JAKI AMPLITUNER DO JAMO S608 piooner denon onkyo yamaha?

A

analityczny

Guest
Witam serdecznie, mając już dość setek porównań, opinii, testów postanowiłem zadać konkretne zapytanie na tymże forum. Otóż noszę się z zamiarem zakupu dwóch kolumn jamo model S 608 (istotne są względy estetyczne oraz minimum 110cm wysokości) i chciałbym do nich jakiś amplituner, na chwilę obecną mój wybór oscyluje wokół Pioneer VSX-919 AH, Onkyo TX-SR607, Denon AVR 1910, Yamaha RX-V765, Muzyka jakiej słucham to techno trance, dance, instrumentalne, zależy mi na mocnych tonach wysokich (lubię ostre cykanie) oraz silnym, nieprzypominającym walenia w puste pudło basie), Czy ktoś z Państwa miał okazję posłuchać powyższego zestawu kolumn z w/w amplitunerami? Pozdrawiam.
 

rifser

New member
Witam, tez jestem nowy wiec witam wszystkich uzytkownikow forum.
Obecnie mysle nad Jamo S608 + Yamaha 465 lub 565 (565 ma skalowanie video do 1080p). Za taki zestawik mam cene z 465 3600 a 565 3900zl.
Prosze o podpowiedzi czy dobrze sobie to ulozylem, pokoj 25m2 i 3,20 wysoki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę i będzie cykać.
Wysokość też rozproszy bas .
Jak chcesz więcej basu to Pioneer 919 + Jamo 608.
 

marcinbujarski

New member
Witam
Zakupiłem Pioneer-ka 919 z kolumnami Jamo 606, i jestem zadowolony, też lubię sopran i delikatny bas. Kolumny mają bas ponad moje oczekiwanie. Jest tylko jedna sprawa 606 maja 130 W mocy ciągłej przy 6 ohmach a 608 już 150 i one będą lepsze dla tego ampli. W swoim musiałem ograniczyć moc do -20 dB, bo już raz się wyłączył przy -11 dB.

Ale poza tym jestem zadowolony z zestawu, brakuje mi tylko w trybie kinowych subka, ale to kwestia czasu.
 

rifser

New member
S608 + Rx-v565

Witam, ja nabyłem Jamo s608 o ktorych piszesz plus Yamahe RX-V565. Polaczylem na Bi-Amp i jest poprostu bajecznie ;) Sub raczej nie będzie potrzebny.
Jeszcze nie podpialem surr bo nie moge sie nacieszyć frontami na całkiem miłych kablach (np. Real Cable 250).
Pare dni testów i napewno napiszę coś na ich temat.
 

rifser

New member
Witam podczas swiatecznego obżarstwa ;)

Obiecałem napisac wiec pisze....

Wszystko chodzi wyśmienicie, nic sie nie wylacza kolumny grają pięknie. Bas piękny (Bi-Amp) tony wysokie super.
Po podlaczeniu BRaya ogladanie filmów daje mi ogromną radość - do kina już nie pójdę :D
DTS HD Master Audio to coś pięknego w połączeniu z S608.
Tutaj moc i czystość dźwięku idą razem w parze.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

PS w wigilie i sylwestra wypożyczenie każdego BR 4,99zł wiec jest co oglądać.
 

marecki6

New member
Bez reklam
rowniez posiadam jamos s606 wraz z pionkiem 919 i jestem bardzo zadowolony , gra bardzo czysto a do tego cieplo ze sporym zapasem basu .... no i do tego ten wyglad - z czarnymi jamo s606 prezentuje sie bajecznie :)
 

hawk11

New member
do kina już nie pójdę :D
To życzę sukcesów w oglądaniu AVATAR-a w domu bez 3D.

@analityczny

A czy Ty już coś odsłuchiwałeś, czy tylko napaliłeś się na te kolumny ze względu na wygląd. Radzę odsłuchać też inne kolumny, bo możesz się rozczarować. To moja rada jeśli masz już dość setek porównań, opinii, testów. Jedź do salonu i posłuchaj.:razz:
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Kolego napisz proszę coś o połączeniu bi-amp , o co z tym chodzi i do czego ono służy??
Dzięki za wyjaśnienia i pozdrawiam.


