jaki amplituner do heco celan701

bartfine

Member
Mam pytanie ile musi miec na kanał amplituner do tych głosników i jak ktos mopze to niech poda pare modeli.dziekuje.(głosnik ma nominalnej 220 wat).
 

bartfine

Member
mam juz heco celan xt701 fronty ale kupowałem je z mysla o powolnym dokupieniu wszystkiego(5.1) więc interesuje mnie amplituner do 3000zł dziekuje za konkretna odpowiedz
 

bartfine

Member
czyli jak mam 3000zł (a tyle mam:)) to jestem skazany na to onkyo lub jeszcze yamaha 1065 mnie intryguje.Czy ktos może mi wytłumaczyć jak to jest z ta mocą bo w onkyo pisza ze jest 180w na kanał ale czy to sa te prawdziwe waty czy nie i czy do tych moich celan xt701(220w w nominalu) potrzebuje mieć własnie blisko 200 watowy na kanał czy nie bo te celany np. nie do konca maja tyle co pisza(ktos mi tak powiedział żebym mnie patrzył za pisze ze 220 w nominalu bo to nie prawda) ,jezeli ktoś może mi to wytłumaczyc to dziekuje i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że nie prawda.
Nie jesteś też skazany na Onkyo czy Yamahę . Bardzo dobre recenzje ma Pioneer nowy model VSX 1020 , Marantz 5004 .
 

bartfine

Member
ale jak to jest z tą moca na co patrzec przy kolumnach a na co przy piecykach:) i o co chodzi z tymi ohmami na kolumnach pisze 4-8 ohm więc kiedy jest 4 a kiedy 6 a kiedy 8 bo rozumie ze producenci ampliyunków podaja moc zanizana przy 4 ohm a tak naprawde nie ma prawie połowy tego co piszą. jak przelliczyc ile ma onkyo 807 przy 4ohmach
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Zdecydowanie 807 będzie najlepszym wyborem z pośród tych modeli wymienionych sam zasilacz o tym świadczy jaką ma potęgę 750W to oznacza że stabilność dzwięku z głóśników będzie idealna.Nie ma nic za darmo zasilacz to podstawa sprawdz inne modele i sam sobie odpowiedz :)
 

bartfine

Member
wiec mój typ padnie własnie an 807 emke. wydaje się być dobrym wyborem, hociaż niektórzy pewnie powiedzą ze na tym nie osiągne dobrego stereo. ktos mi powie ile ten ampli ma nominalnej przy 4 ohmach.
 

killpit

New member
Testowałem 807 vs 2310 denon niestety kiepsko wypadł i klient po kilku minutach wybrał 807 uważam że gra b.dobrze w stereo jak na ampli.
 

bartfine

Member
za ile możesz mi sprzedać jeżeli oczywiscie jak sie domyslam sprzedajesz takie cacka:) no i nie odpowiedziałeś mi ile ma przy 4 i 8 ohmach odpowiednio
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
jeżeli ampli nie ma true hd a ma go odtwarzacz blu ray to czy zagra mi to w systemie? takie pytanie bo wciąż nie kupiłem amplitunera a zastanawiam sie nad cambridge audio 640r.
 

killpit

New member
Osobiście nie próbowałem ale powinno pójść. Z C/A to kupiłbym odtw. cd :) aczkolwiek nigdy ta firma nie była liderem w systemach 5.1
Miałem raz styczność z amplitunerem tej firmy i niestety nie najlepsze.
 

bartfine

Member
dla mnie ważniejsze jest stereo więc musze pujśc na kompromis i mysle że sie nie zawiodę:) dla mnie (po poczytaniu i paru rozmowach z autentycznymi maniakami audio)liczą sie juz tylko trzy firmy a mianowicie cambridge audio,arcam, i nad,reszta juz mnie nie interesuje:)))(zastanawiam się nad c/a 650r :))) dołoże i mam na lata :))
 

killpit

New member
Jeżeli idziesz w tym kierunku to zdecydowanie będzie lepszy wybór.Pamiętaj że niema jednego do wszystkiego_Osobiście słyszałem o dobrych opiniach NADa aczkolwiek nie miałem okazji usłyszeć tego.
 

bartfine

Member
dzieki teraz tylko pomęcze jesczcze gościa w sklepie i kupuje.:) juz nie moge sie doczekac jak przyjdzie taki ładny czarny :) pozdrawiam.
 
Do góry