają w standardzie THX no to fajnie mierć ampli i kolumny w THX żeby to sie synchronizowało jakoś. I tyle na ten temat.

W końcu to tylko sprzęt grający. Stoi sobie i gra. Normalnie nie zawracam sobie tym głowy, ale twoje stwierdzenie na temat audio to juz pod religie podchodza. Ja do kolumn i amplitunerów nie zamierzam się modlić. Jak grają fajnie to mi sie podobają, jak się popsują wywale na śmietnik i kupię sobie drugie. Ty pewnie masz sprzęt za sto tysięcy skoro zlewke kładziesz na wszystkich wkoło. A facio tylko chciał rady w sprawie ampli do obsługi Studio L. Pozdro for all.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
,, zufaj mocy Luck,,

Czesc,sie nie przejmuj ja mam podobnie jak ty,tez wydalem troche kaski na swoj no znacznie skromniejszy system kina domowego-Denon 2809,JBL seria N E 80,C 25,sw 250,PS3,samung ps50a656 i jeszcze pare zabawek,nagrywarki,tunery kablowy i sat oraz dvd.
Mam pelna satysfakcje z dzwieku ktory uzyskuje w moim nieduzym pokoju 18m2,oraz poczucie dobrze wydanych pieniedzy.
Dyskusja CO LEPSZE to studnia bez dna!!!!!
A najwazniejsze to nie dac sie sprowokowac.
Twoj system kina to jak narazie dla mnie rzecz finansowo odlegla choc mi sie marzyl taki wlasnie:rolleyes:
Ale warunki lokalowe i tak jak wsomnialem finanse ale przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsadku bo u mnie mozliwosci tego systemu byly by nie wykorzystane.
Kazdy slyszy inaczej choc sluchamy tego samego,a tak nawiasem mowiac to doskonaly sluch TO Ogromne nieszczescie bo czlowiek zmuszony jest cale zycie szukac tego CZEGOS!
szuka pod lasem a nie widzi pod wlasnym nosem!
Ja mam pelne zadowolenie ze swojego systemu a mysle ze twoj to juz tak zwany nastepny poziom satyswakcji i to z piekla rodem!
Tez mi sie wydawalo ze takie forum jest po to by sobie pomagac oraz dzielic sie spostrzezeniami o swoim sprzecie oraz nowymi odkryciami w ustawieniach a tu co niektorzy na sile chca czlowiekowi wmowic ze jest .......
co najmniej niekompetentny by wogole zabierac glos w sprawie dzwieku!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
@ zbig1972

THX - to zdaje się że mówisz ciągle o jakimś efekcie dsp w ampli, w takim razie to zadziała na każdych kolumnach, nie tylko na JBL L które notabene i tak nie posiadają tego certyfikatu, więc nawet nie wiadomo czy ten efekt działa tak jak powinien...
a prestiż tego THX jest taki że komputerowe Logitechy też go mają, więc chyba nie trzeba nic dodawać...

jeśli chodzi o twój sprzęt audio to cóż, nie zrozum mnie źle - uważam że do kina ogólnie jest dobry (gorzej z muzyką), jedyny problem to jego cena...
kolumny do filmów są ok, amplituner do filmów świetny, natomiast w muzyce obydwa sprzęty to niska półka, w przypadku JBL nadpłacasz sporo za znaczek firmowy a fakt że kupiłeś całych 7 par kolumn niestety tylko to potęguje

za amplituner z kolei zapłaciłeś 6,5k, więcej tam bajerów, skalerów, duperelów a i tak różnica pomiędzy 2x tańszym amplitunerem (dźwiękowo) znikoma albo i żadna na filmach, no ale jak chciałeś koniecznie mieć te papierowe 200W na kanał no to masz (byłoby to uzasadnione gdyby to chociaż była prawda), w muzyce natomiast to wygląda tak że każdy wzmacniacz stereo > 2k bije go jakością brzmienia (i nie tylko ten amplituner)

ja teraz nie będe wypisywał jaki sprzęt by zagrał lepiej, jedno jest pewne, nie gorzej brzmiący zestaw do kina można było złożyć myślę za 2/3 tej ceny a może i ciut niżej, natomiast do muzyki to spokojnie za połowę tej kwoty są wyraźnie lepsze zestawienia
kupiłeś tam gdzie kupiłeś, spoko mają tanio, jest miło ok ok... ale jedna uwaga - w kwestii wyboru to nie od dziś wiadomo sprzęty których dystrybutorów i jakie marki są tam tendencyjnie promowane :cool:
receptą na to jest samodzielny odsłuch i porównanie przynajmniej kilku zestawień w podobnych cenach, nie bezgraniczna wiara w to co wyczytamy w gazetkach albo w to co ktoś poleca, ale dla typowego Kowalskiego nieobeznanego w temacie to jest kłopotliwe... dlatego woli czasem przepłacić i mieć święty spokój
 

zbig1972

New member
Uważam że nie przepłaciłem. Mam to co sobie sam wymyśliłem i własnie przyjacielu don111 doszliśmy do meritum sprawy. :) Każdy musi sobie kupić własnie to, co go najbardziej rajcuje, co sprawi, że poczuje sie lepiej, że kobietka go doceni, że przyjaciele chętnie wpadną na browar, obejrzą co nieco, posłuchaja muzyczki. Kino Domowe to sprawienie sobie odrobinki szczęścia z nutką szaleństwa, która czasami dużo.... bardzo dużo forsy kosztuje. Wiec Panowie!!! Uważam ze rada została udzielona.
Marcinleeds teraz idź do sklepu i zaszalej. Kup sobie odrobinę szczęścia i delektuj sie nim tak jak my to robimy..... :eek:k:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
az sie łza w oku kreci :mrgreen:

mnie tam browar w domu nie smakuje a jak kupiles kolumny dla kumpli i piwka to jestes DI BEST i takiego kolegi ze swieca szukac.. kiedy spotkanie forumowiczow u ciebie w domu :D
 

Marcinleeds

New member
Witam, dawno się nie odzywałem, niestety z braku czasu. Dziękuje za wszelkie podpowiedzi. odnośnie sprzetu. Dokonałem wyboru i po odsłuchu kupiłem Onkyo TX-NR906 do tego zestawu. Powiem że jestem naprawdę zadowolony z tego zakupu i wydanych na niego pieniędzy :). Mam teraz pytanie w kwestii odtwarzacza CD, czy jest większa różnica w jakości muzyki po podłączeniu do amplitunera odtwarzacza DVD, czy lepiej kupić i podłączyć osobny odtw. CD? Jeśli tak to jaki, do słuchania różnej muzyki (bez klasyki i jazzu).
 
Do góry