Witam, ja nabyłem Jamo s608 o ktorych piszesz plus Yamahe RX-V565. Polaczylem na Bi-Amp i jest poprostu bajecznie ;) Sub raczej nie będzie potrzebny.
Jeszcze nie podpialem surr bo nie moge sie nacieszyć frontami na całkiem miłych kablach (np. Real Cable 250).
Pare dni testów i napewno napiszę coś na ich temat.
 

mopar

New member
Bi-amping

Konfiguracja systemu audio, w której do sterowania poszczególnych głośników w zestawie głośnikowym stosowane są dwa osobne wzmacniacze. Przykładowo w przypadku kolumn dwudrożnych głośnik wysokotonowy oraz głośnik niskotonowy mają osobne, dedykowane dla siebie wzmacniacze. Inna spośród możliwych kofiguracji może wyglądać w ten sposób, że w kolumnie trójdrożnej jeden wzmacniacz steruje głośnik niskotonowy, a drugi wzmacniacz głośnik średniotonowy i wysokotonowy. Ideę bi-ampingu można rozwinąć i zastosować trzy wzmacniacze do jednego zestawu, pod warunkiem, że kolumny są co najmniej trójdrożne. Wówczas mówimy o tri-ampingu.

Sam termin bi-amping nie jest całkowicie jednoznaczny. W literaturze anglojęzycznej określenie bi-amping jest stosowane zarówno w przypadku systemów aktywnych (aktywne zwrotnice znajdują się w torze przed wzmacniaczami mocy) jak też i systemów pasywnych (pasywne zwrotnice za wzmacniaczami mocy). W polskiej praktyce termin bi-amping jest stosowany głównie w odniesieniu do systemów z pasywnymi zwrotnicami i tylko ten wariant będzie omawiany w tym miejscu.

Bi-amping może być zastosowany tylko w tych kolumnach, które są do tego przystosowane. Podobnie jak w przypadku bi-wiringu zwrotnica musi być tak skonstruowana, żeby dało się oddzielnie wysterować poszczególne głośniki wraz z filtrami, które są z nimi związane. Poza tym w zestawie głośnikowym muszą być odpowiednie terminale połączeniowe pozwalające na niezależne zasilenie poszczególnych części zwrotnicy. Takie wyprowadzenia są obecnie bardzo często spotykane.

Także wzmacniacze do bi-ampingu muszą spełniać pewne wymogi. Przede wszystkim wzmocnienie poszczególnych wzmacniaczy musi być takie samo, aby nie powstała różnica głośności pomiędzy poszczególnymi głośnikami. Poza tym przed wzmacniaczami mocy musi być możliwość regulacji głośności. Zazwyczaj do bi-ampingu sosuje się zestaw złożony z przedwzmacniacza i dwóch stereofonicznych lub czterech monofonicznych wzmacniaczy mocy. Inny stosowany stosunkowo często wariant to połączenie wzmacniacza zintegrowanego (koniecznie z wyjściem pre-out) oraz stereofonicznego wzmacniacza mocy.

W bi-amping do każdego wzmacniacza podawany jest taki sam, pełnopasmowy sygnał, taki też sygnał jest wzmacniany i taki sygnał jest też na wyjściu każdego ze wzmacniaczy dedykowanych dla poszczególnych głośników. Nie oznacza to jednak, że praca wzmacniaczy jest taka sama jak w układzie bez bi-ampingu, kiedy wzmacniacz steruje całą kolumnę. Każdy ze wzmacniaczy w systemie bi-amping jest obciążony zupełnie inną impedancją aniżeli wzmacniacz, który obsługiwał by wszystkie glośniki jednocześnie. Z tego względu w bi-ampingu maleją wartości prądów pobieranych ze wzmacniaczy poza pasmem roboczym.

Bi-amping powoduje, że użytkownik ma do dyspozycji większą moc aniżeli przy zastosowaniu pojedynczego wzmacniacza. Zwiększenie realnie dostępnej mocy będzie zależne od charateru wzmacnianego sygnału i w praktyce nigdy nie będzie się ono dokładnie pokrywać z wynikiem prostego sumowania mocy wykorzystanych wzmacniaczy. Inny plus bi-ampingu to zmniejszenie interakcji pomiędzy poszczególnymi częściami pasma.

