Jaki amplituner do HK HKTS 60BQ

kamil.szymcz

New member
Witam zakupiłem głośniki w okazjonalnej cenie, szukam coś aby je napędzało, rozmawiałem z różnymi fachowcami, większość z nich mówiła, że najlepiej zagrają z amplitunerem rodzimej marki - Harman Kardon, czy model AVR 171 to dobry wybór? zależy mi na AirPlay więc modele niższe od razu odpadają, to jedyna funkcja na której mi zależy jeżeli chodzi o multimedialność. Ważne aby dobrze grały, obecnie przesiadam się z zestawu komputerowego Logitch Z906, wiec wydaje mi się, że będzie swego rodzaju przepaść po między jakością dźwięku ale oczywiście mogę się mylić. Będzie to 50/50 muzyka/film muzyka właśnie z AirPlaya czy zwyczajnie z tv, filmy to z nc+ i .mkv. Czy to dobry wybór?
 

kamil.szymcz

New member
Amplituner został już zakupiony, jutro będzie u mnie, mam jedno pytanie - jestem lalikiem w tej kwestii, jak podłączyć subwoofer, w zestawie mam kabel z pojedynczym chinchem i jackiem tzw LFE i Trigger, czy mam podłączyć je dwa, czy jeden wystarczy? niestety ale instrukcja nie jest po polsku
 

Brat777

New member
LFE- przesyła sygnał (dźwięk) do subwoofera. Musisz podłączyć.
Trigger- pełni funkcję włącznika i wyłącznika subwoofera. Subwoofer automatycznie się włącza po otrzymaniu napięcia/sygnału przez trigger i wyłącza po utracie tego sygnału. Po prostu włączasz amplituner i przez trigger daje on znać subwooferowi, że należy się uruchomić. Po wyłączeniu amplitunera subwoofer też się wyłącza. Dzięki temu nie musisz sam manualnie włączać i wyłączać subwoofera. Możesz podłączyć razem z LFE
 
Ostatnia edycja:

kamil.szymcz

New member
Witam, kupiłem...model AVR 171S za 1900zł. Głośników nie słyszałem na żywo amplitunera nawet nie widziałem, wszystko kupiłem w ciemno zdając się na markę, jej renomę. Wiedziałem tyle tylko o nich co wyczytałem z internetu, tutaj na forum i wiedziałem że to są najwyższe modele tej firmy. Głośniki są spore :D byłem zdziwiony widząc je na żywo, myślałem, że będą mniejsze. Mam bardzo małą sypialnie ok 10mkw, te głośniki są kupione przyszłościowo na większy salon. Co do odsłuchu, mój wcześniejszy zestaw to Logitech Z906 więc z specyfikacji głośników wiadomo, że będa lepiej grały...muzyka jest okej, przede wszystkim to nie są głośniki drewniane, a satelity do powieszenia na ścianie do mieszkania. Gdybym miał dom z salonem to wybrałbym drewno, ale jak na razie zamierzam mieszkać w mieszkaniu więc pozostanę przy satelitach. Muzyka jest okej tak jak powiedziałem, lepsza jakość niż u mojego poprzednika ale filmy to jest bajka, tu jest drastyczny przeskok po między poprzednim zestawem, ten dźwięk lata po pokoju, jest wszędzie! tutaj byłem mega zaskoczony, włączyłem sobie Mad Maxa z tego roku z DTS 5.1, którego oglądałem wcześniej na Logitechu, dla mnie jest świetnie! filmy to bajka, muzyką nie jestem rozczarowany, jest okej, nawet bardzo, nie mam za bardzo porównania, jedynie ze swoim poprzednikiem. Subwoofer ma 200W wiec co tutaj dużo mówić "ma kopa" poprzednik był ttroche słabszy miał otwór bass reflex ale ten gra lepiej, po prostu. Mi najbardziej zależało na AirPlay, które działa tak jak powinno. Ja mam model 60BQ nie 65BQ ale to chyba jest tylko różnica, że tamten ma subwoofer bezprzewodowy.
 

kamil.szymcz

New member
Mówię o serii AVT 151/161/171, wiem że starsze mofele są wyższe, droższe np 370 jednakże myślę że na początek AVR 171 + HKTS 60BQ wystarczy...
 
Do góry