Jaki amplituner do 500zł używany? 5.1

polsky166

Member
witam
w temacie amplitunerów jestem zielony
Mam zestaw akire 166 5 głośników z amplitunerem dotykowym akira
drażni mnie to ze za każdym razem jak właczam tv dżwięk idzie na pozycje 10 wiec bardzo glosno to jest na całe mieszkanie i gra odrazu radio fm, nieda sie np ustawic tak aby włączało sie kino z dżwiękiem ustawionym na takim poziomie jak oglądałem wczesniej i zeby zalapywało sygnal z tv.
Oraz jak sie slucha cicho to z frontowych glosników non stop słychać taki jednostajny szum.
Dlaczego tak jest czy to przez ten amplituner? Więc ogólnie on stał wyłączony i z głośników sie nie korzystało tylko dźwięk szedł z tv.
Jak zcisze tv tak by na pozycji 10 było znośnie to znowu za chwile mi sie on sam wyłączy bo przechodzi w tryb eko jak niema dźwięku..... ehhh
Chciałem kupić sobie amplituner i myślałem o czymś takim pioneer-vsx-516
https://allegro.pl/oferta/pioneer-vsx-516-s-6-1-poznan-7430564318
ogólnie to jak najtaniej używka.
Czy w tym amplitunerze mozna np ustawic dźwięk cichutko i ze np włączam na listwie prąd i odrazu mi on zaskakuje z dźwiękiem ustawionym normalnie i odrazu leci z tv?
I jeszcze taka sprawa że telewizor będzie podłączony pod tuner satelitarny złączem hdmi a ja chce odsłuchiwać w głośnikach dźwięk to podłaczam tuner z amplitunerem czy poprostu amplituner z tv?
I wtedy jak podłącze to nędzie z satelity tez szedł dźwięk na glośniki?
Bo widze ze sprzęt niema złącza hdmi czy szukać sprzętu z tym złączem czy wystarczy optyczne czy koaksjalne ?
Bardzo mi to prosze prościutko wyjaśnik abym zrozumiał
Podsumuwujac chce jak najmniej wydać i zebym był zadowolony. Do tego jakis glóśnik niskotonowy byście mi polecili bo tez u mnie go brakuje. Również uzywka.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Czy w tym amplitunerze mozna np ustawic dźwięk cichutko i ze np włączam na listwie prąd i odrazu mi on zaskakuje z dźwiękiem ustawionym normalnie i odrazu leci z tv?

Pewnie tak, ale dla pewności zapytaj sprzedajacego.

I jeszcze taka sprawa że telewizor będzie podłączony pod tuner satelitarny złączem hdmi a ja chce odsłuchiwać w głośnikach dźwięk to podłaczam tuner z amplitunerem czy poprostu amplituner z tv?
I wtedy jak podłącze to nędzie z satelity tez szedł dźwięk na glośniki?
Bo widze ze sprzęt niema złącza hdmi czy szukać sprzętu z tym złączem czy wystarczy optyczne czy koaksjalne ? Wystarczy optyczne, i dzwiek będzie z tunera z wyjscia optycznego TV do AMPLI
Tu masz z pilotem : https://allegro.pl/oferta/amplitune...fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

W podobnej cenie np. kupisz Yamahe HTR-2067, która ma to czego oczekujesz + wejscia hdmi.Dodatkowo potrafi zasilić suba pasywnego, czyli tańszego- bez wbudowanego wzmacniacza.
 
Ostatnia edycja:

polsky166

Member
Ten pionier nie zasili suba pasywnego?
Z tym że mi się podoba z wyglądu i na olx to za 300zl znalazłem
Warto go kupić?
Potrzebne są te złącza hdmi w końcu?
 

Disto

New member
Bez reklam
Ten pionier nie zasili suba pasywnego?
Z tym że mi się podoba z wyglądu i na olx to za 300zl znalazłem
Warto go kupić?
Potrzebne są te złącza hdmi w końcu?
1.Ta Yamaha to wyjątek, reszta wymaga suba aktywnego.
2.Myslę, że warto. Przekonałem sie już nie raz,że stare jest lepsze...
3.Konieczne nie są, bo można wszystko podłączyć pod wejścia HDMI telewizora, a z niego kablem optycznym podłaczyć do ampli.