Niestety w bi-ampingu z pasywnymi zwrotnicami bez zmian pozostają wszelkie pasożytnicze efekty związane z filtrami znajdującymi się pomiędzy wzmacniaczami a głośnikami. Nadal mamy więc takie efekty jak pogorszenie współczynika tłumienia czy straty mocy w pasywnej zwrotnicy.

Podobnie jak w przypadku bi-wiringu ocena efektywności bi-ampingu nie jest jednoznaczna. Co prawda bi-amping daje niezaprzeczalne korzyści techniczne, ale jednak są to plusy znacznie skromniejsze niż przy pełnej aktywizacji. Bi-amping jest rozwiązaniem kosztownym i głównie z tego powodu opłacalność tej techniki bywa poddawana krytyce.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Ja nabyłem taki oto zestaw:
HK avr 255 + HK BDP 10 + Jamo s608Hcs3 + sub 250.

Jak dla mnie rewelacja! W stereo jest super, przyjemny basik, tony wysokie nie za ostre a i średnie dla mnie na dobrym poziomie. Kino to już bajka nic dodać nic ująć! A i wygląd rewelacja w domku prezentuję się jak sprzęt z dużo wyższej półki :D
 

seb888

New member
rowniez posiadam jamos s606 wraz z pionkiem 919 i jestem bardzo zadowolony , gra bardzo czysto a do tego cieplo ze sporym zapasem basu .... no i do tego ten wyglad - z czarnymi jamo s606 prezentuje sie bajecznie :)

Chciałbym zakupić dokładnie ten sam zestaw (w 70% będę słuchał muzy) ale opinie typu: "jeśli słuchanie muzyki to nigdy na Pionku" mnie zastanawia....masz go od kilku tygodni powiedz mi czy muzykę typu: instrumentalną, light jazz itp. nie będzie grał bezpłciowo (ponoć denon 1910 taki jest).....nie lubię słuchać głośno....chodzi mi o to, czy czuje się tą moc nawet przy cichym słuchaniu muzyki. Czy kolumny Jamo 606 ustawione w rogach pokoju (głośnikiem w kierunku ściany) rzeczywiście podkreślają bas, czy też niezbędny jest sub.?

Proponowali mi Onkyo 607 bo niby o niebo lepszy jest jeżeli chodzi o stereo ......dzięki za wszelkie spostrzeżenia. Za kilka dni będę kupował i pytam wokoło, bo nie chciałbym się rozczarować, a nie mam możliwości odsłuchu. DZIĘKI!!!
 

marecki6

New member
Bez reklam
w żadnym wypadku te jamo z pionkiem nie graja bezplciowo, ktos kto to napisal prawdopodobnie ich nie slyszal ... ten model pioneera w testach jest okreslany jako bardzo muzykalny ... podaj maila to podesle co test z audiovideo od razu z porownaniem do denona 1910 .... ja czesto wieczorami slucham muzy dosc cicho i musze przyznac ze jestem zadowolony bo tez balem sie ze muza moze byc pozbawiona w pewnym sensie mocy ale jest ok .... co do ustawienia do scian glosnikami basowymi to ci nie powiem bo moje kolumny sa tak ustawione ze z obu stron maja sporo przestrzeni
 

seb888

New member
Pioneer 919 + Jamo 606

w żadnym wypadku te jamo z pionkiem nie graja bezplciowo, ktos kto to napisal prawdopodobnie ich nie slyszal ... ten model pioneera w testach jest okreslany jako bardzo muzykalny ... podaj maila to podesle co test z audiovideo od razu z porownaniem do denona 1910 .... ja czesto wieczorami slucham muzy dosc cicho i musze przyznac ze jestem zadowolony bo tez balem sie ze muza moze byc pozbawiona w pewnym sensie mocy ale jest ok .... co do ustawienia do scian glosnikami basowymi to ci nie powiem bo moje kolumny sa tak ustawione ze z obu stron maja sporo przestrzeni

