Jaki amplituner do JBL ES?

marc7304

New member
Witam
W obecnej chwili mam starego (ale jarego) Sony STR-DE585, ale wypada wymienić sprzet na taki, który obsłuży mi HDMI. Mój wybór wstępnie padł na:
- Onkyo TX-SR608
- Onkyo TX-NR708
- HK AVR-255

Wykorzystanie - muzyka i filmy po 50%. Co Waszym zdaniem byłoby najlepszym wyborem?
Pokój ma 25 m2, ciśnienia na radio internetowym i na 3D nie mam.

pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o klasę sprzętu to 608. Co do brzmienia to w stereo lepiej zagra HK, Onkyo jest za to świetne w KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marc7304

New member
Czyli HK - raczej stereo, kino domowe to Onkyo...
Który?
Nie dodałem, że 25 procent muzyki to koncerty BR i DVD :(. O wybaczenie proszę.
Kolega kupił 708 bo powiedziano mu, że jest najlepszym wyborem - gra zarówno w stereo jak i kd.
Prawda to?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli HK - raczej stereo, kino domowe to Onkyo...
Kolega kupił 708 bo powiedziano mu, że jest najlepszym wyborem - gra zarówno w stereo jak i kd.
Prawda to?
ja mam Onkyo 609 i w kinie jest wyśmienite
jak ktoś lubi słuchać muzyki w pre-out to też da radę , ale ja wolę troszkę powłączać kilka funkcji ( np . dynamic equalizer ) i dźwięk w stereo staje się bardzo dynamiczny nawet przy bardzo cichym słuchaniu
nie porównywałem dźwiękowo 708 do 609 , ale wychodzi na to że 708 ma Pre-out , minimalnie słabszy zasilacz , ale czy warto dopłacać tego nie wiem
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To też nie jest tak że HK jest słabe w KD a Onkyo rewelacyjne. To wszystko kwestia gustu. Amplitunery Onkyo, jak zresztą i cała reszta robione są specjalnie pod KD a HK wyróżnia się z tego grona trochę lepszym stereo. Wiadomo jeszcze że im wyzszy model zarówno Onkyo jak i HK to lepsze brzmienie. Jak ktoś ma kasę i chce budować dalej swój system audio to kupuje ampli z pre-out specjalnie pod kino i wzmacniacz stereo pod muzykę. Onkyo jest może bardziej nowoczesne jeśli chodzi o ilość wejść, bajerów, radia internetowe itp. Należy samemu odsłuchać i podjąć decyzję. W sumie najważniejszym wyborem są kolumny bo kiepskie nawet na sprzęcie drogim zagrają kiepsko.
 

marc7304

New member
Do ES lepszym rozwiązaniem jest Harman , ale do jakiej kwoty ma być model ?

Chciałem kupić kolumny Jamo 608 :), sprzedawca namówił mnie na odsłuch JBL ES. zapłaciłem jeszcze raz tyle :)
Więc kasa... Jak bedzie dobry to i 3 tys przeboleję (ale z odtwarzaczem BR) +- 500 zł.
Czy THX w onkyo jakoś specjalnie jest potrzebne? czy to tylko "chłyt martedindowy"
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja osobiście nie słucham w tym trybie. Po włączeniu go wszystko staje się o wiele cichsze. Praktycznie to musiał bym podgłosić min na połowę żeby dało się normalnie oglądać film. Mam wrażenie że w tym trybie słabo grają kolumny efektowe, więc też zastanawiałem się po co ten THX tak na prawdę jest? A żadnych podbić w ustawieniach nie można włączyć bo są nieaktywne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
ja filmy oglądam w trybie PLII music i THX zapala mi się przy nastawieniu głośności na 82 , a wtedy jest mega głośno i raczej nie wyobrażam sobie oglądać filmy z taką głośnością ( optymalnie to ok +60 , przynajmniej u mnie , ale wieczorkiem kiedy już dziecko śpi to wystarczy na 50 aby ciarki przechodziły po plecach

co do regulacji podbić mi to nie przeszkadza przy dobrych kolumnach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jaki masz ampli? Pewnie chodzi Ci o nagrania w stereo, bo PLII poszerza wtedy dźwięk do 5.1 czy 7.1. Czyli u Ciebie THX nie uruchamiasz ręcznie tylko ze wzrostem poziomu głośności sam się aktywuje? Mnie najlepiej ogląda się filmy w standardowym trybie DD lub DTS, pozostałe albo grają ciszej i mniej efektownie albo są to tryby do stereo poszerzające wrażenia odsłuchowe o dodatkowe kolumny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
mam Onkyo 609 , dźwięk z TV podłączone mam optykiem i jak już pisałem dźwięk rozbity na 5.1 jest wystarczająco głośny przy nastawieniu na 60 , na 80 to efekt 2x głośniejszy niż w kinie

w DTS też nie przekraczam 60 przy normalnym słuchaniu muzyki 5.1
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz zależy jeszcze jak masz podłączone kolumny, czy normalnie czy bi-amping. W bi-ampingu tochę spada moc, więc trzeba mocniej podkręcić. Ja w pokoju 15 mkw podgłaszam max do 44 bo później to męczarnia. Ale jak włączysz np DVD nagrane w DD i załączysz THX to nie jest ciszej?
 
Do góry