Gniazda HDMI to z reguły wejścia audio/wideo np. w telewizorze.
Takie gniazdo opisane jako ARC, daje dodatkowo możliwość przesyłu sygnału audio w drugą stronę, czyli wyjścia audio z TV np. do amplitunera kina domowego. Nie potrzeba wtedy dodatkowych połączeń takich jak optical czy koaxial.
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
No będzie dobrze grał, tak jak i aktywny tej samej konstrukcji, ale obciąży to dodatkowo zasilacz tej Yamahy, a zbyt mocarny to on nie jest, Czyli jak chcesz mega głośno z silnym basem w muzyce to odradzam - do filmu raczej wystarczy.
 

polsky166

Member
aha czyli jak z tyłu sa wyjścia na kabelki glośnikowe tz ze amplituner ma wzmacniacz na suba?
A jak niema to wtedy podłącza sie tylko jednym kabelkiem?

Jaka jest różnica w cenie suba aktywnego a pasywnego? Z tego co widze model koda kupi sie za ok 450-500zł aktywny

Ogólnie co sądzicie o tym pionerze? Bo powiem szczerze ze mi sie podoba i znalazłem go w necie za mniej niz 300zł bo ja tez nie chce np 500zł wydawac na yamahe...

Jeszcze pytanie jak jest 7.1 to mozna amplituner wykorzystać do głośników 5.1?
 

polsky166

Member
Panowie A jak kupię pioneera 415 416 I jak będę miał z tylu 5 wyjsc na głośniki A do subforera wyjście jack to czy jak podlacze amplituner z tv kablem optycznym to będę mógł w amplitunerze ustawiać głośność suba?
Czy szukać ampli z dodatkowym tylnym glosnikiem jak 515 I podłączyć suba właśnie kabelkiem +/-?
Bo obecnie w akirze 166 km sub jedynie działa jak to podłącze pod glosnik centralny bo za pomoca zlacza jack tylko z odtwarzacza dvd
 

polsky166

Member
Konkretnie chpdzi mi o Pioneer VSX-416
Jak podłącze optykiem ampli tv to czy po podłączeniu suba cinchem będzie opcja regulacji głośności z poziomu amplitunera? I czy radio też będzie szło na wszystkie głośniki?
 

Disto

New member
Bez reklam
czy po podłączeniu suba cinchem będzie opcja regulacji głośności z poziomu amplitunera? I czy radio też będzie szło na wszystkie głośniki?
Będzie regulacja,i po wybraniu odpowiedniej opcji np. prologic zagraja wszystkie głośniki.


I jeszcze do tej uwagi w jednym poście, że mój ampli to "hybryda" a nie tranzystory.
Kolego drogi, sprawdź zanim coś napiszesz !
 

polsky166

Member
I jeszcze do tej uwagi w jednym poście, że mój ampli to "hybryda" a nie tranzystory.
Kolego drogi, sprawdź zanim coś napiszesz !
to do mnie? nierozumiem?

To dlaczego w akirze 166 jest tak głupio ze jak ja wlaczam odrazu idą wszystkie na pozycje 10
wiec sub jest za cicho bo nie gra wcale i trzeba podglasniac do maxa
a kolumny znowu graja bardzo głośno
obecnie kolumny przednie mam podlaczone pod glosniki tylne i sub
nieda sie jakos ustawic pozycje glosnosci i w pamiec? Bo to strasznie wkurza
to tego jeszcze jak ktos sie niezna to czarna magia jest bo odrazu sie wlacza radio fm a nie sygnal z telewizora
poprostu porazka...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to do mnie? nierozumiem?

To dlaczego w akirze 166 jest tak głupio ze jak ja wlaczam odrazu idą wszystkie na pozycje 10
wiec sub jest za cicho bo nie gra wcale i trzeba podglasniac do maxa
a kolumny znowu graja bardzo głośno
obecnie kolumny przednie mam podlaczone pod glosniki tylne i sub
nieda sie jakos ustawic pozycje glosnosci i w pamiec? Bo to strasznie wkurza
to tego jeszcze jak ktos sie niezna to czarna magia jest bo odrazu sie wlacza radio fm a nie sygnal z telewizora
poprostu porazka...

ale to masz wszystko podlaczone bez ladu i skladu. Nie dziwie sie, ze Tobie to nie gra

Kup ta yamahe i suba kody, wszystko sobie poustawiasz prawidlowo i bedzie grac :)
 

polsky166

Member
ale to masz wszystko podlaczone bez ladu i skladu. Nie dziwie sie, ze Tobie to nie gra

Kup ta yamahe i suba kody, wszystko sobie poustawiasz prawidlowo i bedzie grac :)
chyba jasno napisalem ze jak podlacze kolumny główne pod wejście a akirze pod kolumny glowne to za kazdym razem jak wlaczam na listwie prąd idzie na pozycje 10 i gra bardzo glosno wlaczając radio fm
 
Do góry