byłem dzisiaj w salonie, żeby posłuchać tego zestawu i amplituner bardzo mi się spodobał, ale mieli podłączone 2 przednie kolumny jakoś tak dziwnie, że przy słuchaniu góra i środek był tak mułowaty/ zatarty, że się przeraziłem.....i to kilka płyt zmieniali...jeżeli chodzi o bass to był super....w innym salonie słuchałem jamo 606 na innym sprzęcie i te góry oraz środek były tak czyste i wyraźne, że się zdziwiłem dlaczego dzisiaj grały jak lepszy jamnik. Może to kwestia odpowiedniego ustawienia? Masz kolumny podłączone w systemie bi-amping? Grają lepiej? mocniej? bardziej wyraziście? Dzięki za wszelkie wsparcie i oczywiście prześlij ten test na seb888@op.pl. WIELKIE DZIĘKI
 

marecki6

New member
Bez reklam
byłem dzisiaj w salonie, żeby posłuchać tego zestawu i amplituner bardzo mi się spodobał, ale mieli podłączone 2 przednie kolumny jakoś tak dziwnie, że przy słuchaniu góra i środek był tak mułowaty/ zatarty, że się przeraziłem.....i to kilka płyt zmieniali...jeżeli chodzi o bass to był super....w innym salonie słuchałem jamo 606 na innym sprzęcie i te góry oraz środek były tak czyste i wyraźne, że się zdziwiłem dlaczego dzisiaj grały jak lepszy jamnik. Może to kwestia odpowiedniego ustawienia? Masz kolumny podłączone w systemie bi-amping? Grają lepiej? mocniej? bardziej wyraziście? Dzięki za wszelkie wsparcie i oczywiście prześlij ten test na seb888@op.pl. WIELKIE DZIĘKI


a co to był za sklep gdzie te kolumny mulowate ? moze MM ? moze panowie wyciagneli zworki z kolumn i podpieli tylko basowa sekcje... oczywiscie sporo zalezy od ustawien, watpie zeby byla to wina samego ampli ... ja mam je podpiete w bi-amp i jest zauwazalna roznica, caly system sie ozywil i ma troszke wiekszego kopa ... ogolnie rzecz biorac ja jestem bardzo zadowolony ... teraz bede zmienial okablowanie i zobaczymy czy cos jeszcze sie poprawi
 

seb888

New member
czy amplituner Pioneer jest rzeczywiście najgorszy???

a co to był za sklep gdzie te kolumny mulowate ? moze MM ? moze panowie wyciagneli zworki z kolumn i podpieli tylko basowa sekcje... oczywiscie sporo zalezy od ustawien, watpie zeby byla to wina samego ampli ... ja mam je podpiete w bi-amp i jest zauwazalna roznica, caly system sie ozywil i ma troszke wiekszego kopa ... ogolnie rzecz biorac ja jestem bardzo zadowolony ... teraz bede zmienial okablowanie i zobaczymy czy cos jeszcze sie poprawi

Witam ponownie, dzisiaj to mi gość z salonu hi fi w Warszawie (Bemowo) zamieszał w głowie. Stwierdził, że jeżeli nie mam jeszcze żadnego sprzętu to nie powinienem zaczynać od Pionka (rozmawialiśmy o 1019) bo ponoć Pioneer jest bardzo dobry we wszystkim innym natomiast w porównaniu z innymi producentami amplitunery robi NAJGORSZE. Cz ktoś z forum może podzielić tą opinię.

Polecił mi HK 255/ 360/ 460, który muzykę będzie grał o niebo lepiej (?????). Tylko dziwne dlaczego sam ma Pioneera w domu.

Dzięki za wszelkie opinie.

Kolumny do zestawu już wybrane Jamo C 407

Pozdrawiam:cool:
 

marecki6

New member
Bez reklam
a sprzedaja tez pioneera ? co do hk to tylko 255 jest w tej klasie cenowej reszta jest drozsza srednio o tysiaka albo wiecej wiec teoretycznie nalezaloby je porownywac z modelami pionka z serii LX :) oczywiscie nie twierdze ze pionek bedzie lepszy bo nie slyszalem ... wszystko zalezy do budzetu bo tak naprawde wracajac do pionka 1019 jezeli nie zalezy ci na skalerach obrazu to brzmieniowo jest to samo w tanszym modelu 919
 
Do góry